בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
חשיבה הכרתית
לימוד משנתה של ימימה אביטל

שיעורים לנשים באזור השרון עם המנחה הרוחנית מרים משולם
   ימימה אביטל    מרים    האלבום "שיר השירים"    מזמורי "תהילים" בדיסק    ארכיון
 
    דף הבית
    ימימה אביטל
    מרים
    מאמרים
    תלמידים כותבים
    ארועים
    האלבום "שיר השירים"
    שיר השירים-בביצוע רוחמה רז
    שיר השירים-רשימת השירים
    הסבר רוחני לשירים שבאלבום
    שיר השירים-דברי פתיחה לאלבום
    מזמורי "תהילים" בדיסק
    על פרשת השבוע
    פרשת השבוע בראי הקבלה
    סמל השלום
    אתרים מומלצים
    ארכיון
    צור קשר
 
 
 
 
 
 

בס"ד

מסר חשוב

השנה שנת תשע"ב נדרש מאתנו להיות בביטחון מלא, באמונה שלמה ובוודאות שאין מקריות בעולם ושהכול נעשה לטובתנו העליונה. הבנה זו תוביל אותנו לשמחה.

מי שלומד את משנתה של ימימה מצליח בהדרגה ע"י עבודה עצמית להוריד קליפות ולהגיע לתובנות על עצמו לאמונה ולביטחון.

היום, בתקופת הבלבול, כשאנו חשים חוסר יציבות מבחינה ביטחונית, כלכלית ומבחינת מערכת הרפואה עלינו להיות בשמחה מתוך אמונה שהכול מוביל אותנו לאור, לגאולה הפרטית והכללית של העם. ימימה מלמדת אותנו כיצד לעלות ולקפוץ לרכבת ולזרום עם ההתרחשויות ללא מורא ופחד. אנו לומדים לפתוח צוהר בחיינו על מנת לעשות שינוי. הדבר נעשה כשאנו לומדים להתבונן ולצפות בעצמנו ולבחון את הראייה הרוחנית שלנו על מנת לאפשר לנו לפרוץ דרך חדשה. עלינו להתבונן באופן ההסתכלות הפנימית שלנו על מנת ליצור פתח לשינוי משמעותי בחיינו. עבודה זו מאפשרת לנו להגיע לנצחיות ולגאולת משיח. אנו בתקופה שכדאי לעלות לרכבת הזו של חשיבה הכרתית ולעשות את העבודה על מנת ליצור אחדות ושלמות בפנימיות שלנו, שמתוכה נתחבר לשלמות החיצונית האמיתית ודרך זה נתחבר ל אהבה אמיתית.

אהבה פירושה לחוות ולהרגיש מעומקם של דברים . באמצעות עבודה עצמית ואימון אישי ניתן להגיע אליה. אימון זה דורש, דרך שמיעה פנימית נכונה, תקשורת יעילה עם הסביבה ע"י תיחום האני שלי. כאשר אני מקשיבה לאחר מאגו של האני שלי אני נמצאת בבלבול ותסכול, חוסר תקשורת וחוסר הבנה לזולת. היום בעידן הטכנולוגיה המתקדמת, עידן המחשבים והטלפונים הניידים אין תקשורת מילולית בינאישית ואז התקשורת לוקה בחסר.
אנשים היום לא יודעים לתקשר במלל ולהוציא מתוכם את מחשבותיהם ורצונותיהם. הכול מנוהל היום במידי, באין זמן. עסוקים והטכנולוגיה המתקדמת, כביכול, עושה את עבודת התקשורת וזו דרך מטעה וגורמת לבלבול. כביכול התקדמנו בעולם התקשורת אבל, למעשה, זה גרם נזק לתקשורת המילולית ,שגם הטלוויזיה היא חלק מעניין זה כי אנשים מרבים לראות טלוויזיה ושוכחים את התקשורת הבינאישית, לדבר אחד עם השני.
היום אין לאנשי היקום סבלנות להקשיב ולשמוע ולהפנים.מקבלים מסר מילולי וממשיכים הלאה. מבצעים או שלא מבצעים, אך לא בטוח שמבינים את הצד השני וזאת בגלל עידן הצי'ק צ'ק.אנו צריכים להבין את העומק של התקשורת, וכבר להעביר זאת מגיל קטן. ללמד ילדים כיצד לתקשר ביניהם כי זה בסיס לחיים.
חשוב ביותר ללמוד את משנתה של ימימה, כי בדרך זו מקבלים דרך והבנה לשני עם יכולות של תיחום ועם יכולות של הקשבה. להקשיב ולהבין את השני ולא רק לשמוע. כלים אלה מבססים רוגע ושמחה ויכולות ראייה רוחניים. להיות בקשב עמוק עם הבנה כדי ללמוד גם להוציא את מה שאני מרגיש ואת מה שאני חווה ולתת לכל אחד מקום להוציא מה שהוא מרגיש ומה שהוא חווה.
מותר לשני להשמיע וזה שמולו יוכל לשמוע לא ממקום של אגו, אלא ממקום של חמלה ועזרה, מהמקום הנחוץ לשני , לא רק מהמקום שלי, של מה שאני רוצה לשמוע או מה שמתאים לי לשמוע או מה שאני יכול לשמוע.
ימימה נותנת כוח לשמוע את השני בלי להתערבב אתו ואז יש אפשרות להקשיב ולפתח את ההסתכלות שלי בצורה שונה , ודרך זה אני יכול להתקרב לחבר, לשכן, להורי, וכמובן לנשמתי, לאני הנכון והמדויק שלי, בלי קליפות ועיכובים. מהמקום הזה אני יכול לצמוח ולהתפתח רוחנית וגשמית, כי מקום זה מוביל אותי להיות צינור אור פתוח מאחר שאין לי עיכובים. אני יכול להיות ברוגע שלווה ונחת בלי לחשוש. הקדוש ברוך הוא אוהב את כל אנשי היקום ותפקידנו להתחבר לכלים הנכונים ולעשות את העבודה, להתחבר ללב. כשאני עם לב פתוח ולא חסום יש באפשרותי להיפתח לאינסוף ולהגדיל את הכלי הפנימי שלי ואת הסתכלותי לסביבה וליקום מממד גבוה יותר, רציני יותר, מורכב יותר ,עם הבנה, עם יכולות הסתכלות אמיתית על נקי, ואז יש באפשרותי לתקשר נכון עם אנשי היקום בלי קונפליקטים ובלי מריבות .
לימוד תורתה של ימימה עוזר לפתוח צוהר חדש ודרך לשלום ע"י תקשורת נכונה באמצעות חיבור לאהבה, שהיא נתינה לסביבה והתחברות לבורא.
כל אחד אשר מתחבר לאמת הפנימית שלו ולזיכוך נפשו יכול להתעלות רוחנית ולהיות בשלום עם האגו שלו ,עם הראייה הנכונה את הזולת בלי לשפוט את השני ,ממבט של חמלה ונתינה, של ראייה רוחנית נשגבת גבוהה. ממקום זה יבוא השלום והישועה לעם ישראל באחדותו.
מי ייתן וכל אחד ואחד, כל אחת ואחת, יוכלו להוציא לפועל את עבודת השם בראיית הנולד עם יכולות לשנות ולראות אחרת בתפיסת עולם בונה כדי לבנות את האחדות בעם. כל אחד אשר מעוניין לעשות את השינוי יש באפשרותו ליצור קשר על מנת לקבל ידע זה כיצד להתאמן ביכולות הפנימיים של ה"אני" שלי כדי להיטיב עם עצמו ועם הכלל.
 

לימודי ימימה והילינג יהודי ברעננה - מרים משולם 052-7813390