כנגד ארבעה בנים דיברה תורה: חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול – ואני זכיתי לצאת עם כולם. גם את בטח פגשת אותם, הרי הטיפוסים האלו עברו בסמטאות האפלות של כל אחת מאיתנו, וחלקם גם השאירו מאחוריהם הרס וחורבן. אז הנה הם לפנייך, בצירוף הדרכים הבדוקות לזהות אותם, כדי שבפעם הבאה שתתקלי ב"חכם", לא תפספסי אותו.

חכם


זה הבחור המושלם. הכי קל לאהוב, אבל באמת הכי קשה למצוא. יכול להיות שמדובר בפסגת השאיפות של כל אם פולניה, אבל הרי זה לא מה שמעניין באמת. מה שחשוב זה שהוא אוהב אותך, כמו שאת, אבל גם יודע להשאיר מקום לעצמו. הוא יודע להביע את הרגשות שלו ברגע הנכון וגם לא שומר אותם לרגעי השיא בסקס, אלא משמיע אותם בעיתוי המתאים והאמיתי ביותר שיכול להיות. הוא לא מפחד להעמיד אותך במקום ולריב איתך – אבל הוא תמיד איתך ולצדך – גם כשאתם רבים. הוא רוצה בית חם וילדים, אבל הוא גם רוצה שתממשי את היכולות שלך. בקיצור, הוא רואה בך שותפה מלאה לחיים ולא פריט בתפאורה שהוא בונה לעצמו. החכם (או "החתן") הוא הבחור שאיתו את יודעת ש"זה זה". חבל שעד שאת פוגשת אותו, רוב הסיכויים שתפגשי לפחות אחד מהאחים הדפוקים שלו, לפחות פעם אחת.

איך תזהי אותו? הוא יכול בעצם להיראות כמו כל אחד. הוא כבר לא מסתובב בפאבים רועשים ביום שישי (עמוס מדי) ובטח שלא בפיק-אפ ברים, שם הוא כבר יודע שלא ימצא את מה שהוא מחפש (אהבת אמת, כמובן). הדרך הטובה ביותר להכיר בחורים מסוגו היא באמצעות חברים, בפגישה מקרית ואפילו בעבודה. כדי לשמור על הקשר שלכם, תצטרכי פשוט להיות מי שאת ולנהל חיים עצמאיים בשותפות איתו. אם תהיי שותפה לחלומות שלו, יש סיכוי שתמצאי את עצמך מסתובבת עם הבחור הכי שווה בסביבה.

תם


הכירי את סמרטוט הרצפה. הוא התאהב בך במבט ראשון, והוא לא מסתיר את זה מאף אחד, בטח שלא ממך. הוא מוכן להיות עבד נרצע לכל בקשותייך, הזויות ככל שיהיו. מה עבר עליו היום? מה זה משנה. מה שחשוב הוא מה שעבר עלייך. כיאה למעריץ נלהב, הוא מבטל את עצמו. כל כך מבטל שלפעמים את מרגישה שאין שם אף אחד. בהתחלה נעים לך לחשוב שאת נרדמת לצד מעריץ שרוף, אבל עם הזמן את רוצה משהו קצת אחר. נניח, מישהו שיתווכח איתך לפעמים. התם הוא בעצם בחור טוב, המסכן. לא מזיק. ויש בחורות שזה בדיוק מה שהן מחפשות – עבד. אבל אם את לא מאלה, מתישהו הכרכורים שלו סביבך יתחילו ממש להביך אותך ואת תשליכי אותו, בצער לא רב. רוב הסיכויים שגם תהפכי לאקסית המיתולוגית של האומלל הזה, שימשיך לבהות בך בעיניים כלות בכל מפגש מקרי.

איך תזהי אותו? מאוד פשוט. אם בריב הראשון שלכם הוא ממהר להיענות לכל דרישותייך, מתעלם מחוסר הצדק שבדברייך ומבליג על כל העלבונות שאת מטיחה בו – הוא כנראה סמרטוט.

רשע


או... את המניאק את בטוח מכירה. הוא אולי נראה כמו גבר שבגברים, אבל למעשה הוא החבר הכי נאמן במועדון המעריצים שהקים לעצמו. כשהוא מדבר איתך, לא משנה על מה, הוא בעצם אומר לך בלי מילים כמה התמזל מזלך שבחור מגניב שכמותו טורח להתייחס אלייך. ואת? איך לא, מוקסמת. אלא שמתישהו, מתוך ענני הרושם שעוטפים אותו, מבצבצת הידיעה הברורה: אין לו סבלנות לשמוע מה יש לך לומר על עצמך, הוא פשוט עסוק מדי בלדבר על עצמו. ואכן, האיש הוא רזומה מהלך, וכבר בסוף השעה הראשונה להיכרותכם תדעי בפרטי פרטים על הצלחותיו הפנומנליות בכל תחום, כולל מספר הבחורות שזרק לפני שהכיר אותך וכמה היו מתות עד היום שרק ייתן להן צ'אנס. כמובן שזה מאוד מחמיא לך כי זה אומר שאת משהו באמת מיוחד, כמעט כמוהו. כמעט. השיחות הארוכות והמחמאות נגמרות ברגע שנפלת ברשתו. בשניה שנשבית בקסמיו, הבחור הזה משחק בך כמו מריונטה. פתאום הוא שוכח להתקשר, מסנן שיחות שלך, ובכלל – מפגין יחס מתעלם ומזלזל. כשהוא כבר טורח לשוחח איתך, זה בדרך כלל על היום הנהדר שעבר עליו.

איך תזהי אותו? יש לו דוקטורט בפלרטוטים (ככה הכרתם) וידידות שמקיפות אותו מכל כיוון (עם רובן הוא שכב מתישהו). בדרך כלל הוא יצהיר שהוא לא משחק משחקים, אבל פה בדיוק מתחיל המשחק שלו. ההמלצה שלנו – תברחי, ומהר. אם בכל זאת החלטת לצאת איתו ולשאת בתוצאות, אל תפתחי ציפיות בשום אופן. את עלולה לצאת מהסיפור שבורת לב וחדורת נקמה, או סתם להפוך ליזיזה נוספת שלו (וזו כבר סאגה ממש מיותרת).

שאינו יודע לשאול


האמת היא שהבעיה העיקרית היא לא שהוא לא יודע לשאול, אלא שהוא לא יודע להפסיק לשאול. בעצם, הוא סתם לא יודע. על פניו הוא נראה לא מזיק, בסך הכל עוד לא לגמרי סגור על עצמו. כן, הוא רוצה אותך, אבל הוא לא לגמרי יודע מה הוא רוצה ממך. נעים לו להיות איתך, אבל האם את האחת והיחידה? הוא מבקש אישורים מכולם – הורים, חברים, שכנים, עוברי אורח. תראי, בסך הכל מה הוא מבקש? מישהי יפה כמו אשתו של אחיו, חכמה כמו האקסית המיתולוגית שלו וחמה כמו אמא שלו. הוא רוצה ה-כ-ל, אבל כשהוא סופסוף יבין שאת זה אי אפשר להשיג, את כבר לא תהיי בסביבה. בתוך כל מבולבלי כזה מתחבא בעצם עוד מניאק שמאוהב בעצמו. בהחלט יש לו פוטנציאל לשנות פאזה ולהפוך להיות הבחור האידיאלי, אבל פוטנציאל, את יודעת, לא תמיד מתממש.

איך תזהי אותו? בהתחלה הוא מתלהב מאוד, ולאט לאט הוא מחליף מצב צבירה – מהתלהבות חסרת מעצורים לאדישות טוטאלית. אל תקני את השיק הנבוך והמבולבל שלו. מי שייצא עם כאב ראש יותר גדול זו את.

בייי