בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   הקדמה    שאלות נפוצות     מאמרים    דפי גידול     לקניה או מידע נוסף
 
    דף הבית
    כיצד מתחילים?
    גידול מזון חי
    גידול בייבי טרנטולה
    הנשל- טרנטולה בתוך טרנטולה
    גודל הטרריום
    גודל הטרנטולה שלך
    שערות צורבות כמנגנון הגנה
    האכלת טרנטולות בוולדות
    טרנטולות שוחות?!
    קשורים ברשת
    טקסונומיה ודפי גידול
    דפי גידול אוויקולריה
    דפי גידול ברכיפלמה
    דפי גידול הטרוסקודרה
    דפי גידול הפלופלמה
    דפי גידול נהנדו
    דפי גידול פואקילוטריה
        Tarantula Pit
   
Create Yor Badge
 

לא מעט פעמים, ובפורומים שונים, נתקלתי באמירות של מגדלים הטוענים כי
"אין בעיה להאכיל בוולדות, אך לא רצוי להגזים, לכן יש לעשות זאת רק פעם בחודש- חודש וחצי " ויש אף הטוענים כי רק פעם בשלושה חודשים.
אמירות אלו אינן מדוייקות ורוב הסיכויים כי הן נובעות מטעות תמימה. כמובן שגיוון מקסימאלי במזון תמיד רצוי
ועל כן יש לספק לטרנטולה, בנוסף לוולדות, גם פרוקי רגליים שונים. אך למען האמת, אין שום בעיה להאכיל טרנטולות בוגרות בסידרי הגודל הענקיים של ה"גוליית " ( T.blondi), ה"פינק סלמון ברזילאית " ( L. parahybana) והקינג בבון ( C. crawshayi), אף בשלושה וולדות בשבוע, למשל. טרנטולות גדולות אלה מסוגלות להכניע גם עכבר בוגר. עם זאת, חשוב לדעת, כי כבר בהגיעם לכשליש מגודלם הבוגר, העכברים הצעירים לומדים להישתמש בשיניהם החדות לא רק לאכילה, אלא גם למגננה. על כן, המגדלים שאינם נירתעים מכך, מהממים את העכבר לפני הגשתו לטרנטולה, אחרים מעדיפים פשוט להישתמש בעכברים צעירים מאוד. לעכבישי טרנטולה המגיעים בבגרותם לגדלים בינוניים (כ- 15 ס"מ ) רצוי לנסות ולהציע וולדות שגילם אינו עולה על כשלושה- ארבעה ימים. באם עכברים חיים אינם בדיוק הבחירה הראשונה שלכם, תמיד ניתן לקנות עכברים קפואים ולהפשירם במים פושרים. רוב עכבישי הטרנטולה מהסוגים הקרקעיים לא יסרבו לקבל טרף מת כעכבר מופשר. בטבע, עכבישי הטרנטולה משגשגים לא רק בשל אינסטינקט הציד המצויין שלהם, אלא גם בזכות יכולתם לזכות בארוחות הקלות המצויות על קרקע בית הגידול. בצורה לא כוללנית, טרנטולות אילניות ינטו לסרב להיזון בעכברים וייטו יותר לכיוונן של לטאות. פה המקום לסטות לרגע מן הנושא ולציין כי כל הזוחלים החיים בארצנו הינם מוגנים ואסורים לאיסוף. שימוש בזוחלים כמזון הינו לא רק פגיעה בחי הארץ ישראלי, אלא גם מהווה עבירה על החוק.
קינג בבון ( C. crawshayi) הטרנטולה הגדולה ביותר ביבשת אפריקה

יש לציין, כי עכבישי הטרנטולה אינם זקוקים למכרסמים כמזון ומסוגלים לחיות על דיאטת המכילה חרקים בלבד למשך כל ימי חייהן. עם זאת, וולדות הינם אורגניזם שלם ומכילים בתוכם שלד סחוסי ואיברים פנימיים, ולכן מכילים, בנוסף לחלבונים ולשומנים, גם נוטריינטים מגוונים ומינרלים חיוניים. לעכביש הטרנטולה מערכת עיכול, ספיגה והפרשה מפותחות ועל כן יצרוך את אשר הוא זקוק לו ויפריש את הפסולת. אף יותר מכך, לטרנטולות תפקיד משמעותי מאוד בצימצום אוכלוסיית פרוקי רגליים ומכרסמים קטנים שונים, בארצות מקורם. חישבו רק מה היה מתחולל באילו, באחד מן הימים, היו נעלמים כל העכבישים מעל פני כדור הארץ...
דבר אשר במפורש מומלץ שלא לעשותו הוא האכלה בבשר נא כבשר בקר או עוף (תתפלאו, אך יש מגדלים בעולם שאכן עושים זאת)- מזון זה הינו שריר טהור, אינו מאוזן מבחינה תזונתית ומכיל בעיקר חלבונים ושומן. בהשוואה לאורגניזם השלם, מזון זה דל מאוד בנוטריינטים השונים החיוניים להישרדות הטרנטולה.
 
בשני הסירטונים הראשונים מוצגת התנהגותם של עכבישי טרנטולה בעת האכלתם בעכברים חיים. ייתכן וסרטים אלו מכילים תמונות אשר אתם עשויים למצוא כקשות לצפיה. באם אתם מעוניינים לצפות רק בסירטונים המציגים את מהירות תנועתם וכישוריהם של עכבישי הטרנטולה בעת ציד פרוקי רגליים, דלגו מיד אל הסירטון השלישי.

 "פינק סלומון ברזילאית" ( L. parahybana) לוכדת עכבר

 "גוליית" ( T. blondi) לוכדת ומשתקת עכבר בוגר

 
 טרנטולה לוכדת ארבה

 
 רגלי אש לוכדת צרצר- שימו לב לזריזות התנועה! 

 
 
 מקורזלת מול עכביש משפכן

( T. domestica)

 

 
 
 
 בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן מאתר זה ללא הסכמה מראש ובכתב מאת בעל האתר. כל הזכויות שמורות © 2007-2014 גיא גפני.