בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

ק ו ל   ה א מ ת

    
 
האתר שיתן לך מבט חדש על המושגים וההנחות בהם מולעט הציבור הישראלי. 
 
הנחות וסיסמאות -- שיוויון - חופש - פשרה - זכות - שלטון החוק מושגים -- עם - שלום - אמת - דמוקרטיה
 
   דף הבית    מושגים נפוצים    הבלוג שלי    כופרים    פורום קול האמת    שמאלנים - ראשי    קישורים - ראשי
 
    הונאות השמאל
    שמאלנים - הפרות חוק.
    ציטוטים - שמאל הסתה לרצח
    שמאלנים צבועים
    שמאל - בגידה
    אישי שמאל ומעלליהם
    טרור בולשביקי במדינת ישראל
    קישורים למסמכים
    הצעות פעולה ויעול
    ציטוטים - תקשורת שמאלנית
    הטרור הערבי לפני 1948
    ציטוטים - האויב
    הטרור הערבי
    ערביי ישראל והטרור
    האיסלם על היהודים וארץ ישראל
    מדע - מאמרים
    צור קשר

 
            קישורים למאמרים וכתבות בנושא בית המשפט
 
 
    כ ת ב ו ת:
 
 
 אהרון ברק: לא לאפשר לכנסת את המלה האחרונה   -   והאיום: "אלה אנשים טובים שרוצים לפעול במסגרת החוק כי חור שחור בישראל לא יהיה חור שחור בהאג, שם אין חוסר שפיטות".
 
 מישיבת ועדת החוקה חוק ומשפט   -   "יש לי ידיד קבלן. יש לו עורך-דין קבוע שהוא עובד אתו - היועץ המשפטי של החברה. במקרה אמא שלו היא שופטת. הבן לא הולך בפני השופטת, הולך תמיד השותף במשרד. וראה זה פלא, הוא זוכה תמיד במשפטים."
"השופטת גנות ברחובות, בעלה מס' ‎1 כעורך-דין חיצוני של "כלל", יש לו אינטרס לקבל החלטות. היא נדרשה לפסול את עצמה, היא סירבה. התיק הגיע לנשיא ברק. הנשיא ברק מצא לנכון שקיים חשש למשוא פנים ופסל אותה. אבל, משום שאין חוק, היא ממשיכה לדון בענייני "כלל". מטרת הצעת החוק היא למנוע את התופעה הזאת. היא שמה פס גם על הנשיא ברק."
 
מחיר ההתגוננות   -   בין השאר מבטלת השופטת ללא נימוק את קביעת שתי הערכאות שעסקו בהליכים הפליליים בפרשה, אשר קבעו כי מיידי האבנים היו "המון פרוע שעלול היה לבצע לינץ'', ומאמצת את גרסתו של הערבי שטען כי מדובר היה בשלושה או ארבעה מידי אבנים. היא מבטלת כלאחר יד את קביעת בית המשפט המחוזי כי צפאדי היה מעורב ביידוי האבנים. ובכלל, היא מאמצת כמעט באופן מלא את טענותיו של צפאדי, למרות ששתי ערכאות קבעו כי עדותו אינה מהימנה וכי שיקר לא פעם בבית המשפט.
 
ההתעללות המינית הקבוצתית הסתיימה ללא הרשעה   -   לבסוף, קיבלה השופטת, דנה מרשק-מרום, את דברי פרקליטיהם של הנערים והחליטה תוך התלבטות קשה שלא להרשיע אותם בדין. בית המשפט הביע מורת רוח מכך שהנערים, שבאו מ"בתים טובים", פגעו מינית בצורה קולקטיבית משפילה והרסנית בנערה צעירה בת גילם.
 
עבודה ערבית ומשפט עברי   -   בית המשפט העליון קבע שחוקי העבודה הישראליים חלים גם על ערביי יו"ש.
 
תקדימים ימניים   -   הדוגמאות הספציפיות שהעלה בפני השופטים עורך דינה, יורם שפטל, המורות כי בכל פעם שמקרים שכאלו הגיעו אל משרד היועץ המשפטי לממשלה החליט הלה שלא להגיש כתב אישום, לא הרשימו את השופטים. אלו קבעו רף גבוה במיוחד להגנה מן הצדק, ורף גבוה עוד יותר להוכחת אכיפה בררנית.

ערבים כרו קברים בגן לאומי בירושלים בחסות המשטרה   -   השופטים נענו פעם אחר פעם, והערבים הוסיפו קבר אחר קבר. עשרות קברים נכרו במקום ושטח ארכיאולוגי ייחודי שבו נמצאו בעבר שרידים עבריים רבים הלך ואבד.  ( הפיסקה: משטרה במחדל ).

 
המדינה תקים בי"ס תיכון בכפר לא מוכר   -   כך קובע סיכום בין משרד החינוך למרכז עדאלה, שבית המשפט העליון נתן לו בשבוע שעבר תוקף של פסק דין.
 
 רחמנות סלקטיבית   -   השופט זכריה כספי, שריחם השבוע בדעת מיעוט על עמרי שרון, לא היסס בעבר לגזור במקרה ההפוך בדיוק עונש אכזרי על נאשם צעיר בעל עבר נקי.
 
שני פעילי ימין הורשעו   -   בן גביר הודיעה שתערער משום שאותה שופטת החליטה שלא להרשיע 2 פעילי שמאל שהתפרעו על הגדר בבילעין.
 
 מנותקים מהקרקע  -  א.  עוד פסיקה פוסט-ציונית של בג"ץ קובעת שריסוס שדות שבדווים השתלטו עליהם הוא פגיעה בכבודם.
                                            ב.  חסיד סאטמר שהוכה על לא עוול בכפו על-ידי שוטרי יס"מ קיבל פיצויים סמליים בלבד. הוא פשוט לא היה צריך להיות שם.
 
ח"כ שנלר: החלטת בג"צ המחייבת פיצוי לפלסטינים מחזקת את ידם של נותני החסות לטרור ופוגעת באופן ישיר בפעילותו של צה"ל.
 
ירה בחשוד הלא נכון   -   המרדף אחרי החשוד נמשך דקות ארוכות, שבמהלכן היה ברור לחשוד – על-פי קביעת בית המשפט – כי מדובר באיש כוחות הביטחון
הדולק אחריו וקורא לו לעצור, והיתה לו שהות רבה להיענות לקריאות לעברו..................................
אף-על-פי-כן קיבל בית המשפט המחוזי את התביעה שהגיש אותו מבוקש, וקבע כי הירי שביצע הקצין ד' היווה מעשה רשלני.
 
בג"ץ מפקיר חיי החיילים   -   בג"ץ הותיר על כנו צו ביניים האוסר על צה"ל להרוס מבנים ולתפוס שטחים באזור ציר המתפללים בחברון, דבר שיאפשר למנוע ירי על המתפללים ולהבטיח את שלומם.
 
האתיקה של השופטת ארבל  -  "קשה להבין כיצד זה העזה השופטת עדנה ארבל לשבת בהרכב השופטים שדן בעניינו של ח"כ שלמה בניזרי הנאשם, כידוע, בקבלת שוחד. "
                                                "הייתכן, שעדנה ארבל תשב בדין בעניין של נאשם, שעה שבעבר היא ניהלה את החקירה הפלילית כנגד אותו נאשם עצמו?"
 
"מכרז תפור" במשרד המשפטים?  -   פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, ומנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אהרונוביץ', הקפיאו מכרז פנימי שהוּצא לתפקיד הרגיש של ראש מח"ש - המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. השניים בוחנים כעת אפשרות לשנות את כללי המכרז, כדי לאפשר לסגנית המחלקה, ניצב משנה ורדה שחם, להתמודד על התפקיד.
 
המעשים המגונים של ארבל  -  ההפקרות נמשכת, ועכשיו בבית המשפט העליון: ארבל לא פסלה עצמה מלדון בהליך פלילי שבו הופיעה בפניה עו"ד דניאלה ביניש, בתה של חברתה הקרובה ביותר ומי שאחראית לא במעט למינויה לכהונת שופטת; ארבל דנה כשופטת בהליך פלילי אחר, שבו דנה במעצרו של חשוד שבעניינו טיפלה קודם לכן, כפרקליטת המדינה ומה אומרת ארבל? "אין עילה לפסילה".
 
ארבל מסרה במשך שנים דיווח כוזב  -  שופטת בית המשפט העליון, עדנה ארבל, מסרה במשך שנים דיווח כוזב, לפיו: "בשנת 1979 סיימה את לימודיה לתואר שני בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן...". כך נודע ל-Nfc. דיווח כוזב זה נמסר לכל דורש/מבקש, בתקופת כהונתה כפרקליטת המדינה.
 
 שופטת: פעילות השמאל פעלו מאידאולוגיה חיובית  -  תוך כדי פעולה צבאית התפרעו פעילי שמאל בכפר ערבי, נעצרו והורשעו. "הנאשמות פעלו מאידאולוגיה חיובית והומניטרית, מתוך שאיפה למנוע פגיעה בתושבי האזור וללא כוונה לפגוע בביטחון" קבעה השופטת וביטלה הרשעתם.
  
 חופש הביזוי  -  חופש הפעולה של צלם "הארץ" אלכס ליבק הועמד בסכנה, לאחר שבית משפט השלום חייב אותו לפצות חסיד ברסלב שאותו צילם במרכז ת"א על רקע כרזת רחוב פורנוגרפית.
       אך כאן פוסק השופט מדובר בנסיבות מיוחדות: "כפי שראינו, המשיב מבקש להפיץ את כתבי הקודש במרכזים חילוניים, וביניהם דיזנגוף סנטר", כתב פוגלמן, שקיבל את ערעור 'הארץ'
       וביטל את פיצוייו של צדיק. "הוא זה שבחר את מיקום הדוכן שבו חולקו ספרי הקודש לציבור החילוני, מתוך בחירתו החופשית ולאחר שהיה אמור להיות מודע לסביבה, על כל מרכיביה".
 
''תורת המשפט'' של השופט חשין  -  כשמדובר בילדים חרדים סבור השופט חשין שמותר להעניש אותם ולמנוע מהם ארוחות חמות, כשמדובר בילדי מחבל מתאבד הוא קבע שאסור שילדיו יסבלו.
 
ביניש מסכנת טוהרו של ההיכל  -   ביניש ניצלה לרעה טקס השבעת שופטים כדי לנסות ולהרתיע עיתונאים ואישי ציבור ממתיחת ביקורת על מעלליה ובאותו זמן היא ממשיכה לפעול תוך ניגודי עניינים הן בהליך מינוי עו"ד בן-אור והן בהליכים בהם מזוז הוא אחד הצדדים.
 
הבלוף החדש של ביניש: פרוטוקולים מצונזרים  -  ביניש התחייבה לקיום פרוטוקולים מלאים אך מתברר, כי על-פי מדיניותה החדשה, הערות ושאלות השופטים אינן מתועדות בפרשת קצב, לדוגמה, לא תועדו דבריה החמורים ו/או המופרכים כלפי מזוז.
 
 
 
   מ א מ ר י ם:
 
 
המועמד של תופרי התיקים   -   שי ניצן נוהג להגיש לבתי המשפט הצהרות שקריות ביודעין, הצהרות שבגין כל אחת מהן דינו על פי החוק הוא שבע שנות מאסר, והכל תוך בטחון בכך שעצם העובדה שהיה המתמחה של אהרון ברק והמשנה של דורית ביניש ועדנה ארבל (וכעת של מזוז) – איש לא יעז לפתוח נגדו אפילו בחקירה.
 
הטבות לא חוקיות לשופטי העליון   -   שופטים בדימוס זוכים לשורה של הטבות כגון לשכה פרטית, שירותי משרד ומחשוב ללא אישור הכנסת.
 
ביניש הצביעה תוך הפרת אמונים   -   למרות כל זאת, כאמור, המשיכה ביניש בדרכה: טיפוח מקורבים וקיום יחסי גומלין, על-חשבון הציבור ותוך הפרת אמונים. ביניש לא עצרה בדרכה להשיג מטרותיה.
 
עדנת השחיתות   -   פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, היתה שותפה לעלילה פוליטית ולשיבוש חקירה. מינויה לביהמ"ש העליון יהיה חרפה וביזיון לשלטון החוק. להלן הפרטים.  (אמנון דנקנר)

בית המשפט נגד אכיפה סלקטיבית   -   א.  נטייתה של הפרקליטות להפעיל חוקים מסוימים רק נגד גורמים מהימין הביאה לזיכויה של נדיה מטר, שהואשמה בהעלבת עובד ציבור.
                                                                                ב.   לידיעת תושבי המאחזים: מאחז בלתי חוקי בחוף חדרה זכה דווקא ליחס סלחני.
 
קורבנות השלום עכשיו   -    אבל כשמדובר ביהודים, הסיפור כמובן שונה לגמרי. אין סבלנות ואין מתיחה של החבל. כל סטייה מלשונו היבשה של החוק הוא עילה להפסד זכויות יסוד. האזרח הקטן? סעד מן הצדק? הצחקתם את בג"ץ, בטח כשמדובר ביישוב ביו"ש. זה הסיפור של שכונת מתתיהו מזרח.
 
שופט אמריקאי בכיר: אהרן ברק - מעין שודד-ים משפטי   -   הפרופ' ריצ'רד פוזנר, כיום שופט בית משפט הפדרלי לערעורים פירסם ביקורת על ספרו של ברק ואמר כי הוא "שובר את השיא העולמי בהיבריס שיפוטי".
 
אין אמת, אין צדק, אין מוסר  -  מיכאל איתן נאבק בממסד. הוא פותח כאן את הפה על מערכת בתי-המשפט והמשטרה; על הטיפול הנמרץ בפרשיות בלומנטל, נתניהו והמתנות ודומיהן, לעומת הטיפול הפחות-נמרץ בפרשיות כמו רביב, העמותות, האזנות הסתר ועוד
 
מקום המשפט שמה הרשע  -  זיכויו של 'שמפניה' השבוע מוכיח לנו שוב שמישהו במערכת המשפט מזלזל באינטליגנציה שלנו.
   השבוע פורסמה הכרעת הדין במשפטו של אבישי רביב, המכונה 'שמפניה'. הכרעת השופטים אמרה: "פה אחד נפלה ההחלטה, אבישי רביב לא יכול היה לדעת על כוונותיו של יגאל עמיר".
 
רבותי, ההיסטֶריה חוזרת  -  צריך לקוות ששום סטודנט למשפטים מבר-אילן, נניח, לא יבין פשוטה כמשמעה את ההסתה החמורה ביותר המתנהלת נגד שר המשפטים פרופ' דניאל פרידמן , ולא יחליט לפעול באופן עצמאי חלילה "להצלת הבית".
 
תגובת עזרא שטיין לפסק הדין בנוגע לסגירת חנותו קפה אינטרנט  -   פסק הדין של שופטיי בית משפט העליון בראשות אהרון ברק שוב מוכיח כי מדינת ישראל אינה יהודית, אינה דמוקרטית, ואינה עצמאית.
   מבחינת השופט ברק ושולחיו אין מקום ב"דמוקרטיה הישראלית" ליריבים שחושבים מחשבות שונות משלו.
 
 
 
 א ת ר י ם:
 
 http://www.nakim.org/    -   ארגון `נקים ישראל` הינו התארגנות ספונטנית והתנדבותית של אזרחים באמצעות האינטרנט במטרה להיאבק בשחיתות השלטונית ולהשיב את השלטון לעם.
 
http://www.notes.co.il/dar/  -  הפקטור המשפטי.  אתרו של עורך דין יוסי דר. יוסי דר כתב את הספרים "צדק של פלנגות" בנושא ועדת כהאן,
   ו"אהרון ברק ומנעמי שלטון החוק" המגלה את האמת על אהרון ברק ומעשיו.
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשבה והיגיון, הנשק נגד שטיפת מוח.
 
ברל כצנלסון: "אל נגיע לכך שמדינת ישראל תתפוס את מקומה של ארץ ישראל,בואו נקרא את הילד בשמו,
הסכמנו מתוך הכרח – אבל מה השמחה? חברון יותר ארץ ישראל מתל-אביב".