בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
בס"ד                 

            

   פ' השבוע עם הרב זמיר כהן    פ' השבוע עם הרב אורי זוהר    פ' השבוע עם הרב יונה מצגר    פ' השבוע - הרב הרצל חודר    פ' השבוע - הרב יצחק בצרי    עונג שבת - נתי רביץ מארח
 
    שער - דף הבית
    חגים ומועדים
    כשרות המטבח והמזון
    שעת האפס - הסרט!
    המלחמה האחרונה
    שעת האפס 3
    תפילה לחולה
    וידאו אחד - כל התשובות!
    סרטים והרצאות - כללי
    אמונה עיוורת או ידיעה?
    הצופן התנכ"י במדע ובקבלה
    המרגל - חזק ביותר
    הרב לאו: חללי התבוללות
    קורטוב של אמת
    הוכחות למציאות הבורא
    איפה היה אלוקים בשואה?
    השואה והאמונה
    היכן היה ה' בשואה?!
    השואה - הרב מרדכי נויגרשל
    סיכום מבצע עופרת יצוקה
    שעת השין - הרב אמנון יצחק
    הטיסה הגורלית לאמת
    סודה של טהרת המשפחה
    סוד המקווה היהודי
    התפילין והנחתן
    הכרעה גורלית - הפלה?
    החרדים, מי אתם ולצד מי?
    חינוך אלים - פשיטת רגל
    סיפור אישי: הרב אורי זוהר
    סיפור אישי: הרב יצחק פנגר
    צבי יחזקאלי בסיפור אישי
    צו 8 - הרב יצחק פנגר
    פעם גנגסטר היום רב!
    ברית יוסף יצחק
    מכתב פתוח לעולם
    מרוץ הלפיד
    הצ'אנס האחרון
    מלחמת גוג ומגוג
    הפתרון למלחמות (ולבצורת)
    הרב אמנון יצחק: העימות
    אש בשבת-עבודה או מלאכה
    הרצל והציונות - חובה
    למה שונאים את החרדים?
    הצלת בנות מכפרים ערביים
    איך משתכנעים ב-5 דקות?
    כיצד להתגבר על הכעס
    למה לא עומדים בצפירה?
    דרשה מאת הרב דניאל זר
    דו שיח אודות מציאות הבורא
    אני רק יהודי פשוט
    ילד של אלבום תמונות
    סילבסטר - האם לחגוג?
    שכר שיחה נאה
    ההמחאה המוזרה
    קריאת שמע על המטה
    ברכות השחר
    13 עיקרים ו-10 זכירות
    איגרת הרמב"ן
    ברכת המזון
    קישורים לאתרי יהדות
    ברכת השבת - הלכות שבת
    פרקי אבות
    שירת הבריאה
    פרקי שירה - שירת הבריאה
    הרב זמיר כהן
    מסכת ברכות: הרב זמיר כהן
    על קצה המזלג - בקצרה
    הרב יוסף צבי בן פורת
    הרב יצחק פנגר
    הרב אורי זוהר
    הרב אריה שכטר
    הרב משה קינן
    הרב אהרן לוי
    הרב דודי ברוורמן
    הרב אלי עמר
    הרב מרדכי נויגרשל
    הרב הרצל חודר
    הרב ישראל לוגסי
    הרב דר גיל גרשון טבעון
    הרב יעקב אליצור
    הרב ד''ר צבי ענבל
    הרב יאיר ארלנגר
    הרב מיכאל לסרי
    הרב מרדכי ארם צובה
    הרב משה ארמוני
    הרב יובל הכהן אשרוב
    הרב דוד בצרי ובנו יצחק
    הרב שלום ארוש
    הרב משה בן לולו
    הרב אבנר קוואס
    הרב עידו וובר
    הרב ישראל אייכלר
    הרב צביקה בן דוד
    התעוררות - עם עדי רן
    שיחת נשים - סיניה בן דור
    עניין של חינוך
    התיקון הכללי
    הכי מפחיד ברשת
    פ' השבוע עם הרב זמיר כהן
    פ' השבוע עם הרב אורי זוהר
    פ' השבוע עם הרב יונה מצגר
    פ' השבוע - הרב הרצל חודר
    פ' השבוע - הרב יצחק בצרי
    עונג שבת - נתי רביץ מארח
    מגזין הידברות סופשבוע
    English/Eng. Subtitles
    שו"ת לשון הרע
    ר ד י ו
    המרת תאריך לועזי/עברי
    סרגלי כלים בנושאי יהדות
    ארועים, הרצאות וסמינרים
    ערוץ הידברות(97)שידור חי
    כל עלוני השבת
    תחבורה ציבורית
    פורום יהדות בכפר
    צור קשר

בעזרת השם נעשה ונצליח והשם עלינו ברחמיו ירויח.
לפני דור אחד היו שני אנשים מפורסמים אחד קראו לו חיים נחמן ביאליק והשני קראו לו אחד העם. שניהם היו תלמידים בישיבת וולוז`ין אבל ביום מן הימים נכנסה בהם רוח רעה , רוח ההשכלה .הם הגיעו לישיבה והתחילו להגיד לתלמידים שהם למעשה חושבים שהם באו מן הקופים. אז בני הישיבה שאלו אותם מה הראיה שלכם שבאתם מהקופים. הם אמרו יש לנו את עצם הזנב. נו אז מה הראיה? אמרו זה סימן שהיה לנו זנב. שאלו בני הישיבה, נו ואיפה הזנב עכשיו? אמרו לא. פעם האדם הקדמון, הקוף הקדמון הבין שהזנב מיותר הוא ניגש לקיר שפשף את הזנב עד שירד. אמרו בסדר, אדם שמורידים לו את היד אז הבן שלו שנולד נולד עם יד ולא נולד בלי יד.ואם הקוף שפשף וירד הזנב אז היו צריכים להיוולד הבנים הבאים עם זנב. אמרו לא כל הדור ההוא של האדם הקדמון, הבינו שהזנב מיותר כולם הלכו לקיר שפשפו והזנב ירד ומאז אין זנב. אמרו להם בני הישיבה אם כך מה נעשה עם זה שהעם היהודי 4000 שנה עושה ברית מילה מוריד את העורלה ואף על פי כן גודלים כל פעם עם עורלה. סימן שזה לא נכון מה שאתם אומרים. בכל אופן למרות הטענה של בני הישיבה חיים נחמן ואחד העם המשיכו להיות קופים. ולצערנו הרב עד היום בארצנו הקדושה מלמדים את ילדי ישראל שמוצא האדם מן הקוף. למה? כי זה לא מחייב מצוות. קופים לא היו במעמד הר סיני. זה גם אנחנו אומרים. אז לא חייבים לקיים מצוות . זה טענה הגיונית נשמע שהאדם בא מהקוף שהעולם נוצר מפיצוץ מבינג בנג של סטיבן הוקינג זה גם כן מקובל . להגיד שיש בורא לעולם לא מקובל .למה? פוחדים שעם ישראל יהיה יהודי שומר תורה ומצוות. עדיף להגיד שאנחנו מהקופים או באנו מפיצוצים וזה לא יחייב כלום, הכי טוב. אבל מה לעשות הם לא לקחו בחשבון שיש יהודי שקוראים לו אמנון יצחק והוא החליט שהוא לא קופיקו והוא לא בא מפיצוצים. ולא רק זה, הוא מחלק קלטות בכל מקום וכולם מבינים את השקר הנורא. ובכן יהודים יקרים אני אגיד לכם. בחמש דקות אני מוכיח שיש בורא לעולם. אם היו נותנים לי חמש דקות בטמבלויזיה הישראלית להסביר את מה שאגיד עכשיו לא היו קופים רק בגן חיות. אבל לא נותנים לי.
באחת ההרצאות האחרונות החלטתי לחלק בננות.אבל אני אסביר לכם דבר פשוט , לוגי. מה ההוכחה שיש בורא לעולם? אני נברא אם אני נברא זו ההוכחה שיש בורא לעולם. מהיכן אני יודע שאני נברא? יש שתי אפשרויות. או שאני בראתי את עצמי , או שמישהו לפני ברא אותי או שאני בראתי את עצמי, או שמישהו לפני ברא אותי. וזה שתי אפשרויות. אם מישהו ברא אותי אז אנחנו נגיע לבורא עולם. אבל אם מישהו לא ברא אותי ,ואני בראתי את עצמי יש שתי אפשרויות: או שהייתי לפני עצמי או שלא הייתי לפני עצמי. אם הייתי לפני עצמי אז לא צריך לברוא את עצמי כי כבר הייתי . אם לא הייתי לפני עצמי לא יכולתי לברוא את עצמי כי לא הייתי לפני עצמי. זאת אומרת אני לא בראתי את עצמי . עוד פעם. למה אני לא בראתי את עצמי? אם הייתי לפני כן לא צריך לברוא את עצמי כי הייתי כבר. אם לא הייתי אז לא יכולתי לברוא את עצמי כי לא הייתי בשביל לברוא את עצמי. מוכרח שמי שקדם לי מי שהיה לפני הוא ברא אותי. אני נברא על-ידי מי שקדם לי. כל נברא כך. אני ,גרגיר חול, עץ, כל דבר בעולם שהוא נברא, קדם מי שברא אותו. אם כן נלך אחורה אחורה ונהיה מוכרחים להגיע לבורא הראשון שברא לכל הנבראים. כי הנבראים נבראו על-ידי בורא שקדם להם. אין נברא שנברא על-ידי עצמו. כל נברא נברא על-ידי מי שקדם לו. ואנחנו היושבים כאן יודעים שלא בראנו את עצמנו. אז מוכרח שאנחנו נבראנו על- ידי הבורא. אז יש בורא ראשון שנברא לכל הברואים. מי ברא את הבורא הראשון?
לבורא הראשון אין בורא, כי אם לבורא הראשון יש בורא גם הוא נברא. אם הוא נברא אז יש מי שקדם לו, אז הוא הבורא. מוכרח אבל שיהיה בורא ראשון שברא לכל הנבראים גם מוכרח שלבורא הראשון לא יהיה בורא. כי יהיה נבראים בלי בורא, זה אי אפשר, לכן מוכרח שיש בורא ראשון שאין לו בורא שברא לכל הנבראים. עוד דבר, מוכרח שהבורא שברא לכל הנבראים הוא גם המגביל לכל המוגבלים.
הנה אתם רואים הכוס הזאת יש לה גבול, מישהו הגביל את הכוס הזאת, השולחן הזה יש לו גבול, הנגר הגביל אותו. האולם הזה יש לו גבול , הקבלן הגביל אותו. כדור הארץ יש לו גבול , השמש יש לה גבול, הירח יש לו גבול. מי הגביל אותם? המגביל לכל המוגבלים הוא הבורא לכל הנבראים ,והוא לא מוגבל כי אם הוא היה מוגבל היה לו מגביל שקדם לו וזה היה הבורא. הבורא ברא לכל הנבראים הוא המגביל לכל המוגבלים.
הרמב``ם אומר את זה בשורה אחת בתחילת ספרו : ספר המדע הוא אומר יסוד היסודות ועמוד החוכמות לידע שיש שם מצוי ראשון , ממציא לכל הנמציאים.זאת אומרת זה היסוד, בלי זה אי אפשר לבנות שום דבר. יסוד היסודות ועמוד החוכמות לידע, לא להאמין - לידע שיש שם מצוי ראשון ממציא לכל הנמצאים. בלי זה אי אפשר להסביר שום דבר שנמצא בעולם. מה יותר פשוט מזה. ואי אפשר להפריך את זה. ובכל קהל שאני נמצא יושבים אנשים כאלה ואחרים ובלית ברירה מקבלים חמש דקות . זהו.
עכשיו אם יש בורא שברא לכל הנבראים אז הוא חכם היום אנחנו רואים היום מחשבים , חוכמה גדולה, נכון? אם אנחנו מתפעלים מחוכמה כזאת, מי נטע בנו את החוכמה? מי שיותר חכם. זה כמו שאתה לוקח מחשב , את הגולם הזה,ומכניס בו חוכמה, ומאיפה אתה מכניס לו חוכמה ? משלך. ומי הכניס לך? אלא מה בדרך כלל בני אדם משבחים את עצמם. ראית מה עשיתי? ראית? אדם משבח את עצמו והוא לא יודע שכל מה שיש לו מאת השם יתברך. את זה הוא שוכח. אבל בכל אופן צריך לדעת דבר אחד. הבורא הוא חכם. ברא הכל מתוכנן נו? כל זה בחינם בלי תוכנית. או כמו אותה עיתונאית שפעם שאלה אותי בהרצאה: רק רגע אני מבינה מדבריך שאתה מכחיש שמוצאנו מן הקוף. אמרתי לה כן. היא אומרת אבל כל אחד יודע שמוצאנו מן הקוף. אמרתי לה תראי, אני מסתכל עליך ורואה שיש הצדקה בדבריך. אבל אני לא שייך למשפחה הזו. עשיתי בדיקה ובכל משפחתי אמרו שאין לנו אחד ממשפחת בבון. אך אם את רוצה להתעקש אז אני אגיד לך , אשאל אותך שאלה: אם אני אקח כוס מלאה דיו שחור , תהיה מפה לבנה, ואני אשליך את זה.כמה פעמים אני אצטרך לזרוק את הכוס עם הדיו שתישפך באקראי ותיוצר האות א בדיוק כמו בדפוס, סימטרי כמה פעמים? אמרה לי מאות מילוני פעם. אמרתי לה ויצא א? היא אמרה , יצא א. אמרתי לה בסדר. כמה פעמים אני אצטרך עכשיו לקחת עוד פעם לזרוק את הכוס עם הדיו בשביל שיצא האות מ סימטרי כמו האותיות של דפוס , ליד האות א בלי למחוק את ה-א. כמה פעמים? אמרה לי , טריליונים פעמים. אמרתי לה גברת, אם זה לא יצא פעם ראשונה, אנחנו נמחק את ה-א. עד שעשינו את ה-א לקח לנו מאות מיליונים. אם לא יצא פעם ראשונה, הלך. יכול להיות או לא יכול להיות? אמרה : יכול להיות. אמרתי לה איך יכול להיות, את אמרת בפעם הראשונה מאות מיליונים, איך את אומרת יכול להיות, כי אחרת אי אפשר להמשיך. טוב אני אשאל אותך עוד שאלה: אם אני אקח עוד פעם כוס דיו , אשליך אותה באויר ואני רוצה שתצא לי האות נ ליד האות א וה-מ סימטרי כמו בדפוס, בלי למחוק את ה-א וה-מ? כמה פעמים? אמרה זה אי אפשר. למה  צריך עוד פעם , פעם ראשונה כי אם לא , לא ייצא. אמרתי לה שימי לב א. מ. נ. לא יכול להיות. א מ נ ו ן חמש אותיות ודאי לא יכול להיות. אמנון מורכב ממאה ביליון תאים. זה יכול להיות במקרה, מפיצוץ? איך אמנון זז, היי, ביי, מפיצוץ? אמרתי לה קחי את כל הפצצות שבכל העולם אם תצליחי לפוצץ פצצה ויצא לך כוס חד פעמי. אני אתן לך מה שאת רוצה. כל הפצצות שבעולם שיצא רק חד פעמי. זה קשה לעשות חד פעמי? זה קל לעשות מאוד ביחס לאדם, ביחס לעין , נכון? עין של בן אדם . עין אפשר מפיצוץ שיהיה עין? הם אומרים שכן מפיצוץ אפשר נהיה עין. אז שאלתי באחת ההרצאות איך נוצר האדם? היה פיצוץ , ומהפיצוץ נוצרה שערה, אחר כך היה עוד פיצוץ עוד שערה אחר כך איפה הסתובבו השערות צריך גולגולת? לא ? אז היה פיצוץ ונהיה גולגולת.מה עכשיו הגולגולת ריקה? ,אז היה עוד פיצוץ ונהיתה עין . אבל עין אחת זה לא מספיק, צריך שתי עיניים. אז פתאום העין ראתה שבמרחק מיליון שנות אור יש עוד עין ואז היא אמרה לה בואי בואי. ואז העין אמרה לה : עמדי פה, עמדי פה.אז הם עמדו ככה, חיכו וחיכו עד שנהיה שפתיים. מה זה? זה אדם מפוצץ אומר דבר כזה.
כן, וזה מלמדים באוניברסיטאות. גם פה באמריקה יש כמה. בכל אופן זה פותר להם את הבעיות.
ככה אומרים שלא היתה תורה. והכל היה במקרה. וזהו ככה נגמר הסיפור. אבל אנחנו קצת מבינים יותר. אז אנחנו מסתכלים אם יש בורא שהוא ברא את העולם והוא חכם, בודאי שהוא עשה את הדברים שברא בחוכמה לתכלית מסוימת, לכוונה מסוימת. בודאי שהוא רוצה שאלה שנבראו ידעו בדיוק מה שהוא רוצה.
אז הוא צריך לתת את התוכנית מה הוא רוצה. אז הקב``ה אכן במעמד הר סיני לעיני מיליוני בני אדם , אמר:`` אנוכי השם אלוקיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים מבית עבדים``.
. התגלה הקב``ה ואמר אנוכי השם אלוקיך. לא רק זה , הוא גם שלח ביד עבדיו הנביאים את התורה הקדושה, וגם ניבא אותנו עד סוף הדורות מה יהיה עם עם ישראל, כולל עכשיו השלום עם עראפת ,כולל מה שיהיה עוד מעט. הכל כתוב בתורה. ועוד דבר, הקב``ה לפני שאמר : אנוכי השם אלוקיך , התגלה במצרים על-ידי עשרת המכות כמי שהוא הכול יכול, ואין מי שיוכל להתנגד לו. ולא סתם נבחרו עשרת המכות . כל מכה באה להראות את השליטה של הקב``ה בעולם. מלמטה, מהתהומות ועד שמי השמים.
מכה ראשונה: דם הוא מראה שהוא שולט בימים באגמים ובנהרות מכה את המים שבעה ימים.
מכה שניה: צפרדע, הוא מראה שהוא שולט בכל בעלי החיים שבמים.
מכה שלישית: כינים הוא מראה שהוא שולט על כל הרומש על פני האדמה.
מכה רביעית: ערוב הוא מביא תערובת של חיות פילים, אריות, נמרים לתוך מצרים.
מכה חמישית: דבר מראה הקב``ה שהוא שולט בחידקים בכל האויר.
מכה שישית: שחין מראה הקב``ה שהוא שולט בגוף האדם כולו לתת בו מחלות ופצעים כל הגוף, מכף רגל ועד ראש.
מכה שביעית: ברד הקב``ה מראה שהוא שולט במים ובאש. מוריד ברד עם אש מתלקחת בתוכו.
מכה שמינית: ארבה מראה שהוא שולט בכל העופות המעופפים באויר.
מכה תשיעית: חושך שולט במאורות להלקותם ולהחשיכם.
ומכה עשירית: מראה הקב``ה שהוא משגיח על כל הברואים רואה אותם ויודע במעשיהם גם מה שהם עושים בחשיכה. ובחצות לילה הוא מכה את כל בכורי מצרים. רק הבכורות. ברגע אחד כולם מתים. זאת אומרת שהוא משגיח ויודע מי נוצר ממה ומתי, בשביל להכות את כולם בבת אחת.
אחרי עשר המכות שהוא מראה שהוא שולט בכל העולם כולו, מוציא את בנ``י ממצרים קורע להם את הים לגזרים מעביר אותם ביבשה, מכסים המים את המצרים, הם מגיעים למדבר, אוכלים מן מן השמים, אין שם סופרמרקט, אין טיטולים, אין מטרנה , ממה יאכלו ילדים תינוקות, מיליונים בני אדם. מי לוקח אחריות ? לקחת מיליונים למדבר. אין סככות שמש נחשים, עקרבים, איך אחריות. יורד מן, בארה של מרים, מסתובבת איתם סלע שמוציא מים להשקות אותם מספר פעמים ביום. להתקלח,הכל. באר. סלע מתגלגל. כל הכנרת אצלנו נגמרה כבר. שקעה , שקעה כבר שותים מי ביוב. וזה תוך כמה שנים. פה ארבעים שנה , סלע נותן מים בלי הפסקה. ניסים גלויים כאלה לא יום ולא יומיים, לא פאטה מורגנה, ארבעים שנה.
מן, מים , ענני כבוד, צל מכסה אותם, השגחה אלוקית, ענן הולך לפניהם יומם , עמוד אש מאחורה. פלא פלאות. עם שלם ארבעים שנה רואה את ההשגחה האלוקית בעיניים.
והקדוש ברוך אומר להם בגילוי במעמד נשגב חד פעמי אנוכי השם אלוקיך אשר הוצאתי אותך ממצרים.
אתה יודע מי אני? זה שהוציא אותך ממצרים. זה שעשה את עשר המכות. לא סיפורים של פעם. אתם ראיתם את זה בעינכם , אתם שמעתם את זה באוזנכם, אתם חוויתם את החויה הזו כלכם. עכשיו הנה התורה הזאת אתם מקבלים ואתם הולכים על פיה . עם שלם זכה לזה, ואנחנו הצאצאים שלו . יש לנו את הדבר הכי מכובד בעולם, הכי קדוש בעולם , הכי חכם בעולם. יש לנו את התורה האלוקית, יש לנו הבטחות בתורה. ברכות בתורה אך אבל יש גם קללות בתורה, אם לא עושים. הכל נמצא בתורה הקדושה. כל מהלך של חייו של העם היהודי עד סוף הדורות כתוב מראש.
אני שואל אתכם שאלה : הרבה אנשים מתיעצים , הרבה אנשים, אחד רוצה לקנות דירה , מתייעץ עם אנשים שמבינים בזה, אחד רוצה פרנסה בתחום מסוים, מתייעץ עם אנשים שמבינים בזה. כל אחד מתייעץ עם מי שבתחום שלו. יש פה את המבין הגדול ביותר הקב``ה , למה אנחנו לא מתייעצים איתו? למה אנחנו לא שואלים את הקב``ה על כל דבר ודבר. ויש לו חכמי התורה שהוגים בתורה כל הזמן ולומדים מה הקב``ה אומר בכל מצב , צריך רק לגשת לשאול ולעשות. מחפשים עצות מאנשים שהם בעצמם לא יודעים, פועלים לפי סטטיסטיקות אבל זה לא תואם לכל אחד. אתה תהיה מחר גם חלק מהסטטיסטיקה. אם הוא נתן לך עצה טובה אז תהיה חלק מן הסטטיסטיקה שזה היה טוב, אך אם הוא נתן לך עצה לא טובה אז תהיה חלק מן הסטטיסטיקה שזה לא טוב. אבל לא שהעצה היא עצה.
פירושו של דבר יש לנו בורא לעולם שברא את העולם, נתן את התורה לכל עם ישראל. אנחנו היורשים שלה. מה עוד חסר לנו? בעצם לא חסר לנו כלום. מה שאנחנו צריכים זה רק לעשות אותה. וכל ההבטחות הכתובות בתורה אכן התקיימו במלואן. כשכעם ישראל הלך בדרכי התורה קיבל שפע וכשעם ישראל לא הלך בדרכי התורה קיבל עונש. איפה אנחנו אוחזים היום? לצערנו הרב אנחנו במצב לא טוב. מה זאת אומרת לא טוב? אנחנו כבר 2,000 שנה בגלות.מה זה גלות? גלות זה עונש. הקב``ה סילק אותנו מארץ ישראל, זרק אותנו בין העמים, פיזר אותנו, הרחיק אותנו משולחנו, אין לנו בית-המקדש.
אנחנו לא זוכים לראות את עשרה הניסים שהיו בבית המקדש, אין לנו השגחת שכינה וגילוי, אנחנו בהסתר פנים, רדיפות, צרות, בעיות , גלות מרוחקים מבית אבא.
אבל מה עושים היהודים הופכים את הגלות לאמריקה. לוקחים את העונש שזה הגלות שזה עונש. והופכים את זה לאמריקה. איפה אתה גר ? נויורק סיטי . איזה יופי. איך הוא מתגאה? איך הוא מתגאה? גרשו אותך מהבית מה אתה מתגאה? אתה מסתובב ברחובות, אמריקה LA
אבא זרק אותנו מהבית אולי נדפוק בדלת? אולי נדפוק בדלת ונגיד די, אבא מספיק 100 שנה 200 שנה 300 שנה, נהיה ילדים טובים קח אותנו בחזרה, תבנה לנו את בית המקדש , תן לנו את ההבטחות הטובות שנתת לנו בתורה. מי חושב בכלל לחזור? אמריקה. ביזניס, יהלומים, דולרים , איזה יופי
2,000 שנה הקב``ה מחכה לנו. ואנחנו לא מחכים לו. מה עושים יהודים יקרים? אתם יודעים מה הולך להיות? אני אגיד לכם מה הולך להיות.
לפני שמונה שנים נתנו הרצאה בארץ ישראל ושם דיברנו על השלום עם עראפת. מה הולך להיות.בשעה שאנחנו דיברנו , אנשים לא כל כך האמינו למה שאמרנו אולי אחוז קטן. מירב הציבור אמר זה רחוק מאיתנו, זה לא יכול להיות. כולם כמובן היו באשליה שהנה הולך להיות שלום, מזרח תיכון חדש, עראפת רב המרצחים, פרס נובל לשלום, לקח את הזהב וברח. כולם חיים את האוירה הנה זה נגמר, יהיה בסדר.
ואני עומד שם ואומר להם : ישעיה הנביא בפרק כ``ח בפסוק ט``ו אומר ושלמכון דעם מחבלא לא יתקיים הרי מכת שנאה תטה עליכון כנחל מגבר. השלום עם המחבלים לא יתקיים רק מכת השונא תלך ותתגבר כנחל המתגבר. שוט שוטף כי יעבור .הם יעברו עם נשק טטט ירו ויברחו. ואני מתאר להם פסוק אחר פסוק מה עומד להיות. קוראים לקלטת: השלום עם עראפת. הפעם הוצאנו השלום עם עראפת 2000.
והנה אחרי שמונה שנים ברגע האחרון לפני שזה הולך לקרות, די קמפ דיויד . קמפ דיויד זהו? ברק נותן לעראפת יותר מכל מי שחלם, אפילו הוא לא חלם על זה. ופתאום מתהפך ליבו והוא מחליט לא מתאים לי, לא מתאים, והוא חוזר ומתחיל הבלגן. מה קרה? מישהו היה נותן לך יותר מזה? מה קרה?
אתם יודעים מה קרה? אנחנו חושבים שאנחנו בעלים על החיים שלנו.כאילו אין בורא לעולם, אנחנו נסתדר עם הערבים, אנחנו נסתדר עם אלה, נעשה כך, ונעשה כך וככה זכה. רגע , רגע, יש תוכנית למעלה. אם אתה חושב לעשות שלום עם מחבלים, עם הרוצחים, ועם האויבים ואחר כך להתפנות למלחמה נגד הדתיים והחרדים לא לא נחליף. לא מלחמה עם הדתיים. אלא מלחמה עם האויבים. אם אתה חושב לעשות מהפיכה חילונית? יהיה לך מהפיכה ערבית. איך אמר ברק בערב ראש- השנה, ערב לפני ראש-השנה יום הדין, מה אומר ברק אצלינו: יטוסו מטוסים בשבת, יסעו אוטובוסים בשבת,נישואים יהיו אזרחיים ובתעודת הזהות בלאום יהודי נמחק. אמר לו הקב``ה רגע, רגע . עברו שלוש-ארבע שעות והתחילה המלחמה. מלחמת תש``ס . מלחמת שיחרור פלשתין על-ידי ערפאת, מה יש היום, לא רק שאין מטוסים בשבת , אין מטוסים ביום חול. אין תיירים , אף אחד לא מוכן לבוא. מבטלים טיסות. היחידי שטס אצלנו זה ברק, משארם לקמפ דיויד, ומקפ דיויד לבריטניה , ומבריטניה , היחידי שטס. אמר אוטובוסים בשבת. אין ביום חול אוטובוסים, אין טיולים בביה``ס, כי אי אפשר להיכנס לעכו מפחד של יריות. נישואים אזרחים אין נישואים רגילים, מפחדים להתחתן. זה לא הזמן להתחתן. אדם רוצה לעשות חתונה בגילה, הוא יכול להתחתן ערבי שמה בבית ג`אלה עושה טררר... כל העיר שוכבת על הרצפה כל הלילה בחושך. כבר חודשים טררר כולם שוכבים. אין ביטחון, אין שלום. אין שום דבר. אמרו שימחקו בתעודת הזהות את הלאום יהודי. למה? זה מבזה את הגויים שכתוב בלאום בת.ז. יהודי. בלית ברירה עכשיו בגלל שחברי הכנסת הערבים התחילו לדבר נגד המדינה ונגד... אחד מחברי הכנסת הציע הצעה שעומדים להעביר אותה עכשיו בכנסת. שכל חבר כנסת חייב להכיר שהמדינה יהודית. הם לא רצו את זה. אבל בלית ברירה. בקיצור הקב``ה לקח הכל והפך את הקערה על פיה. למה? כי הקב``ה יודע רוצים להפוך אותנו לקופים. להפוך אותנו לכופרים. לא רוצים מדינה יהודית.לא רוצים מדינה יהודית. רוצים מדינת כל אזרחיה. מה זה מדינת כל אזרחיה? כל הגויים שיבואו לישראל יכולים להיות יהודים. בלי קשר אבא, אמא, כלום. ביילין, יש לו תוכנית עם חותמת. הצהרת כוונות שאתה רוצה להיות יהודי, אתה גוי, תאילנדי, כושי לא משנה מה אתה אומר אני רוצה להיות יהודי. I LOVE YOU . זהו אם אתה אומר ככה, רועדים מהתרגשות ,הופ, חותמים ואומרים אתה יהודי.
אפשר להביא חמישים מילון תיאלנדים יאכלו לנו את כל החתולים בחצר. אין בעיה. אבל הקב``ה אומר לנו, תשמעו.
מה אומר הקב``ה? הנה אני אומר לכם את החדשות מה יהיה עוד מעט.
בספר יחזקאל פרק כ` והעולה על רוחכם היה לא תהיה אשר אתם אומרים נהיה כגויים כמשפחות הארצות לשרת עץ ואבן. חי אני נאום השם אלוקים, אם לא ביד חזקה ובזרוע נטויה ובחמה שפוכה אמלוך אתכם. והוצאתי אתכם מן העמים וקיבצתי אתכם מן הארצות אשר נפוצותם בם ביד חזקה בזרוע נטויה ובחמה שפוכה והבאתי אתכם אל מדבר העמים ונשפטתי אתכם שם פנים אל פנים כאשר נשפטתי את אבותיכם במידבר ארץ מצרים כן אשפט אתכם , נאום ה` אלוהים.
והעברתי אתכם תחת השבט והבאתי אתכם במסורת הברית. וברותי מכם המורדים והפושעים בי מארץ מגוריהם אוציא אותם, ואל אדמת ישראל לא יבוא, וידעתם כי אני ה`.
ואחר כך ממשיך הפסוק ואומר:`` ואתם בית ישראל כה אמר ה` אלוהים איש גילוליו לכו עבדו ואחר אם אינכם שומעים אלי ואת שם קודשי לא תחללו עוד במתנותיכם ובגלוליכם. כי בהר קודשי בהר מרום ישראל נאום אדני אלוהים שם יעבדוני כל בית ישראל כולו בארץ שם ארצם ושם אדרוש את תרומתיכם ואת ראשית משאותיכם בכל קדשיכם. בריח ניחוח ארצה אתכם בהוציאי אתכם מן העמים וקבצתי אתכם מן הארצות אשר נפוצתם בם ונקדשתי בכם לעיני הגויים. וידעתם כי אני ה` בהביאי אתכם אל אדמת ישראל אל הארץ אשר נשאתי את ידי לתת אותה לאבותיכם.
עד כאן הפסוקים. והבאור שלהם. העולה על רוחכם היה לא תהיה, אשר אתם אומרים נהיה כגויים. מה זה שנהיה כגויים. לפרוק את עולו של הקב``ה מעל צווארינו. המחשבה הרעה שעולה על רוחכם לא תהיה , ולא תתקים, אשר אתם אומרים שנהיה כגויים לצאת מרשותי ולא תהיו לי לעם. שעוברים על מצוותי אגביר את הגויים עליכם. אתם רוצים לפרוק את העול שלי, אתם מכריזים מהפיכה חילונית, אתם מכריזים חילול שבת, חילול הקודש. אומר הקב``ה אני אגביר את הגויים עליכם. 300 חיזבללות זרקו את צה``ל מן לבנון. צה``ל ברח באישון לילה.ברח , השאירו נשק , טנקים, ברח. 300 , 300 בסך הכל חיזבללויים. אז אמרו ארבע אמהות החליטו שצה``ל צריך לעזוב. מה חשבו יהיה שקט. לא יהיה הרוגים. לבנון נכנסה לישראל. היום ישראל זה לבנון. לא צבא יכול להתמודד. יריות בכבישים. אתה נוסע, רכב עוקף טר... יורה ומרסס וממשיך. מה זה? נאסרללה אמר לערפאת אמר: טיפש אני עם 300 הברחתי את צה``ל אתה יש לך מיליון פלסטינים. מה אתה לוקח מה שהציעו לך תעשה להם לבנון בישראל. ועכשיו מעתיקים את הכל ועושים בדיוק אותו דבר. את אותם מטענים, אותו דבר רק בישראל ,לא בלבנון. אומר הקב``ה אתם רוצים לפרוק את עולי אני אגביר את הגויים עליכם. איכה ירדוף אחד אלף ושניים יניסו רבבה , אם לא כי צורם מכרם וה` הסגירם. איך יכול להיות אחד יורה יריות טר... כולם שוכבים. הקדוש ברוך אומר במפורש העולה על רוחכם היה לא תהיה , אשר אתם אומרים נהיה כגוים. לא , לא .אני לא אתן לכם לצאת מרשותי. ממשיך בנבואת עמוס אומר ``רק אתכם ידעתי מכל משפחות האדמה. על כן אפקוד עליכם את כל עוונותיכם ואם תרצו לצאת מעבודתי לא אתן לכם רשות בזה ובחוזקה אמלוך עליכם ואצרוף אתכם ואוציא אתכם מן הגלות וברותי מכם המורדים והפושעים בי. כולם שואלים הנביא עמוס אומר: רק אתכם ידעתי ממשפחות האדמה על כן אפקוד עליכם את כל עוונותיכם.בגלל שהקב``ה אוהב אותנו ואנחנו הבנים שלו בגלל זה הוא נותן לנו מכות יותר מהגויים, למה? מסבירים חכמים: מלך הגיע לעיר אף אחד לא הזמין אותו ללון אף אחד לא הזמין אותו לאכול או לשתות .כלום. התרגז המלך ביקש מהם תכניסו אותי תביאו לי לאכול, אף אחד. כעס אמר למחר אני מכלה אותם. פתאום יצא יהודי אמר למלך בוא תיכנס האכיל השקה, נתן לו להתרחץ הציע לו מיטה , סידר לו את הכרית השכיב אותו לישון, המלך נהנה ושכח מן הגזירה של קודם. אמר או לפחות יש פה בן אדם אחד כיבד אותי לקח אותי הכול, יופי. נרגע. בשעה שלוש בלילה, מעיר היהודי את המלך ואומר לו :תסתלק מכאן. צא החוצה. זורק אותו באמצע הרחוב ככה עם פיג`מה עם הכל בחוץ. המלך כבר לא זוכר את אלה שדיבר עליהם עכשיו הוא מחפש את זה. אני אראה לו מה זה. כשהקב``ה חיזר על אומות העולם והציע להם את התורה לא רצו לקבל את התורה.
אלה אמרו לא, ואלה אמרו לא. לא רוצים. המלך נמצא , המלך נמצא, המלך מבקש. אתם רוצים? לא רוצים. באו יהודים אמרו, איפה המלך, בוא נעשה ונשמע , אין בעיה. בוא, לקחו אותו חתן וכלה, מעמד הר-סיני. איזה דברים גדולים. ביום מן הימים זרקו אותו, לא רוצים! מהפיכה חילונית לא רוצים את העול שלך, לא רוצים לשמוע ממך. דוקא נעשה , מה אתה לא אוהב ככה נעשה. אז מה אתם חושבים שהקב``ה יעשה?
אפקוד עוונותיכם ה` ירחם. תשמעו מה יהיה עכשיו. הגם שסרה ההשגחה הגלויה לעשות ניסים גלויים , ולישא עליכם אור פני השם לטובה ולברכה. בכל זאת לענין זה שיהיה מלכותי עליכם, עוד נטויה ידי החזקה להכריח אתכם בתוקף עונשים וצרות להיות תחת מלכותי ועבודתי. והוצאתי אתכם. אוציא אתכם מן העמים שנטמעו שם במחשבה הזו. יש היום בין 75%ל-90% התבוללות. פה בארה``ב. בין 75% ל-90% התבוללות, אתם יודעים מה זה?
אתם יודעים כשעם ישראל יצאו ממצרים, לפני שהם יצאו הם היו 15 מיליון היוצאים היו 3 מיליון, רק 1/5 יצאו 4/5 מתו במכת חושך. לא רצו לצאת. 4/5 , 12 מיליון . אומר להם משה רבינו, בואו יוצאים הולכים לארץ המובטחת , לא רוצים לעזוב את מצרים, אמריקה של אז. לא רוצים. במכת חושך הקב``ה הרג אותם משום שהגויים לא ידעו שהוא הכה גם את היהודים. את בנ``י. 12 מיליון. 3 מיליון רק יצאו. אבל כמה הם היו בסך הכול . 15 מיליון. עברו 3,300 שנה מאז כמה אנחנו היום מנויים? 15 מיליון. 3,300 שנה ונשארנו 15 מיליון?! איפה ההבטחה שנהיה ככוכבי השמים כחול הים אשר לא יספר ולא ימד מרוב, איפה כל זה? בגלל הגזירות . שאנחנו לא שומעים בקול השם. ונשארתם מתי מספר בגויים, תחת היותכם ככוכבי השמים לרוב.
כשירדו אבותינו למצרים ב-70 נפש . יעקוב ובניו 70 נפש. תוך 210 שנים הם הגיעו ל- 15מיליון. זה ריבוי לא טבעי. אם היה עוד פעם 210 שנים . אם מ-70 איש נהיה ב-210 שנים 15 מיליון עוד 210 מ-15 מיליון כמה יהיו? מיליארדים. ועוד 210 - טריליונים. איפה כל זה? בגזירות. כיון שעם ישראל לא שומע לקב``ה, אז הקב``ה ממעט אותם בגזירות ובפוגרומים בכול. בגלל שלא הולכים בדרכי השם. לא נשכיל ונבין את הדברים האלה פעם אחת, אחרי 3,300 שנה סוף, סוף, נבין נסתכל קצת , נתבונן.
בינו שנות דור ודור. שאל אביך ויגד לך זקניך ויאמרו לך, תבררו את ההיסטוריה שלנו. מה קרה איתנו. אז כתוב כאן הקב``ה אומר אני אוציא אתכם מן העמים אשר נטמעו שם במחשבה הזו ואכביד ידי עליהם ואשפוך עליהם חמתי בתת בלב העמים לגרשם ולהוציאם מארצם. עוד מעט יצא קול קורא בכל המדינות בעולם לגרש את כל היהודים מארצם. תתכוננו, תכינו מזודות, עוד מעט לא הרבה זמן. כל הגויים יגרשו את היהודים. זה מה שמובטח באחרית. לקראת הבירור האחרון מה שיהיה .
והוצאתי אומר עד שלבסוף יבואו חבלי יולדה וצרות גדולות בעת קץ, ואוציא אתכם ביד חזקה מן העמים הסמוכים וגם אקבץ אתכם מן הארצות הרחוקים שנפזרתם שם פיזור גדול. וגם זה ביד חזקה. והבאתי אתכם אל מדבר העמים כשאוציאכם מהעמים לא אביאכם לאדמת ישראל עד שאשפוט אתכם במדבר העמים, שם אקח את משפטי מכם. ואכלה המורדים והפושעים שאמצא בכם ואקח משפטי מכם במדבר, במקום שאין שם אדם ולא עובר ושב, כדי שלא יראו העמים ברעתכם וישמחו. ונשפטתי , שם אתוכח עמכם פנים אל פנים להודיע סרחונכם. יהיה גזירות שלא יתנו ליהודים לקנות בתים ושדות וגנות. והיציאה תהיה כמו ביציאת מצרים. ויהיו כולם במדבריות הרבה, של כל עם ועם. ושם תראו את גילוי השכינה. ואת דיבור השם פנים אל פנים וויכוחו עמכם על חטאתכם. כמו שהיה בעת יציאת מצרים שראיתם את מעשה השם, כי נורא הוא. כמו שנפרעתי במדבר מאבותיכם במדבר בארץ מצרים כך אפרע מכם , אמר השם אלוקים.
ואז הוא אומר הקב``ה שהוא יכניס את כולם במסורת הברית. בברית שמסרתי לכם, אתם שכחתם כבר 3,300 שנה, את המסורת שנתתי לכם. וזה יהיה תחת השבט . תהיו כפופים לי ולמוסרי במסורת הברית בברית שמסרתם לכם. ואאסור אתכם בברית שלא תצאו ממנה לעולם.אני עומד להגיד לכם דבר מפחיד.
אבל אני לא אחראי, זה מה שכתוב . לא להגיד לכם אני לא רוצה ,כי אולי זה יעזור, להגיד לכם אני מסתפק כיוון שאתם עלולים לפחד. אבל כדאי לפחד, מאשר להפסיד את הכל.
המלבי``ם אומר: שהקב``ה יעביר את כולם תחת השבט. כמו הצאן שמעבירים אותם תחת השבט ועשירי יהיה קודש . מסמנים את העשירי. אומר המלבי``ם הקדוש: כן העשירית מכל אלה שבעולם, היהודים, עשירית יהיה קודש הם ישארו באמונתם, ואותם אביא במסורת הברית החדשה שיהיה ברית עולם, שלא ישובו לחטוא והוא לא יסיר שכינתו מהם. עשירית .מה עם ה-90%? וברותי מכם הפושעים והמורדים בי. מארץ גלותם אוציא אותם ואמיתם במדבר. אלה אומר הקב``ה יוציא אותם מארצות שהיו בהם אבל להכניס אותם לארץ ישראל לגאולה, הוא לא יכניס אותם. 90% ירחם השם. כל אחד מאיתנו יכול להגיד אני מ-10% הדבקים באמונתו יתברך, ושאני לא נקרא מורד ופושע בתורת השם.אם אדם יכול להגיד אדם כך, אז הוא יכול להיות רגוע. אבל אם הוא לא יכול כדאי שיתקן את עצמו מהר, מהר. כי לא רחוק היום על מה שאני אומר. עוד דבר הוא אומר כאן, פסוק מדהים אומר הקב``ה ואתם בית ישראל כה אמר השם אלוקים איש גילוליו לכו עבודו ואחר אם אינכם שומעים אלי. אומר הקב``ה במה שאתם מתנדבים מתנות לבית השם ובמה שאתם עובדים עבודת כוכבים ומזלות פירושו כל עבודה זרה שהיא לרוח התורה הנה על ידי זה בא חילול השם. כי בעל כורחכם תבוא פורענות בעבור עבודת הגילולים, ויאמרו הבריות על מה עשה השם ככה על הארץ הזאת ומה חורי. הלא הם מתנדבים מתנות לבית השם. יש אנשים באים לבית הכנסת תורמים 100$, 1000$ 20,000$ 50,000$ עושים מצוות רואים שהם עושים מצוות אבל מצד שני הם עושים עבודה זרה לרוח התורה. הם עושים דברים שלא על פי התורה. כל דבר שהוא לא על פי התורה נקרא עבודה זרה. מה אומר הקב``ה נגרם חילול השם. למה? אדם כזה מקבל מכה מהשם מחלה נוראה , או צרות, מה אומרים? אבל מה , אבל הוא תורם אבל הוא עושה, אבל הוא אדם טוב. למה הוא מקבל מכה? נהיה חילול השם כי אנשים מהרהרים אחרי הקב``ה חס ושלום. לכן הקב``ה אומר לכן מוטב לעבוד עבודת כוכבים לבד.שלא יהיה עוד חילול השם כשתבוא הפורענות. אתם שומעים? אדם עובד את השם ועובד גם עבודה זרה. אומר לו הקב``ה עדיף שתעבוד רק עבודה זרה. ולא תעבוד אותי כי על ידי זה מה יקרה כשתבוא עליך מכה יגידו שהקב"ה נותן דין על אדם שלא כדין חס ושלום. אתם שומעים עד איפה זה? ואנחנו חושבים מה הוא גם ככה גם ככה יותר טוב מכלום, רפורמי, גם ככה, גם ככה, דתילוני, כומסי כומסה. הקב``ה אומר לא. אחר כך שבאים צרות ומכות. אחר כך חס ושלום 90% יקרה להם מקרה איום ונורא, לא יגיעו לארץ הקודש.מה יגידו כולם? שהקב``ה לקח אותם להרוג אותם בהרים. מה אין יכולת לקב``ה להכניסם לארץ ישראל. יהיה חילול השם. מי גורם לזה? הם! כיון שהם עושים כך וכך. אמר אליהו הנביא בהר הכרמל לעם ישראל: עד מתי אתם פוסחים על שתי הסעיפים?
אם השם הוא האלוקים לכו אחריו, ואם הבעל , לכו אחריו אבל לא גם וגם.אדם צריך לבחור את הדרך. והדרך צריכה להיות דרך התורה. ולא הדרך שהוא חושב. יש בינינו רבים שחושבים שמה שהוא חושב זה מספיק,זה בסדר זה נראה לו. לא צריך לברר את הדברים על פי התורה. יש אנשים עושים עסקים מרויחים הרבה כסף. אבל בתוך העסקים שלהם יש גזל, הונאה , יש ריבית, יש הרבה בעיות חמורות. שהכסף לא בא על פי התורה. כסף לא כשר. כסף חרמי. כמו שאומרים פה. זה בעיה. נכון אפשר לעשות כסף מעבירות. יום אחד זה ילך. אבל צריך לדעת בינתיים העבירות האלה מצטברות. ויש אדם שמהכסף הזה עושה מצוות. ונותן וקונה ובונה ומשקיע. אבל זה כסף שאין בו ברכה.זה כסף שבא בעבירה. הוא חושב שזה מכפר על זה. זה לא מכפר .
אתם יודעים יש מעשה שהחפץ חיים אמר פעם, הסבר. יש אנשים שחושבים שאם הם עושים עבירות. הם מכפרים על זה על ידי כסף. הוא מסביר : פעם היו שתי אחיות שהתחתנו. אחת התחתנה עם עשיר. אחת התחתנה עם עני. והעשיר בנה לאשתו ארמון, כל הידיות מזהב, אמבטיה מזהב, הכל מזהב. הכל זהב. פרדסים, גינות. השניה התחתנה עם עני. חיה בקושי אוכל, צריף, קור. שנים הן לא התראו. יום אחד העניה החליטה ללכת לאחותה העשירה. והיא נסעה אליה. והיא רק רואה מהכניסה, מאיפה שנכנסים, עד שמגיעים אל הכניסה צריך אוטו. היא מגיעה היא רואה דלת שבמחיר של הדלת היא יכולה לקנות לה דירה. פותחים לה את הדירה משרתים, היא נכנסת פנימה רק הלובי זה רחוב, ואחותה מגיעה עם לבוש מלכות, מכניסה אותה לחדר צדדי, מאה מטר על מאה מטר, חדר צדדי. יושבים על ספה, איך שיושבים שוקעים, אבל היא רואה את אחותה חיוורת חיוורת אין לה אור בפנים כמה שהיא זוהרת עם הבגדים היא רואה אותה כאילו חס ושלום יש לה מחלה. ואז היא שואלת אותה: אחותי מה קרה ? רע לך? חסר לך משהו? אני רואה פה מה שלא ראיתי בחיים שלי. מה למה את ככה? היא אומרת מה כל זה שווה לי? יש לי הכל יש לי זה ויש לי זה, יש לי מכוניות ויש לי מטוסים ויש לי הכל. אבל בעל אין לי. כל מה שאני אומרת לו הוא אומר לי אין בעיה אני אקנה לך קחי, כל מה שאת רוצה אני אקנה לך. קחי אני אקנה לך. אבל אני רוצה את בעלי. בעלי כל הזמן עסוק.טרוד הולך, לשם לפה, אין לי את בעלי . אבל ההיא אומרת לה לעומת זאת אני רואה אותך ואני מבינה שאין לך כלום ושמעתי שמצבך מצב של חרפה אבל אני רואה אותך עם פנים מאירות ושמחה ומאושרת. איך זה? אני אגיד לך את האמת מצבי הפוך ממצבך. אין לי כלום. אין לי כלום. אך יש לי את בעלי. בעלי איתי כל הזמן אנו רועדים ביחד קר לנו ביחד.הכל ביחד. כל הזמן אני עם בעלי.
אומר החפץ חיים זכר צדיק וקדוש לברכה. יש אנשים שבאים לבית הכנסת. לוקחים ספר תורה מלבישים אותו זהב , רימונים זהב. אצבע מזהב הכול זהב.אבל התורה חוגרת שר ואומרת אני לא צריכה זהב, אני צריכה אותך, אותך אני צריכה לא את הזהב שלך.
ספר תורה של הקב"ה לא אכפת לו להיות ערום אבל שיהיה סביבו אנשים שמקימים אותו, ולא רק כאלה שרק שופכים עליו זהב וסוגרים אותו עם זהב ורק אל תגידו לנו מה לעשות. זאת הנקודה החשובה יהודים יקרים. אבל תראו לפי מה שכתוב כאן אז המצב יהיה קשה עוד מעט. אבל יש גם כמה נחמות טובות פה. כתוב שאחרי זה יהיה מלחמת גוג ומגוג, מלחמה קשה מאוד. כל אומות העולם ילחמו בישראל. ואנחנו נהיה כבשה אחת בין שבעים זאבים. וכמובן שהסיכוי שלנו קטן מאוד. כבשה אחת מול זאב אין לה סיכוי.
כבשה אחת מול שבעים זאבים שרוצים לטרוף אותה יש לה סיכוי? אם יש לה רועה אז הוא ירחיק את הזאבים. ואם אין לה רועה אז מצבה כבר לאכילה. אם השם רועי לא אחסר. אם הקב``ה הוא הרועה שלי, אני מחזיק בו, אני מאמין בו, אני לא עוזב אותו , הוא יציל אותי. כתוב כאן אלה שישארו ולא ימותו במדבר העמים ויגיעו לארץ ישראל ותהיה מלחמת גוג ומגוג. במלחמת גוג ומגוג לא ימות מהם אחד ואף על פי שיהיו בצרה. עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע. יפול מצדך אלף ורבבה מימינך אליך לא יגש. טילים, אטום ביולוג כימי, שום דבר לא יקרה. כמו בעשרת המכות בימי מצרים אראנו נפלאות. כמו שהמצרים קיבלו את כל המכות ובני ישראל עברו בתוכם ולא ארע להם כלום מזה. ככה יהיה. למי? לאלה שיחזיקו בקב``ה במאה אחוז.
מהי דרך ההצלה? הרוצה להינצל מחבלי משיח, ממלחמת גוג ומגוג, מה יעשה? יעסוק בתורה, ובגמילות חסדים. שתי הגנות נתנו לנו חכמים זכרונם לברכה. אחת לעסוק בתורה, לא לקרוא בתורה, אלא לעסוק בתורה. כמו עסק כמו שאתה עוסק בעסק, וחושב איך להרויח יותר ככה אתה צריך בתורה. לעסוק בתורה, איך להרויח כל רגע של תורה ובגמילות חסדים גם. לגמול חסדים עם הזולת, לעזור לאחרים, להקים עולה של תורה. לעזור לאברכים, לתת לנזקקים לעשות כל מה שרק אפשר. בגמילות חסדים. למה?
כי גמילות חסדים זה לפנים משורת הדין. וכשאתה עושה לפנים משורת הדין , אתה גומל חסדים אז הקב"ה מודד מידה כנגד מידה. אתה עשית לפנים משורת הדין גם הוא יעשה איתך לפנים משורת הדין.
כשיבוא היום ויהיה דין ויהיה דין קשה כתוב בספרים דין קשה יהיה באחרית. הקדוש ברוך הוא אומר למי יהיה דין קשה? למי שהלך על פי הדין אבל מי שעשה לפנים משורת הדין, גם אני אלך איתו לפנים משורת הדין.
זאת אומרת ההצלה שתהיה למי שישאר יהיה על ידי לימוד תורה וגמילות חסדים.שיעשה עם הזולת. על אלה נאמר במלחמת גוג ומגוג לא ימות מהם אחד.ואף על פי שיהיו בצרה. ועל אלה אומר הקב"ה ארצם. בארץ, כולם יהיו בארץ. כולו, כולם יהיו ביחד בארץ. והקב``ה אומר עתה מקצתם עובדים אותי אבל אז כולם יעבדו אותי את בית ישראל. עתה עובדים אותי בחוץ לארץ שהמקום לא מוכן בקדושה ושם יעבדוני בארץ. היום עובדים את השם ומשתפים עבודה זרה. אבל שם יעבדו אותו בלבד. לכן , שם ארצם אומר הקב"ה. שם יהיה רצון מלפני לקבל את מתנותיכם , את משאותיכם , ואת תרומתכם הכל ואז יבנה בית המקדש השלישי ותבוא המנוחה והנחלה לעם ישראל ולא רחוק היום מכך. מה שאני אומר לכם מוקלט אני מקוה שלא תצטרכו לשמוע שצדקתי. אבל כל אחד יכול להתכונן ומי שרוצה ללמוד את החומר טוב:
יחזקאל פרק כ` עם כל המפרשים מסביב , כתוב יותר ממה שאמרתי, אני רק תימצתי את הדברים.אבל בסך הכללי אנחנו רואים שההנהגה האלוקית מתחילה להיות כלפינו ביד תקיפה. מה שקורה בישראל יש לו השלכות עליכם גם כן. אתם רואים שהאנטישמיות מתחילה בכל העולם עכשיו. והגויים צריך להסיט רק טיפה והם פשוט מאוד חוזרים לטבעם, למה שהם באמת. וידוע שעשו שונא ליעקב . רק הקב"ה לפעמים מסכסך ביניהם. וסכסכתי מצרים במצרים. דואג שהגויים יתעסקו עם עצמם ויהיו טרודים בענינים אחרים ולא ישימו לב ליהודים.אבל לפעמים הוא מחליט שהזרקורים יהיו על היהודים ומספיק שיהודי אחד עושה טעות והכעס יוצא על כל היהודים. בקיצור ברגע אחד יכול להתהפך כל המצב כמו שבישראל, רגע לפני חתימת ההסכם, רגע !התהפך הכל והתרחקו בחזרה עשרות שנים אחורה. אותו דבר רגע אחד כל אומות העולם יחליטו לגרש את היהודים. כשהיו הפרעות בספרד ובכל מקום אתם חושבים שהיו התראות , לא היה התראות ברגע אחד זה התבצע. כשהיה השם ירחם השואה הנוראה, כבר שמעו את השיטה, כבר דיברו איך להרוג היהודים, מה לעשות איתם. היו אנשים שנדבקו לקרקע, לא יכלו לזוז. יש כאלה לא רוצים להבין עד הרגע האחרון. יש כאלה שבתוך המלחמה ולא יודעים, יש כאלה נסעו ברכבות ולא האמינו שהם הולכים למיתה. זאת אומרת השם ירחם כשיש גזירה, רק אם אדם מקדים תפילה ומעשים, יכול להינצל . מהשמים יסובבו שהכל יסתדר בצורה כזו או אחרת שהוא ינצל. אבל אם אתם חושבים להשתקע פה ולהשאר פה להפוך מהגלות אמריקה. יש לכם טעות, הקב``ה ינער את כולם. כי המטרה זה לא זה. בשביל מה הוא בחר בארץ-ישראל איווה למושב לו. אם הקב``ה התאווה בארץ- ישראל למושב לו בשבילך זה לא מתאים. מה שלו לא מתאים, לך זה לא מתאים. זה נקרא חצר של הקדוש ברוך הוא. אבל צריך לדעת יהודים יקרים שהשאיפה של כל יהודי צריכה להיות ארץ-ישראל.אבל ארץ-ישראל יש לה טבע שהיא מקיאה את אלה שלא מתאימים לה. צריך להגיע לארץ-ישראל עם כוונות טובות , קדושה, טוהרה, עם כוונות של חיזוק. אתם יודעים שהגאון מוילנה היה בדרך לארץ-ישראל ובאמצע הדרך, הוא חזרה בחזרה , הוא אמר שהוא חושב שהוא לא ראוי לגור בארץ-ישראל.הגאון מוילנה.
זו ארץ מיוחדת, ארץ קדושה , לצערינו הרב היום שהולכים שם לא רואים כל כך את זה. אבל מצד עצמותה של הארץ, ארץ הקודש. תראו מה זה הגויים, נלחמים על הר-הבית, על הכותל המערבי, הגויים! בקוראן לא כתוב מילה אחת ירושלים, מילה אחת. אצלינו כתוב כ-700 פעם בתנ``ך ירושלים. והם נלחמים לקבל אותה, ואצלינו נלחמים למסור אותה.
נו, אז מה אתם מבינים מגרשים את הקב``ה כביכול חס ושלום. אנחנו חיבים למחות לכן אנחנו מוחים. כי מי שלא מוחה על זה יתפס חס ושלום ברעה שעלולה לבוא. אדם צריך לראות למחות. מה זה לגרש את הקב``ה? ה` ירחם. אתם מבינים לאיזה מצב הגענו?. מדינת היהודים קוראים לה כך. מדינת היהודים לא מוכנה קבל את הקב``ה בארצו. השם ירחם. אבל בידינו לשנות את המצב. וזה מה שאנחנו משתדלים לעשות. אנחנו משתדלים להפיץ תורה, בכמויות גדולות כמה שאנחנו יכולים. לכל בית כפר ורדים, לפני שיצאתי לכאן , חילקו בכל בית ארבע קלטות עם שקית, כל דלת שמו עם שקית, בגילה כל דלת שמו שלוש קלטות . שלוש קלטות לפחות אם הם נמצאים במצב של פחד כמה קלטות שיתנו להם קצת ביטחון בשם יתברך. ממקום למקום אנחנו משתדלים להגיע. אבל אין הקומץ משביע את הארי. כמה זה שלוש קלטות ארבע קלטות? אם אנו יכולים לתת לכל בית עשרות קלטות היינו יכולים להפוך את העם הזה לעם יהודי גאה . שהולך בשמחה לעבוד את הבורא. וכל אומות העולם היו רועדים מאיתנו.
אתם יודעים פעם אחת, דור קודם היה אדמו”ר שקראו לו שלמה מזויל זה היה השם של האדמו”ר, והוא נסע פעם ברכב , והערבים זרקו אבנים, כבר מאז הם היו זורקים אבנים. עוד לפני כן הם היו זורקים אבנים. כבר ישמעאל אצל שרה אמנו היה יורה חיצים כל הזמן. כתוב בפרשה הקודמת : ותרא שרה את בן הגר המצרית אשר ילדה לאברהם מצחק. על מה הוא צחק? על מה צחק ישמעאל? אתם יודעים על מה הוא צחק? על הסכמי אוסלו. מצחק גימטריה 238 הסכמי אוסלו 238. כבר מאז הוא צוחק.
אז זרקו אבנים על האדמו”ר והוא אמר לא לפחד. לא לפחד. ואכן הם נחלצו מן הצרה ועברו. אז שאלו על מה כבודו סמך שהאבנים לא יפגעו. אז הוא אמר כך: אין לגוי שליטה על יהודי, רק אם יש ליהודי צד של גויות הוא יכול לשלוט בו. אם ביהודי יש מעשים של הגוי, הגוי יכול לשלוט עליו, אבל אם היהודי הוא כמו שהקב``ה אמר הגוי לא יכול עליו לעולם. והיה כאשר תריד ופרקת עולו. ככה היתה ההבטחה אם עם ישראל יקיימו את התורה לא יכולים לשלוט עלינו אומות העולם. אבל אם יוסיפו מצווה , לא ימעיטו , אפילו יוסיפו מצווה יותר ממה שהתורה ציותה כבר היא תהיה נתינת יד לגויים על ישראל. מה הכוח שלנו? הכוח שלנו זה התפילות שלנו.הלימוד התורה שלנו, התינוקות בית רבן שלנו. זה הכוח שלנו. אמרתי בארץ-ישראל עכשיו לפני שיצאתי : יהודים יקרים אם אתם חושבים שצה``ל ימגר את התופעה אתם טועים כי מה עושה צה``ל?.נגיד שיש לו יכולת אז הוא יורה טילים ,אז הוא פגע בהם מה זה עושה? מעלה את חמתם יותר. באופן טבעי והם מעיזים יותר ויורים בפנים עוד יותר. אז מה? הרגת להם חמש הם הורגים יותר. מה שנהיה קודם מעט, נהיה יותר הרבה.וכך זה הולך ונהיה יותר גרוע. זאת אומרת במלחמה שני הצדדים נפגעים.נו, אז מה העיצה?
תראו היתה פעם אחת צרה גדולה מאוד. המן הרשע , המן הרשע.אמר לא פחות ולא יותר לא אמר את ירושלים, עד ירושלים נשפוך דם.לא. הוא אמר להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן טף ונשים ביום אחד, ב-127 מדינות כל יהודי שנמצא ביום הזה מוחקים את כולם. אתם יודעים איזו גזירה זו? נו, מה עושים? נגיד שהיה צה``ל? מה עושה ? מה? משמיד 127 מדינות. מה עושים? אסתר אומרת צומו עלי שלושה ימים. בני ישראל מתכנסים וצמים לקב``ה. צמים מתפללים מתחננים על נפשם, חוזרים בתשובה. מה קורה? מתהפכת הגזירה. ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים , המה בשונאיהם. אותו אחשורוש שחתם בטבעת המלך גזירת השמדה, אותה טבעת חתמה להשמיד את המשמידים. ולמעלה מ-75,000 הרגו היהודים באויבים. ונהיה לנו מזה פורים, ונהיה לנו סעודת פורים, ונהיה לנו מזה אוזני המן. ואנחנו אוכלים היום אוזני המן בזכות המן. אמרתי בארץ: יהודים יקרים אתם רוצים שניפטר מהרעה החולה הזאת, אתם רוצים להיפטר מערפאת אתם רוצים שיהיה לנו אוזני ערפאת? אין בעיה. צריך לקבל עול מלכות שמים, להתפלל לשם ואז בעזרת השם יתברך יהפוך הכול ``וחרבם תבוא בליבם וקשתותם תישברנה``. אבל זה מה שאנחנו צריכים לעשות. אבל אם נסמוך על צה``ל, כנגד כוחי ועוצם ידי הקב``ה מראה לנו בדיוק הפוך.אמרתי באחת הקלטות רבין היה זה שכבש את הכותל, הביא לנו את כל השטחים יהודה ושומרון, עזה הכל. רבין יחזיר את כל השטחים. ואכן רבין התחיל להחזיר ועשה את הסכמי אוסלו שיחזירו את הכל. למה? כיון שזה נעשה בכוחי ובעוצם ידי.אנחנו לקחנו,אנחנו כבשנו,אין את הקב``ה בתמונה. אנחנו אז גם אנחנו נחזיר. אבל אם אנחנו תולים הכל בקב``ה הוא הבטיח לנו לא רק את המקום שבו אנו יושבים הוא הבטיח לנו גם את הקיני הקניזי והקדמוני שעוד לא קיבלנו. את ישראל עד דמשק ונהר פרת. הוא הבטיח שיתן לנו. לאברהם אבינו הוא הבטיח.והקב``ה מקיים הבטחות.אז אני צריך להילחם בשביל שהוא יתן לי. אני צריך להשתנות לטובה. ואני סומך עליו שהוא ייתן לי. הקב``ה נתן לנו ארצות גויים ועמל לאומיים אבל למה הוא נתן לנו את זה? כדי שנשמור את מצוותיו. כל מה שהוא נתן לנו את הארץ המובטחת את הארץ הקדושה , שאויר של ארץ ישראל מחכים. כל זה הוא נתן לנו בשביל שנוכל לעבוד אותו, ונקיים תורתו ומצוותיו. בשביל זה הוא נתן לנו . זה מה שנתן לנו הקב``ה. אבל אם אנחנו לא עושים לא תורה, ולא מצוות בשביל זה הוא לא נתן לנו את ארץ הקודש. הארץ הזו ניתנה במיוחד בשביל לעסוק בתורה ובמצוות. הארץ המיוחדת מכל הארצות.אבל מה נעשה? במשך הדורות החטיאו אותנו. העבירו אותנו על דת, המשכילים שיטו בנו ואמרו לנו שצריך עכשיו אינטלגנציה, ואקדמיה, וללמוד מחוקות הגויים, ולהתערות בהם ``ויתערבו בגויים וילמדו מעשיהם``. ומשנים לנו כל פעם שיטות וזונחים את התורה ומבזים אותה ומבזים את חכמיה. וככה יום אחרי יום תורה הולכת ומדלדלת. וחכמי התורה מתבזים לעיני כל ואתם יודעים מה שומעים כל הזמן על הרב עובדיה יוסף. איך מחפשים כל מילה שלו ,מה הוא אומר בשביל לבזות את חכמי התורה ככה יום אחרי יום, רדיפה אחרי אלה שעוסקים בתורה. להוריד את קרנם והשפעתם על עם השם.
אבל הקב``ה הבטיח : ``היה לא תהיה העולה על רוחכם, היה לא תהיה.אשר אתם אומרים נהיה כגויים``. זה אנחנו צריכים להבין יהודים יקרים בידינו לשנות. מה יכול לעשות הציבור הקדוש הזה שיושב כאן בגלות באמריקה. מה הוא יכול לעשות.?
קודם כל כל אחד צריך לדאוג לעצמו בתור יהודי, לדאוג לעצמו. לכל אחד יש חיוב על עצמו לקיים תורה ומצוות. מעבר לזה אם הוא מרגיש שיש לו אחריות כלפי כלל ישראל. מכיון שהיושבים בציון,יושבים בציון כרגע במצב קשה אז לכן צריך לדעת שכל יהודי יכול לעזור. והעזרה היחידה שיכולה לקרב את הגאולה זה התשובה. ``אין ישראל נגאלים אלא בתשובה``. ככה הבטיחה התורה בפרשת ניצבים``: אין ישראל נגאלים אלא בתשובה``. הדבר היחידי שיגרום לנו להיגאל , זה התשובה.
עושים תשובה יהודים מתקרבים לאבינו שבשמים, זה עושה נחת רוח בשמים,על-ידי זה הקב``ה מסיר גזירות וממעיט מעלינו את הצרות. אבל אם לא עושים תשובה ומתרחקים אז הקב``ה פשוט לוחץ עלינו. כמו שאמרנו באחת ההרצאות למה אנחנו דומים? אחד יש לו תרנגולת לבנה והיא התאבקה והיא התלכלכה והוא רצה לנקות אותה יש לו שתי אפשרויות: או שייקח מחבט וייתן לה מכות חבטות בגוף ואז ירד מעליה כל האבק והגרגירים. או שיכניס את האצבעות וככה לאט לאט יוציא משם, כמובן, זה יכאב לה כל הצביטות האלה אך ככה הוא ינקה אותה. יש אפשרות שלישית זה שהתרנגולת תגיד לו סליחה! רק רגע. היא תעמוד על השולחן לבד תעשה דר...ותוריד מעליה את כל הליכלוך.
אם היינו חכמים היינו מתנערים לבד מהעבירות דר...חוזרים בתשובה. אם לא, נצטרך לקבל חביט חביט או צביט צביט. זה השאלה. מה עדיף? ``התנערי מעפר קומי לבשי בגדי תפארתך עמי``. למה לא נעשה את זה לבד. למה צריך לחכות למכות ,לצרות, לגזירות בשביל לחזור בתשובה. בסוף נרצה לחזור בתשובה. אבל למה אחרי מכות?.
אפשר לשמוע את הקב``ה לפני כן כשאתה בריא וטוב לך. אז מה אתה צריך לעשות בסך הכל. ללכת להתפלל כמו בן אדם, להשקיע קצת בלימוד תורה , לעשות חסד, לא לעבור עבירות,מה ביקשו ממך? להיות בן אדם טוב,תהיה צדיק, תהיה סוחר צדיק תהיה תלמיד חכם צדיק יהודי צדיק. יהודי פשוט צדיק. אבל תהיה צדיק. מה הבעיה. לך לפי הצדק של התורה תעשה ירווח לך בעולם הזה ולעולם הבא.                 תודה לארגון שופר ולרב אמנון יצחק

 
האתר מוקדש לעילוי נשמת אבי מורי רן קלוד בן אֱמִילִי, ואחיותיו רֶנֶה וְאַנִי (חנה) בנות אמילי, אגנטה רוזה בת אליזבט ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרן עובדיה יוסף בן גורג'יה זצ"ל. לעילוי נשמת נדב בן הדסה הי"ד, ואמו הדסה בת סלימה ת.נ.צ.ב.ה
לעילוי נשמת סבי, לוּדְוִויג אֱלִיעֵזֶר בן אברהם, וסבתי, אליזבט בת חנה ויחזקאל ושושנה אביבה בת יהודית ת.נ.צ.ב.ה
לע"נ מיכאל (סייגר) בן ארנה, אברהם בן ברטה, מרדכי (זעפרני) בן אסתר, יהודה (הרץ) בן יחיאל ויוסף בן יוליה תנצב"ה
לעילוי נשמת הרה"ג, הראשון לציון, המקובל, מרדכי צמח (אליהו) בן מזל זצוק"ל ולע"נ ר' אלעזר (אבוחצירא) בן שמחה זצ"ל
לע"נ ניסים (פרץ) בן סוליקה, הרב יצחק כדורי בן תופחא זיע"א, יוסף שלום (אלישיב) בן חיה מושא זצ"ל
לעילוי נשמת אסתר (אתי) בת מיכאל (מישה) וְסָלָה, נועם (רייפן) בן ענת ויעקב ויפתח בן גלי ת.נ.צ.ב.ה
במקרה של תקלה או לינק שבור או לחוות דעת, אנא דווח במייל: kefar.veradim@gmail.com