x
בניית אתרים בחינם

מאמרים
אהבת אמת 
מאת שלמה טל

אהבת אמת מחייבת שלמות - ושיתוף פעולה הרמוני בין בני זוג,  היצרת תחושה של שלמות ואחדות זוגית. אהבת אמת מחייבת ראשית כל סוג של שלמות עצמית ביני לבין עצמי הפרייה אישית. לא ניתן ליצור הרמוני המבוסס על הבנה והפרייה הדדית עם בן הזוג או בת בת הזוג, אם אתם לא יודעים לקבל עצמכם ובתוך עצמכם אתם לא שלמים ומסוכסכים עם מי שאתם?

באיזה כלים ניתן להשתמש על מנת לקבל את עצמכם ואת האחר, ראשית הקשבה ופתיחות לעצמכם ולאחר, זרימה הדדית והרמונית, חשוב לזכור כאשר אתם לא מחוברים למי שאתם ולאישיות שלכם אתם לא יודעים לקבל חלקים מסוימים באישיותכם? ולכן בכול קשר שתיצרו יהיו חלקים בעייתים ולא שלמים דבר היכול לגרור את מערכת היחסים לזוגיות במשבר. 

אדם שלם  הוא אדם בריא היכול להתבונן בשני צידי המטבע המנוגדים זה לזה. עשייה ויצירתיות, בחירה וחופש, משמעת וסבלנות, חשיבה ודימיון, ספונטניות חיבור וזרימה, שינוי והתאמה, חידוש וראייה אוביקטיבית ללא שפיטה ודעות קדומות.

כאשר אנו מצוידים בכלים הללו, יש לנו יכולת פנימית להכיל את מי שאני ומה שאני וגם את האחר במילה פשוטה לקבל את עצמי בכדי שאוכל לקבל את האחר על כל החלקים החיוביים והשליליים , הדבר מותנה ביכולת של שני הזוג במידה לקבל את אחד השני על מנת לתת אחד לשני זוהי "אהבת אמת" טהורה ונקייה מכול קלישאה או דעה או אינטרס, בצורה שלמה ואמיתית.

האם ניתן להכיל ולקבל גם את את הצדדים - השליליים המנטלים  והמנוגדים לרצון שלנו במערכת יחסי גומלין בזוגית?

הרבה פעמים, בני זוג מסרבים בעיקשות לקבל צדדים מסוימים בבן או בת הזוג. הם חיים זה לצד זה, נהנים רק מחלקים מסויימים של האופי האישיות היכולות והיצרתיות בקשר, מכל השאר הם מתעלמים דבר שמביא לריבים ויכוחים, חוסר תקשורת, מלחמות ומאבקים,  התעלמות ועוד...דוגמא לכך "אני אוהב אותה כי היא יפה, מקסימה ודומינטטית, אבל עצלנית, בעלת אגו, רכושנית, שתלטנית, אוהבת כסף איכות ורווחה לה לעצמה מבלי להתחשב באחר. 

מובן מאליו כאשר אתם מכילים רק את החצי הנוח לכם אתם למעשה מפצלים את הזוגיות לשני חלקים החלק האוהב והחלק השנוא, מצב היותר פערים במערכת היחסים הזוגית, חוסר הבנה הרמוניה וקבלה,

חלקם של הפערים הללו נובעים ממאבקים פנימיים המתרחשחם בבת מודע, המודעות הרגילה מקבלת את החלקים האהובים ואילו המודעות הפנימית דוחה ומתנגדת, את החלקים השנואים שבין בני זוג. אישה אחראית ופרפקציוניסטית תשנא את החלק הלא מסודר ופזרני, המשתטה והלא רציני של בן הזוג,  ולכן היא לעולם תדע לקבל ולהכיל את בן הזוג בשלמות, מצב לא בריא ולא הרמוני בזוגיות בגלל חוסר הרגישות וההבנה לאישיות של בן הזוג,

היא אינה יכולה ומסוגלת להכיל את הצדדים האחרים בבן הזוג, בעוד שהיא עצמה תכפה את רצונה ואישיותה על בן הזוג, הסיבה לכך נעוצה בדעות הציפיות האישיות והרצונות שלה, היא אינה יכולה להרשות לעצמה לזרום לקבל את החלקים הלא רצויים לה בבן הזוג ולהתאים את עצמה אליהם, בקלילות וזרימה. למעשה היא מובילה את הזוגיות במשבר, לחוסר קבלה ותיאום בציפיות, בצורה זו הפרידה קרובה לבוא משום חוסר היכולת שלה להכיל ולקבלץ

אהבת אמת פירושה לחיות בהבנה מלאה והרמוניה, הדדיות וקבלה לצורך נתינה לשמה.

אהבת אמת פירושה שלמות, כדי להגיע לשלמות בזוגיות צריך להשתמש בכלים שיעזרו להפרות את הקשר, למלא אותו בתוכן ומשמעות, למצוא את המאחד והמשותף ולא את המפריד, לעבור תהליכים של שינוי וצמיחה משותפת, זו הדרך ללמוד מהי "אהבה אמת" קבלה הכלה ונתינה.

מערכת יחסים שאינה תואמת ציפיות ונשענת על אינטרסים וחלקיים שנוחים לאחד מבני הזוג או מבוססת רק על רגשות היא תמיד תהיה טעונה, ביקורתית, רצופה במאבקים, כוח ואנרגיות שליליות שאינם מאפשרות שיתופות הדדית ברוב התחומים בזוגיות אלה רק בחלק מהם, הבנה, פתיחות הקשבה והרמוניה הדדית יכולים לבנות מערכת יחסי גומלין מושלמת בזוגיות, ולהביא את הזוגיות ל" אהבת אמת".


אין בית ספר שיכול ללמד לאהוב, אין סדנא שיכולה לסייע לנו לקבל את האחר בצורה מושלמת, אנחנו תמיד נהיה שיפוטיים ומקובעים לרצונות ולתשוקות שלנו.

מאוד ומליוני מחקרים מאמרים מקצועיים נכתבו בנושא, סדנאות, מיפגשים  חברתיים, הרצאות ומה לא מדי יום ביומו צצים כמו פטריות, אך פתרון ותשובה ממשית אין, הכול מתחיל ממני מתוכי מהיכולת האישית שלי לקבל את עצמי לאהוב את עצמי, ולהיות שלם עם עצמי, בדור הניו אייג רבים מאיתנו משתמשים במושג מודעות עצמית, הגשמה עצמית, חלק גדלו אומרים שהם עברו תהליך של שינוי וצמיחה אישית, אבל עדיין מתקשים להכיל את האחר ולקבל אותו השיפטויות והדעות הקדומות ממשיכות להוביל אותנו, ולכן רבים מתקשים למצוא קשר זוגי ממשי המבוסס על "אהבת אמת" קבלה ונתינה.

שרותי ייעוץ והכוונה בטלפון על ידי מיסטיקנים און ליין 1901-729-631 


logo בניית אתרים בחינם