בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

                               

                           
                                  ברוכים הבאים
 
 
    דף הבית
    בדיחות בלונדניות
    תמונות מצחיקות
    תמונות מכוניות יפות
    פורום
    צור קשר
    תמונות של מפורסמים
    ארצות
    תמונות
    סמליקים עם מכוניות
    מזלות
    חלומות
    פינת icq
    אלופה
    חתימות
    ABC
    פיקסלים
    משהו לביצפר
    אבני מזל
    מה לעשות במעלית?
    פוקה
    סמיליקים
    סנופי
    גם אני
    מנצנצים
    דובים וכבשים
    עמוד סגול
    עמוד אדום
    עמוד כתום
    עמוד צהוב
    עמוד ירוק
    עמוד כחול
    עמוד אפור
    תעתועי ראיה
    מפרידים
    אנימציות מיקי
    אנימציות קופים
    אנימציות צפרדעים
    אנימציות טבע
    אנימציות ג"ירף וזברה
    אנימציות דולפין
    אנימציות פלים
    אנימציות צפורים
    אנימציות ינשוף
    אנימציות פרפרים
    אנימציות חתולים
    אנימציות כלבים
    אנימציות חרקים
    אנימציות פרחים
    אנימציות תינוקות
    אנימציות מצחיקות
    אנימציות נעלים
    תירוצים למורה
    שמות מצחיקים
    פינה מדליקה :]
    wwe
    רואלדיניו
    30 דרכים לעצבן שוטר
    משהו יפה:]
    שחקנים של כדורגל
    שחקנים של כדורסל
    סדרה האי תמונות
    פרטים :]]]
    תאריךי לידה מפורסמים
    השיר שלנו תמונות
    דמויות של השיר שלנו
    מילים של שירים
    סמלים
    פינגווינים חמודים
    תמונות מפחידות
    תמונות של אהבה
    תמונות של קופים
    תמונות של ידיים
    שמות מקושטים
    תמונות רן דנקר
    רקעים של כוכבים
    רקעים של מזלות
    רקעים של ציורים
    רקעים של כלבים
    רקעים של חתולים
    רקעים של מכוניות
    רקעים של קומיקס
    רקעים של גלישה
    תמונות של אבריל
    חתימות של ילדים
    תמונות של אנימה
    רקעים של אנימה
    סמלים של מכוניות
    היי סקול מיוזיקל
    דני הוליווד
    תמונות ספורט
    תמונות מפחידות
    תמונות אהבה
    עוד פיקסלים
    תינוקות חמודים:]
    נארוטו :}
    אינויאשה
    פטיטו
    תמונות של עניים
    אנה מונטנה
    קללות בכל השפות
    ריאנה :]]]
    eminem
    jonas :)
    סיפורים עצובים
    משפטים חכמים
    משפטים ליומן
    משפטי אהבה
    חתימות של השיר שלנו
    תמונות של כלבים
    פינת בעלי חיים
    המשך פינת בעלי חיים
    רקעים
    תמונות מדיהימות
    עוד תמונות מדיהמות
    עוד פיקסלים
    תמונות מגניבות
    תמונות
    כמעט מלאכים
    בדיחות חחחחחח..
    מייקל גקסון [ז"ל]
    פרצופים מצחיקים
    ציורים....:]
    בדיחות מגעילות P:
    הכנה לכיתה א
    בדיחות שונות חחח...
    בדיחות עדות חחח...
    תמונות של גשם!!!!!
    טקן 6 מגניב ......
 
                                                                            
   אמריקה                                                                                                          
 

אמריקה היא יבשת, המשתרעת לכל אורך כדור הארץ. יבשת העל מתוחמת על ידי אוקיינוס הקרח הצפוני בצפון, החוג האנטארקטי והאוקיינוס הדרומי בדרום, האוקיינוס השקט במערב והאוקיינוס האטלנטי במזרח. כלולים בה גם איים רבים, ביניהם גרינלנד והאיים הקריביים.

נהוג לחלק את יבשת העל לשתי יבשות: אמריקה הצפונית (שנכללת בה אמריקה המרכזית) ואמריקה הדרומית.

יש המחלקים את היבשת מבחינה תרבותית לאמריקה הלטינית הכוללת את המדינות ששפתן ספרדית, פורטוגזית או צרפתית, ואנגלו אמריקה, הכוללת את ארצות הברית וקנדה דוברות האנגלית.

לעתים מכנים את אמריקה בשם חצי הכדור המערבי (Western Hemisphere) או העולם החדש (New World).
 
 
מקור השם
 
 

השימוש הראשון בשם "אמריקה" הופיע בשנת 1507 על גלובוס ובמפה גדולה שנוצרה על ידי השרטט הגרמני מרטין ולדזמילר. ספר נלווה מסביר שהשם הוא ע"ש אמריגו וספוצ'י, שהגיע לדרום אמריקה לפני כריסטופר קולומבוס. הסברה המקובלת גורסת כי אגרתו של וספוצ'י, "העולם החדש", זכתה לפופולריות רבה באירופה ודרכה נודע לולדסמילר כי התגליות הגיאוגרפיות במערב אינן הודו או אסיה, כפי שטען קולומבוס, אלא יבשת חדשה. אף על פי כן, יש הגורסים כי לוספוצ'י עצמו הייתה תרומה לקריאת היבשת על שמו. בעוד שמקורות מסוימים טוענים שהוא לא היה מודע לשימוש הרחב שנעשה בשמו כדי לתאר את הארץ החדשה, הרי שאחרים מחזיקים בדעה לפיה הוא המציא סיפור לפיו הוא יצא ל"מסע סודי" מערבה וראה אדמה בשנת 1491, כשנה לפני קולומבוס.

יחד עם זאת, קיימות תאוריות נוספות לגבי מקור השם, אך אף אחת מהן לא זכתה לקונצנזוס כללי. אלטרנטיבה ראשונה שהעלה אלפרד הוד, בעל חנות עתיקות מהעיר בריסטול באנגליה, הייתה ש"אמריקה" מקורה בשמו של ריצ'רד אמריק, סוחר מבריסטול, שככל הנראה היה מי שמימן את מסעו של ג'ון קבוט לניופאונדלנד בשנת 1497. התאוריה גורסת שהטייה מסוימת של שמו של אמריק הופיעה במפה בריטית העתיקה (ממנה לא נשארו עותקים). תאוריה אחרת, שהועלתה לראשונה בשנת 1875, טוענת שמקור השם "אמריקה" הוא במחוז בשם "אמריק" (Amerrique) בניקרגואה. במחוז, שהינו רווי בזהב, ביקרו גם אמריגו וספוצ'י וגם כריסטופר קולומבוס. לפי התאוריה, וספוצ'י נתן את השם מאוחר יותר ליבשת שגילה.
 
 
 
 
אמריקה הדרומית
 
 
 

אמריקה הדרומית (דרום אמריקה) היא יבשת הנמצאת מדרום ליבשת אמריקה הצפונית בחצי הכדור המערבי. בצפונה של היבשת עובר קו המשווה, ומשום כך רוב שטחה של יבשת דרום אמריקה נמצא במחצית הדרומית של כדור הארץ. דרום אמריקה שוכנת בין האוקיינוס השקט לאוקיינוס האטלנטי.

שטחה הוא 17,818,508 קמ"ר כך שהיא היבשת הרביעית בגודלה אחרי אסיה, אפריקה וצפון אמריקה.

מבחינת אוכלוסייה, דרום אמריקה היא היבשת החמישית בגודלה, אחרי אסיה, אפריקה, אירופה וצפון אמריקה.

היבשת הדרום אמריקנית כוללת גם מספר איים נוספים, שרובם שייכים למדינות מהיבשת. הטריטוריות הקאריביות משתייכות גיאוגרפית לצפון אמריקה (חוץ מ טרינידד וטובגו).

המדינות הדרום אמריקאיות שגובלות בים הקריבי - הכוללות את קולומביה, ונצואלה, גיאנה, סורינאם וגיאנה הצרפתית - נקראות גם דרום אמריקה הקריבית.

היבשת מחולקת למספר אזורים שכוללים את הגינאות, החרוט הדרומי (צ'ילה, ארגנטינה, אורוגוואי וברזיל) ואת המדינות האנדיניות, הכוללות את פרו, בוליביה ואקוודור.

המדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה, גם מבחינת שטח וגם מבחינת גודל האוכלוסייה, היא ברזיל.

התרבות הלטינו אמריקאית שאובה הן משורשים איבריים, מורשת מהתקופה הקולוניאלית, הן מהתרבות המערבית בכללותה, והן ממסורות אינדיאניות מקומיות. בחלק ממדינות היבשת מורגשות גם מסורות אפריקאיות, מורשת סחר העבדים הטראנס אטלנטי הממושך.
 
 
 

לונדון

 
 

לונדוןאנגלית: London, הגייה באלפבית הפונטי הבינלאומי: /‎ˈlʌndən/) היא בירת הממלכה המאוחדת והעיר הגדולה באנגליה, בממלכה המאוחדת, באיחוד האירופי ואחת הערים הגדולות בעולם. לונדון היא מרכז עסקים חשוב באירופה. העיר ממוקמת בחלקו הדרומי של האי הבריטי. מיקום מרכז לונדון (כיכר טרפלגר): 51°30' צפון, 0°8' מערב.

במרכז לונדון עובר נהר התמזה שבעבר היווה עורק סחר ותנועה ראשי בעיר.
 
 
 
 

צרפת

 

הרפובליקה הצרפתיתצרפתית: République française) היא מדינה הנמצאת במערב אירופה ומחזיקה במספר טריטוריות ביבשות אחרות. היא משתרעת בין הים התיכון לתעלה האנגלית ולים הצפוני ומנהר הריין לאוקיינוס האטלנטי. צרפת נקראת לעתים בפי תושביה "ההקסגון" בשל הצורה המשושה שלה.

צרפת גובלת בבלגיה ולוקסמבורג בצפון מזרח, בגרמניה, שווייץ ואיטליה במזרח, במונקו בדרום מזרח, ובאנדורה וספרד בדרום. צרפת גם מחוברת לבריטניה דרך מנהרת התעלה העוברת מתחת לתעלה האנגלית. היא המדינה המתויירת ביותר בעולם; מגיעים אליה 75 מיליון תיירים זרים בכל שנה.

צרפת היא דמוקרטיה והאידאלים המרכזיים של הרפובליקה מבוטאים בהצהרת זכויות האדם והאזרח. זוהי מדינה מפותחת בעלת הכלכלה השביעית בגודלה בעולם מבחינת התמ"ג. היא אחת המדינות המייסדות של האיחוד האירופי והחברה הגדולה ביותר מבחינת שטח. צרפת היא אחת החברות המייסדות של האו"ם והיא גם חברה בארגון המדינות המתועשות וחברת קבע במועצת הביטחון של האו"ם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טורקיה

 
 
 

הרפובליקה הטורקית (טורקית: Türkiye Cumhuriyeti) היא מדינה במזרח התיכון. היא גובלת בדרום בים התיכון, בסוריה ובעיראק, במערב בים האגאי, בצפון-מערב ביוון ובבולגריה, בצפון בים השחור, בצפון-מזרח בגאורגיה ובמזרח בארמניה ובאיראן.

האזור בו שוכנת כיום טורקיה המודרנית היה ערש הולדתן של תרבויות חשובות, ביניהן האימפריות הביזאנטית והעות'מאנית. בשל המיקום האסטרטגי של טורקיה, בנקודת המפגש בין אסיה ואירופה, התרבות הטורקית היא מיזוג מיוחד במינו של המסורת המערבית והמזרחית. יש לה גם חשיבות גיאו-פוליטית אסטרטגית משמעותית.

טורקיה היא רפובליקה דמוקרטית, חילונית, וחוקתית. מוסטפה כמאל אטאטורק בנה את המערכת הפוליטית שלה ב-1923, לאחר נפילת האימפריה העות'מאנית. טורקיה נמנתה עם החברות המייסדות של האומות המאוחדות, ושל ארגון המדינות האסלאמיות, והצטרפה לנאט"ו ב-1952. מאז 2005, מנהלת טורקיה משא ומתן להצטרפות לאיחוד האירופי.
 
 
 
 
 
שם המדינה
 

שתי צורות הכתיבה של השם, טורקיה ותורכיה, הן צורות תקניות ומקובלות בשפה העברית.

הצורה "תורכיה" מבוססת על תעתיק השם מתוך צורת הכתיבה שלו באותיות ערביות (تركيا), שהייתה צורת הכתיבה התקנית של השפה הטורקית עד 1928.

הצורה "טורקיה" מבוססת על תעתיק השם מתוך צורת הכתיבה שלו באותיות לטיניות (Türkiye), שהיא צורת הכתיבה התקנית בטורקית מאז רפורמת הכתב שהנהיג אטאטורק ב-1928.

בטורקית עתיקה, משמעות המילה "טורקי" היא "חזק". ישנן עדויות על שימוש בשם זה כבר בסביבות המאה ה-8, בכתובות האורחון של הגקטורקים מאסיה המרכזית.
 
 
 
 
 
 
 
 

איטליה

 

הרפובליקה האיטלקיתאיטלקית: Repubblica Italiana), מדינה בדרום אירופה, המכסה את רוב שטחו של חצי האי האיטלקי, וכן מספר אזורים נוספים. כמו כן היא כוללת שני איים גדולים בים התיכון: סיציליה וסרדיניה. מצפון היא תחומה על ידי הרי האלפים, שם היא גובלת בצרפת, שווייץ, אוסטריה וסלובניה. בצפון מרכז המדינה נמצאת המדינה סן מרינו, ובמרכז המדינה, בתוך העיר רומא, נמצאת קריית הוותיקן.

תושבי איטליה וסביבתה מכונים איטלקים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ישראל

 

מדינת ישראלערבית: دولة إسرائيل, תעתיק: דַ‏וְלַת‏ אִסְרַאאִיל) היא דמוקרטיה פרלמנטרית הנמצאת במזרח התיכון, לחוף הים התיכון ומוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית. רוב תושבי המדינה הם יהודים, אך יש בה מיעוט גדול של ערבים מוסלמים, וקבוצות מיעוט אחרות.

ישראל גובלת בים התיכון ובמצרים במערב, בים סוף בדרום, בירדן במזרח, בסוריה בצפון-מזרח ובלבנון בצפון. בין ישראל למצרים, לחוף הים התיכון, נמצאת רצועת עזה, שהיא שטח בשליטת הרשות הפלסטינית. באזור ההר המרכזי שבין ישראל לירדן נמצאת הגדה המערבית, הידועה גם כיהודה ושומרון, שטח שנמצא בשליטה משולבת של ישראל והרשות הפלסטינית ומעמדו הסופי טרם הוכרע. בין ישראל לסוריה נמצאת רמת הגולן, שטח שנמצא בשליטת ישראל והוחלו עליו חוקי מדינת ישראל (דרך חוק רמת הגולן), אך סוריה ממשיכה לתבוע עליו ריבונות, ומעמדו הבינלאומי טרם הוכרע
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לבנון

 
הרפובליקה הלבנוניתערבית: الجمهوريّة اللبنانيّة, אָלְגֻ'מְהוּרִיַה (אל)לֻבְּנַאנִיַה) היא מדינה במזרח התיכון, לחוף הים התיכון. המדינה גובלת בישראל בדרום, ובסוריה במזרח ובצפון.
 
 
מקור השם
 
 
הארץ נקראת על-שם הר הלבנון, שהוא רכס הרים הנמצא במרכזה. השם "לבנון" או "הלבנון" כשמו של רכס ההרים מופיע פעמים רבות בתנ"ך. מעריכים שמקור השם "לבנון" הוא בפסגותיה המושלגות של הארץ, בעלות הצבע הלבן. השם המקראי הוא שמה של הארץ גם בשפות אחרות, כולל ערבית. בערבית הוא נכתב لـُبـْنـَان ונהגה: לֻבְּנָאן (ערבית ספרותית) או לְבְּנֵין (ערבית סורית). בצרפתית: Le Liban ובאנגלית: Lebanon או The Lebanon.
 
 
 
 
 
 
 
סוריה
 
 

הרפובליקה הערבית הסוריתערבית: الجمهوريّة العربيّة السّوريّة, תעתיק מדויק: אלג'מהוריה אלערביה אלסוריה) הינה מדינה ערבית מוסלמית במזרח התיכון הגובלת עם ישראל בדרום מערב, עם לבנון במערב, טורקיה בצפון, עיראק במזרח וירדן בדרום. המדינה בעלת קו חוף בים התיכון.

מאז הקמת מדינת ישראל, מצויה סוריה בעימות איתה. כיום מתמקד העימות במחלוקת על השליטה בשטח של כ-1200 קמ"ר ברמת הגולן שנכבש על ידי ישראל במלחמת ששת הימים בשנת 1967.
 
 
מקור השם
 
 
השם סוריה מקורו בשמה היווני הקדום של ארץ ארם שלחופו המזרחי של הים התיכון, המשתרעת בין חצי האי ערב ומצרים בדרום וקיליקיה בצפון. בתקופתו של ההיסטוריון הרומי פליניוס הזקן, שהשתמש אף הוא בשם זה, חילקו שטח זה למספר פרובינציות רומיות: יהודה (ארץ-ישראל) בדרום מערב, פיניקיה בה שוכנת כיום לבנון, קואלה-סוריה (סוריה החלולה) מדרום לנהר אל-כביר, ומסופוטמיה.
 
 
 
 
 
 

רוסיה

 

הפדרציה הרוסית (רוסית: Российская Федерация, תעתיק מדויק: ראסייסקאיה פדראציה) היא המדינה הגדולה ביותר בעולם. שטחה עולה על 17 מיליון קילומטרים רבועים. היא מדינה טרנס-יבשתית המתחלקת בין אסיה לאירופה. רוסיה חולקת גבול משותף עם: נורבגיה, פינלנד, אסטוניה, לטביה, ליטא, פולין, בלארוס, אוקראינה, גאורגיה, אזרבייג'ן, קזחסטן, סין, מונגוליה וקוריאה הצפונית.

רוסיה זכתה בעצמאות עם פירוק ברית המועצות בשנת 1991. תחת השלטון הסובייטי היא נקראה "הרפובליקה הסובייטית של הפדרציה הרוסית" (RSFSR). רוב שטחה, אוכלוסייתה ותעשייתה של ברית המועצות, אחת משתי מעצמות העל דאז, היו ברוסיה. כתוצאה מכך, לאחר פירוק ברית המועצות רוסיה ביקשה לקחת את תפקידה ההיסטורי של ברית המועצות כאחת מהמעצמות החשובות בתבל. למרות השאיפות, השפעתה נמוכה בהרבה מהשפעת קודמתה והיא איננה נחשבת עוד למעצמת על.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סין
 

הרפובליקה העממית של סין (סינית מפושטת: 中华人民共和国) (הקרויה בקיצור סין העממית או רק סין) היא המדינה בעלת האוכלוסייה הגדולה בעולם, למעלה ממיליארד ורבע תושבים. הרפובליקה העממית של סין הוקמה בשנת 1949.

סין העממית נמצאת במזרח אסיה, והיא המדינה הרביעית בשטחה בעולם. הרפובליקה העממית של סין גובלת עם 14 מדינות: קוריאה הצפונית, רוסיה, מונגוליה, קזחסטן, קירגיסטן, טג'יקיסטן, אפגניסטן, פקיסטן, הודו, נפאל, בהוטן, מיאנמר (בורמה), לאוס ווייטנאם.

הרפובליקה העממית של סין טוענת לבעלות על האי טאיוואן, הנמצא בשליטה של הרפובליקה הסינית, וכן מספר איים נוספים. המונח "סין היבשתית" בא לתת ביטוי להבדל בין שתי המדינות (ר' מפת מחלוקות טריטריאליות להלן).

המשטר הסיני הוא דיקטטורי. התאגדויות הנחשבות סכנה עבור המשטר כגון הפאלון גונג ותנועות לשחרור טיבט נרדפות על ידי השלטונות ומחבריהם נמנעות לעתים תכופות זכויות האדם.

כלכלת סין, נכון לשנת 2004, הינה השביעית בגודלה בעולם. למרות גודל כלכלתה, סין לא חברה בארגון המדינות המתועשות הן משום שהתמ"ג לנפש נמוך בהשוואה למדינות המפותחות והן מסיבות פוליטיות אחרות. בעקבות צמיחתה המדהימה של כלכלת סין בשנים האחרונות מומחים רבים טוענים שסין תהפוך למעצמה הגדולה בעולם בעוד כמה עשרות שנים ואולי לפני כן.
 
 
 
 
 
 
 

יפן

יפן (日本 "מקור השמש", הגיית השם ביפנית מודרנית: ניהוֹן, בעבר הייתה מקובלת ההגייה: ניפּוֹן) היא ממלכת איים בצפון האוקיינוס השקט, השייכת ליבשת אסיה. למרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. יפן מכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה" או "ארץ שמונת האיים הגדולים".
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אוסטרליה

 

אוסטרליה היא היבשת הקטנה ביותר בעולם, או לחילופין האי הגדול ביותר בעולם—שטחה 7.7 מיליון קמ"ר בקירוב. היא נמצאת מדרום-מזרח ליבשת אסיה.

אוסטרליה היא היבשת היחידה הנשלטת כולה על ידי ישות מדינית אחת, הנקראת באותו שם. היא פדרציה המאגדת בתוכה שש מדינות ושתי טריטוריות: המדינות - ניו סאות' ויילס, ויקטוריה, קווינסלנד, אוסטרליה הדרומית, אוסטרליה המערבית, טסמניה והטריטוריות - הטריטוריה הצפונית וטריטוריית הבירה. אוסטרליה היא מונרכיה חוקתית; ראש המדינה נכון לשנת 2007 היא מלכת הממלכה המאוחדת, אליזבת השנייה. אוסטרליה חברה בממלכת חבר העמים הבריטי.

רוב אוכלוסיית אוסטרליה כיום לבנה ממוצא בריטי, אך תושביה המקוריים הם כהי עור, ומכונים אבוריג'ינים. האבוריג'ינים מהווים כיום מיעוט ביבשת ומהווים קצת יותר מ-2 אחוזים מאוכלוסייתה.
 
 
 
 
 
 

איראן

 
 
הרפובליקה האסלאמית של איראןפרסית: جمهوری اسلامی ايران, גֻ'מְהוּרִי-יֶה אֶסְלַאמִי-יֶה אִירַאן) היא רפובליקה אסלאמית שיעית הנמצאת באסיה. היא גובלת באפגניסטן ובפקיסטן במזרח, בטורקמניסטן בצפון-מזרח, בארמניה ובאזרבייג'ן בצפון-מערב, בעיראק ובטורקיה במערב. למדינה קו חוף עם הים הכספי בצפון, ועם המפרץ הפרסי יחד עם מפרץ עומאן בדרום. עד 1935 נקראה איראן בשם פרס על שם האוכלוסייה הפרסית המתגוררת באזורים אלה.
 
 
 
 
 
 
 

ברזיל

 

הרפובליקה הפדרלית של ברזילפורטוגזית: República Federativa do Brasil; ), המדינה הגדולה ביותר בשטחה ובאוכלוסייתה בדרום אמריקה, והחמישית בשטחה ובאוכלוסייתה בתבל.

ברזיל חולשת על שטח גדול, בין מרכז היבשת לבין האוקיינוס האטלנטי; זו המדינה המזרחית ביותר באמריקה הדרומית, והיא גובלת עם עשר מדינות: בדרום עם אורוגוואי וארגנטינה, בדרום מערב עם פרגוואי ובוליביה, במערב עם פרו וקולומביה, ובצפון עם ונצואלה, גיאנה, סורינאם וגיאנה הצרפתית. למעשה, גובלת ברזיל עם כל מדינות דרום אמריקה, מלבד אקוואדור וצ'ילה.

ברזיל בורכה באדמות חקלאות פוריות יחד עם יערות גשם עצומים, המוכר שמביניהם הוא יער האמזונאס. ניצול מאגרי אוצרות הטבע שבברזיל, יחד עם עמל רב ועבודה קשה, הפכו את ברזיל למעצמה כלכלית מובילה בדרום אמריקה ולמנהיגה אזורית.

מקור השם 'ברזיל' הוא עץ הברזיל (pau-brasil) אשר גדל במדינה, והוערך על-ידי ראשוני המתיישבים האירופאים כאחד ממשאבי הטבע החשובים ביותר בה. פירוש שמו של העץ עצמו הוא "אדום כגחלת", על שום גון גזעו. במקור, הייתה ברזיל קולוניה פורטוגלית (ראו האימפריה הפורטוגלית), ועל כן השפה הרשמית בה היא פורטוגזית, בשונה מרוב ארצות אמריקה הלטינית שבהן השפה העיקרית היא ספרדית.
 
 
 
 
 
 
 
 
קנדה
 
 

קנדה היא המדינה הצפונית ביותר בצפון אמריקה. זוהי קונפדרציה בין 10 פרובינציות ושלוש טריטוריות המאוחדות יחדיו בפדרציה הקנדית. קנדה היא דמוקרטיה פרלמנטרית. היא גובלת בארצות הברית מדרום ומצפון מערב. שטח המדינה מגיע עד אוקיינוס הקרח הצפוני, וקנדה תובעת בעלות על חלקים של הקוטב הצפוני.

עיר הבירה של קנדה היא אוטווה, בה נמצא הפרלמנט ובה יושב גם המושל הכללי, המייצג את המלכה אליזבת השנייה. קנדה היא מושבה בריטית לשעבר והיא המדינה הגדולה ביותר בחבר העמים הבריטי.

קנדה היא המדינה השנייה בעולם בשטחה ורק רוסיה גדולה ממנה. למרות השטח העצום, אוכלוסייתה קטנה יחסית ומונה כ-32,000,000 תושבים. קנדה היא מדינה מודרנית ומפותחת טכנולוגית. כלכלתה בנויה על שפע של חומרי גלם טבעיים. למרות זאת, כלכלתה אינה מוגבלת ליצוא חומרי גלם בלבד והיא מייצרת מוצרים רבים.
 
 
 
מקור השם
 

מקור השם "קנדה" הוא במילה ההורנית-אירוקואית (לשונות אינדיאניים) "קנטה" שפירושה כפר או התיישבות. ז'ק קרטייה השתמש לראשונה בשם זה בתחילת המאה ה-16 כדי לציין את האזור שנמצא כיום סביב קויבק סיטי. במרוצת הזמן הפך השם לכינוי לאזורים נרחבים יותר בשטחם.

השימוש הרשמי הראשון בשם "קנדה" נעשה בשנת 1791, כאשר הפרובינציה של קויבק חולקה בין "קנדה העליונה" לבין "קנדה התחתונה". בשנת 1867 קיבלה קנדה עצמאות וכדי לציין את המשך זיקתה לאימפריה הבריטית נקראה ה"דומיניון של קנדה". כינוי זה היה בשימוש נרחב עד שנות ה-50, אך השם שונה עם הזמן ל"קנדה". השינוי החשוב האחרון היה בשנת 1982, כאשר התחילו לחגוג במקום "יום הדומיניון" את "יום קנדה".
 
 
 
 
 
 
 
 
היה עוד....
  גלישה מהנה !:]]