x
בניית אתרים בחינם

אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

שידרוג מחשבים, שידרוג מחשב ישן

מה כדאי לרכוש מחשב חדש או לשדרג מחשב ישן


מאמר זה עוסק בהצעות והחלטות לעניין שדרוג מחשבים בתל אביב עלויות רלוונטיות, סוגי שדרוגים אפשריים, ויתרונות מול חסרונות בקניית מחשב חדש.

email  twitter  googleplus  youtube  linkedin  googlebuz  facebook 
     עודכן: יום ראשון,  10:30, 18/11/2018 | אור מחשבים

שידרוג מחשב ישן

החלטה להחלפת הקופסא שמשמשת אותנו הינה אינדיבידואלית ומשתנה בהתאם לצרכינו. כיום, אורך חיים סביר של מחשב נע בין 3.5 שנים עד 4.5 שנים. (למתעניינים, לצרכי מס מופחת רק 3 שנים!)  גם תקופה זו יכולה להשתנות בהתאם לצרכים אישיים, וצורך בכוח עיבוד רלוונטי.
במידה ומחשבכם התיישן מאוד, או איננו תקין, אפשר שנדרש להחליף את המחשב או לשדרג אותו. גם החלטה זו צריכה להיבדק בזהירות כיוון שלעיתים אפשר לתקן את המחשב ולהנות ממנו תקופה נוספת. זאת בעיקר כאשר המחשב מספק את הצרכים הבסיסיים שלכם.
 
 

שדרוג המחשב מול קניית מחשב

הבדלים מהותיים בין לשדרג מחשב לקניית מחשב כמעט ולא קיימים. המטרה הסופית הרלוונטית היא מעבר ממחשב בעל ביצועים נמוכים למחשב בעל ביצועים גבוהים. יחד עם זאת, כאשר משדרגים את מערכת המחשב לעיתים ניתן להיעזר בחלקים טובים מהמערכת הקודמת ובכך לחסוך כמה מאות שקלים.
לרוב, בעת שדרוג המחשב, אפשר שניתן לשמור כונן קשיח (hard disk) מהמחשב הישן, מארז המחשב, וכונני דיסקים אופטים. חלקים אלו יכולים לשמש לצורך השלמת הרכבת מחשב חדש, כאשר ביצועי המחשב המשודרג יהיו כמעט זהים (95%) למחשב חדש. הבדלי מהירות זניחים אולי יתכנו לעניין כונן קשיח, אך גם אלו לא תמיד מורגשים, או קיימים בכלל.
 
יתרונות מול חסרונות בעת שדרוג המחשב

לצד היתרונות של השדרוג עומדת מולינו סוגיה כלכלית גרידא. כלומר, כסף. זה היתרון בעת שדרוג המחשב מול קניית מחשב חדש. חסכון בעלויות אלו יכול להגיע לכמה מאות שקלים, דבר שיכול להקל עלינו בעת ביצוע השדרוג. יתרון נוסף, הוא מעבר של כונן הקשיח המחזיק בנתונים ששמרנו לאורך השנים, עוברים למחשב החדש ללא שום מאמצים בהעתקת חומרים מכונן ישן לחדש. פרוצדורה טכנית בלבד שחוסכת לנו זמן, כאב ראש, ולעיתים כסף של הזמנת טכנאי מחשבים.

לצד היתרונות, כמובן חסרונות. שדרוג המחשב מותיר אותנו עם מערכת חדשה ואחריות לא מלאה על כל המערכת. כלומר, כל הרכיבים החדשים שנקנו במערכת החדשה מחזיקים באחריות יצרן של תקופות בין שנה עד שלוש שנים (לעיתים נדירות אחריות לכל החיים). כאשר אנו משדרגים את המחשב, אנו מקבלים אחריות רק על החלקים החדשים. בעוד שחלקים ישנים שאנו ממשיכים להשתמש בהם נטולים אחריות.

חסרון נוסף בא לידי ביטוי לעניין צרכי משתמש. בעת רכישת מחשב חדש יש להניח שכל רכיבי המחשב החדש יהיו בעלי ביצועים גבוהים מרכיבי המחשב החדש. כאמור, שדרוג המחשב מותיר אותנו עם רכיבים לעיתים ישנים, אפשר עלולים להפריע לנו במידה והם לא עומדים בצרכים הנדרשים. לדוגמא, שדרוג מחשב עם כונן של 80 ג'יגה, לעיתים יספיק למשתמשים "פשוטים" אשר לא סובלים מחוסר מקום לעוד שנים רבות. ומנגד משתמשים "כבדים" אפשר צריכים עוד ועוד ג'יגות בכונן הקשיח, עלולים למצוא את עצמם "תקועים" עם כונן קטן יחסית.
 
צרכים אישים אינדיבידואלים

החלטה לשדרוג המחשב יכולה כאמור להיות מאוד מועילה, וחסכונית. יחד עם זאת, נדרש לבחון באופן אינדיבידואלי את צרכי המשתמש האישיים שלנו. איננו רוצים לשדרג מחשב חדש, ולהרגיש שפיספסנו מטרה. ומנגד, לפני שאנו ממהרים לרכוש מחשב חדש, אולי כדאי להסתכל על המערכת הקודמת, ולבחון אפשרות לנצל את האופטימום ממנה. במיוחד במחשבים שלא פעם טופלו ע"י טכנאי מחשבים לאורך התקופה, והוחלף כונן dvd חדש שכדאי לנצל, או שודרג כונן קשיח. רכיבים אלו אשר לעיתים אף נושאים באחריות יצרן הינם בגדר רכיבים שממש כדאי לנצל לתקופה נוספת.
 
 אשמח ליעץ לכם לעניין סוגיה זו בכל עת.

אודות אור מחשבים


אור טכנאי מחשבים
שמי אור, טכנאי מחשבים בתל אביב, נותן שירותי תיקון ותחזוקת מחשבים עד בית הלקוח.
בעל ותק בתחום המחשבים מעל 14 שנים עם ניסיון מוכח בתיקון ותחזוקת מחשבים לקהל הפרטי והעסקי.

הגעה מהירה בקריאת שירות תוך שעות ללקוחות בעיר תל אביב.
פתרון יעיל ומקצועי לכל תקלה במחשב במחיר הוגן. 


תיקון כל סוגי מחשבים נייחים וניידים בשירות אישי, הדרכות ושדרוג מחשבים .

השכלתי על תיכונית:  לימודי מחשבים, בניית ופיתוח אתרי אינטרנט במכללת האקריו, לימודי ניהול רשתות מחשבים, טכנאי מחשבים עם הסכמה A+ במכללת רמת גן.
הסמכה לניהול רשתות מיקרוסופט MCSA ו-  MCP, עם שליטה מלאה בחומרת מחשב נייד והשולחני. שליטה מלאה במערכות הפעלה ווינדוס, ידע רב וניסיון מערכות הפעלה מבוססות יוניקס, לינוקס, Mac OS.


 

 מדריכים וסרטונים שיכולים לעניין אתכםניקוי אבק במחשב נייח
מדי פעם מומלץ לנקות את המחשב מאבק כדי למנוע התחממות יתר לרכיבים במחשב. אבק גורם למחשב ליהות איטי ותקוע. 

ניקוי אבק במחשב לאפטופ
ניקוי אבק וניקוי מאוורר למעבד במחשב נייד. אם מחשב שלכם איטי ולא זז, אבק מצטבר יכול לגרום לזה.
בדיקת כונן קשיח
סרטון זה מראה בדיקת כונן קשיח למחשב. הבדיקה מתבצע עם תוכנת MHDD. 
התוכנה בודקת סקטורים פגומים בדיסק.


קישורים מומלצים

תקלות במחשב - מדריכי מחשבים - כיצד לטפל לבד בתקלות

> וירוס כופר - וירוס מצפין קבצים האישיים במחשב
> מחשב איטי ולא זז
> מסך כחול - נהו מסך כחול או BSOD
> מחשב מרעיש - מה הן הסיבות שבגלל זה מחשב מרעיש
> מחשב לא נדלק 
> מחשב מתחמם
> התקנת דרייברים למחשב
> שחזור מערכת ווינדוס 10
>התקנת מדפסת למחשב
> גיבוי מחשב - כיצד לגבות את המחשב בבית ובמשרד
> ניקוי וירוסים במחשב באמצעות תוכנת Malware Bytes


תגיות: תיקון מחשב נייד בתל אביב, טכנאי מחשב נייד תל אביב, תיקון לאפטופ בתל אביב, מעבדת מחשבים ניידים בתל אביב,  החלפת מסך למחשב נייד, החלפת דיסק קשיח למחשב נייד, שידרוג זיכרון במחשב נייד, פירמוט והתקנה של ווינדוס 10 במחשב נייד, שיחזור וגיבוי מידע.logo בניית אתרים בחינם