בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

    דף הבית    הדף הפרטי שלכם     מידע נוסף     פורום הוטרינר     צור קשר
 
    פופו-הכלב והאגדה
    מחפשים בית חם
    בייביסיטר לחיות
    הלכו לאיבוד?
    שידוכים וזיווגים...
    פה קבור הכלב!
    בדיח-חיות
    מצחיכלב
    פעילויות עם חיות
    טיפול בבע"ח בשעת חירום
    הכן כלבך לקיץ
         

אסד מאיים גם על רקסי

הנחיות הסתדרות הרופאים הווטרינרים למיגון וטיפול בחיות מחמד בשעת חירום

 

כל אוהב חיות יודע כי בעלי החיים הביתיים הם חלק מהמשפחה ויש לנהוג בהם כמו בכל בן בית אחר. זוהי זכות גדולה לאהוב אותם וחובה מוסרית לטפל בהם ולהגן עליהם.

בימים אלה, כאשר המדינה מפיצה הנחיות להיערכות לקראת עימות או מתקפה, הסתדרות הרופאים הוטרינרים ממליצה לציבור אוהבי החיות להיערך גם למיגון חיות המחמד שלנו. הערכות מראש להגנת בעלי החיים בעת מלחמה או עימות תאפשר לנו להגן עליהם טוב יותר ולמנוע את נטישתם, כפי שקרה במלחמת לבנון השנייה. מרחב מוגן שהוכן על-פי הנחיות פיקוד העורף יספק הגנה טובה הן לבני הבית והן לחיות המחמד השוהות בו.

הכנות: יש להתאים את המרחב המוגן גם לבעלי חיים ביתיים. במרחב המוגן יש להכין מראש:

ü      כלים למזון ולמים, מיכל מים אטום ל- 24 שעות ומזון המספיק ל-48 שעות, בשקית אטומה למקרה של פינוי.

ü      עיתונים ישנים ושקיות אשפה לפינוי הצרכים.

ü    למקרה של הודעת פיקוד העורף על פינוי יש לדאוג לכלוב נשיאה לחתול או לכלב. את הכלוב יש לעטוף בניילון ולהשאיר את פתח הכניסה פתוח ומוכן לאטימה במידת הצורך. ניתן גם לרכוש עטיפת ניילון עם מפוח. מומלץ להכין שקיות ניילון וסרט הדבקה לעטיפת הרגליים וביגוד לכלב או החתול (רצוי להשתמש במיזעים - סווטשירט) כדי למנוע זיהום הרגליים או הפרווה.  כמו כן הצטיידו ברצועת הולכה קצרה ומחסום פה.

ü      את כלובי הנשיאה יש לסמן על גבי קרטון עטוף בניילון, המחובר לכלוב. הסימון יכיל את הפרטים הבאים: שם משפחה ושם פרטי, כתובת מלאה, שם בעל החיים, שנת לידה, כל מספרי הטלפון שלך ושל משפחתך, שם הווטרינר המטפל וטלפונים בהם ניתן להשיגו.

ü    יש לוודא שבעל החיים יחוסן מראש בחיסונים תקפים ויקבל כל טיפול אחר שיתרום לבריאות חיית המחמד והסובבים אותה (חיסונים, טיפול כנגד פרזיטים חיצוניים ותולעים). בנוסף, יש להכין, בהתייעצות עם הווטרינר, מלאי תרופות מתאים לטיפול בשגרה ובחירום.

ü   את בעל החיים יש לסמן בנוסף לשבב אלקטרוני, בקולר ועליו דסקית פלסטיק או קרטון מנוילן שיכילו את הפרטים הבאים: שם משפחה ושם פרטי, כתובת מלאה, שם בעל החיים, מספר טלפון (רצוי נייד).

     כיום קיימות בשוק ערכות מיגון שונות לבעלי חיים, במגוון של מחירים. ערכות כאלה ניתן לרכוש אצל ווטרינרים מורשים, בחנויות בעלי-     חיים ברשתות השיווק וכו'.

 

התנהגות במרחב המוגן: את רקסי ומיצי יש להכניס למרחב המוגן בתוך כלובי הנשיאה ולוודא שיש להם מים בכלוב.  יש להימנע משימוש במסכות המגן  לבעלי החיים, כיוון שהפרווה מונעת את איטום המסכה ופוגעת ביעילותה. הרכבת מסכה מאולתרת עלולה לגרום לתחושת מחנק, השתוללות וניסיון להסירה ותוך כדי כך עלול בעל החיים לפגוע בעצמו ובסובבים אותו. את הכלוב אפשר לפתוח רק לאחר שהתקבלה הוראת פיקוד העורף לצאת מהמרחב המוגן. במקרה של נפילת טיל יש לפעול על-פי הוראות כוחות הביטחון. בשעת הצורך, ינחו השירותים הווטרינריים את בעלי חיות המחמד לגבי שיטות טיפול מומלצות לפגיעות כימיות או ביולוגיות.

 

חשוב מאוד, במהלך השהייה במרחב המוגן, לשמור על אווירה רגועה לטובת כולנו.  תחושת לחץ וחרדה משפיעה הן על בני המשפחה סביבנו והן על בעלי החיים שאיתנו.

                                

 

חזרה לדף הבית