בניית אתרים בחינם
מגשימים חלום מתגייסים לצה"ל


 
   דף הבית    אודות הפרוייקט    גלריה    צור קשר

הגדרת אוכלוסיית המתנדבים:

אוכלוסיית היעד היא בוגרי ובוגרות החינוך המיוחד, בגילאי 18 עד 21, המוגדרים כבעלי מגבלה שכלית קלה עד בינונית ומוכרים באגף לטיפול באדם עם פיגור שכלי או כבעלי אינטליגנציה גבולית, אשר מוכרים באגף השיקום.

הבוגרים הינם עצמאיים ברוב התחומים, וללא הפרעות פסיכיאטריות ו\או התנהגותיות, בעלי מוטיבציה גבוהה ביותר להתנדב בצה"ל.

 

מתווה התוכנית:

התוכנית כוללת מסגרת יומית ולילית, תוך שיתוף פעולה בין צוות טיפולי, מטעם משרד הרווחה וצוות צה"לי.

ההשתתפות בפרויקט מחייבת, ראשית, עמידה בהצלחה במסלול גדנ"ע בן 4 ימים, במהלכם נמדדת יכולתם של הבוגרים להשתלב במסגרת הצה"לית, תוך בחינת עמידה במצבי לחץ, יכולות חברתיות ויכולת התמודדות עם האתגר הכרוך במעבר החד מחיק המשפחה העוטפת, למסגרת צבאית נוקשה.

בסיום הגדנ"ע נקלטים המתנדבים בבסיס, ומשתלבים כחלק מכוח האדם במגוון תפקידים שונים: ערכות מגן, ימ"חים, שק"ם, בית דפוס, מטבח, מגרסה וכדומה.

בסיום יום העבודה, נוסעים המתנדבים בהסעה מאורגנת למערך מגורים (הוסטל) הנמצא בקרבת הבסיס, אשר יאויש בצוות רב-מקצועי של מטפלים מקצועיים ומוסמכים מתחום ההדרכה והטיפול, כנדרש על פי הקריטריונים של האגף לטיפול באדם עם פיגור שכלי. השהות בהוסטל תכלול הבניית תוכניות פרטניות לקידום אישי, תוכניות התערבות בקבוצה, במגוון נושאים חברתיים טיפוליים, שמטרתם לקדם ולתמוך בתהליך הרגשי של כל מתנדב וכן חוגי העשרה ותרבות פנאי כגון: מחשבים, ספורט, דרמה, אומנות וכד'.

כתמריץ, ולאחר תקופה מוגדרת, בת כחודשיים, תמונה ועדה רב-מקצועית: מפקד בסיס פיקוד העורף, פסיכולוג, עו"ס, אשר על סמך התרשמותם וחוות הדעת של המפקדים הישירים בבסיס והמדריכים השיקומים בהוסטל, ידונו בהענקת תעודת חוגר למתנדבים הראויים ביותר, אשר הפגינו מסירות, אחראיות, נחישות והתמדה בנוסף לתהליך ההתקדמות אישית שעשו מתחילת שהותם במסגרת.

כאמור, בכך נוצר מערך שיתוף פעולה הדוק, וקשר רציף בין גורמי הצבא לגורמי הטיפול של המתנדבים, במשך כל תקופת ההתנדבות, יום ולילה, המבטיח הגדלת סיכויי הצלחת הפרויקט ותמיכה מלאה וכוללת.

 

אין ספק כי מדובר בפריצת דרך, הן לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים והן לצבא ולכלל החברה הישראלית, תוך הזדמנות להגשים חלומות רבים ולאפשר חוויה מתקנת של חברות מחדש, אשר יותיר חותם ויתווה דרך לעתיד טוב יותר.

תפריט שמאלי

הכנס כאן קישורים או טקסט חופשי
  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה