x
בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
פורום מאבק מורי האולפנים
כאן תעודכנו על המאבק!!! כיתבו לנו ונשתדל לענות
קראו בקישור מהו מאבק האולפנים? 
  
שר החינוך, גדעון סער בכנסת:  02-6753525 דוא"ל gsaar@knesset.gov.il
 במשרד החינוך: פקס 02-5602246, דוא"ל  lishkat_sar@education.gov.il
 
פקס של יוסי וסרמן 03-6922928
 
 
 

 

                                              קישור  למצגת על האולפנים ומאבק האולפנים
 
                                                                  http://www.planetnana.co.il/matemavak/mateMavak.pps
                     
 
 
    דף הבית
    פורום המאבק
    הודעות מטה המאבק
    קשר להסתדרות המורים
    קשר לעיתונות
    קשר לחברי כנסת
    תגובות הסתדרות המורים
    תגובות חברי כנסת
    צרו קשר
    כתבות בעיתונים
    מוועדות ומליאת הכנסת
    קשר לועדות הכנסת
    מכתבי תמיכה
    מכתבים לשרה יולי תמיר
    קשר לארגוני עולים
    פורומים של מורים
    מכתבים לחכים
    קשר למשרד החינוך

שלום לכולם,                             13.1108

 

מה שלומכם ? ימים קצת מוזרים עוברים על המורים באולפנים. מצד אחד,די ברור שאין היערכות לפיטורים, מצד אחר העתיד מאוד לא ברור. מה אומר כל עניין המעבר והביזור, זה טוב למורים או לא - אף אחד לא אומר ממש. לפחות לא בגלוי.

מה אנחנו מבינים? משרד החינוך ממשיך בתוכניתו להוציא את תחום חינוך מבוגרים מאחריותו. האם זה טוב למורי האולפנים ? ממש לא. אגף שיש לו אג'נדה ברורה בעניין עדיף בהרבה. למה האולפנים נשארים ?כי למשרד החינוך  אין ברירה כרגע. למה הם מפרקים את האגף ? כי הם יכולים. האם השלב הבא עלול להיות : המורים נשארים אבל האולפנים לא? תחשבו על זה. אנחנו יודעים, שיש למשרד תכנית ארוכת טווח לסגור את האולפנים ולהוציא אותם לידיים פרטיות. לא מחר ולא השנה, אבל זו הכוונה. אבל, טווח של שנים במדינת ישראל זה נצח נצחים, ולכן אין לנו מה לעשות עם זה כרגע.

אז מה כן ? בשום אופן אנחנו לא רוצים שיפגעו במורים. לא במשרתם ולא בתנאי עבודתם.  המשמעויות של פירוק האגף לא ברורות עד הסוף מבחינת המורים, ואנחנו לא אוהבים סיסמאות כגון :"המורים לא ייפגעו". סליחה, מי בדיוק יבטיח את העניין ? מי ידאג שכך יהיה? המנכלי"ת גם הבטיחה בכתובים שהאולפנים נשארים באגף לחינוך מבוגרים, אז מה?

כרגע אנחנו שואפים לפזר את הערפל מעל ההבטחות האלו, בדרכינו שלנו. אנו לא מתכוונים לתת כל מיני רעיונות למשרד החינוך מה עוד אפשר לעשות עם מורי האולפנים, ולכן לא נפרט פה. אבל אנחנו בהחלט מודאגים ועובדים בעניין. נפגשנו עם אנשים, בודקים היבטים משפטיים ועוד כמה דברים.

אז מורים יקרים, בואו תעזרו במאמץ המלחמתי :

1. הסתדרות המורים - תלחצו עליהם . אנחנו רוצים לדעת האם הם הסכימו למשהו. האם הם מעורבים בכלל. תכתבו לווסרמן, דיעי ולסניף שלכם. זה תפקידם ואין מה לעשות, אבל אנחנו כבר יודעים שצריך "לכוון" אותם לפעמים. אז בבקשה - פניות להסתדרות המורים !

יוסי וסרמן  lishka@itu1.com    פקס-  03-6922928

גד דעי- lea@morim.org.il  פקס-  03-6949826

סניפים מקומיים- ראו בפורום- דף ניווט – קשר להסתדרות המורים

 

 

2. חברי הכנסת - הם עסוקים עכשיו בבחירות, נכון, אבל זה לפעמים גם טוב. תציעו להם את עזרתכם - למי שמתאים לכם, תענו למי שענה לכם , תתעניינו האם הם קיבלו תשובות ממשרד החינוך, תבקשו שיפנו למשרד החינוך. ליכוד, מפד"ל -קודם כל, ואחריהם כל השאר-מרצ, עבודה וליברמן.  תזכירו להם כמה אתם מעריכים את עזרתם עד כה ותבקשו את התערבותם. בנושא מפלגת העבודה,כדאי לפנות לאהוד ברק עצמו מותר לכם להזכיר גם שכחברי \בוחרי העבודה אתם מבקשים את השפעתו בסוגייה. מצב המנדטים של העבודה עגום מאוד בסקרים...אז תנגנו על זה-בלי איומים בבקשה, בנועם, ובכלל-כתבו מיילים קצרים ותמציתיים לחכי"ם. אין להם סבלנות למגילות. 

אהוד ברק-  ehudb2007@gmail.com – בבית מפלגת העבודה

 

                  pniot@mod.gov.il  - במשרד הביטחון (המייל מגיע לאגף פניות הציבור)

                 

                פקס-  03-6976218 (משרד הביטחון,קפלן 37,הקריה ת"א 61909)

 

 

3. הפורום - אין לנו בעייה עם מה שקורה שם עכשיו. כרגיל, אנחנו מבקשים להימנע משפה נמוכה, התלהמויות והשמצות. מותר להתווכח, לא צריך לרדת לתהומות.

 

לסיום - ידוע לנו שיש אולפנים מסויימים (לא רבים) שמנהלים ו\או מורים מזלזלים, פוגעים ובאופן כללי מתנהגים כמו אכול קנאה קלאסי - במאבק, במורים שפעילים במאבק ובהישגים שלטענתם לא קיימים.המציאות לא תבלבל אותם. אין לנו אשליות או כוונות לשנות את העולם. מי שלא מעריך את עצמו - שייהנה. מי שנהנה מזלזל באחרים - זה מעיד עליו יותר מהכל. לא נורא. אנחנו, על כל פנים, מצדיעים לכולכם ומעריכים אתכם מאוד . אין, אין על מורי האולפנים ! נקווה שבעוד שנה נהיה פה כולנו, האולפנים, חינוך מבוגרים ובכלל.

 

בהצלחה לכולנו - מטה המאבק

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ברכה לפורשים ממטה המאבק

תגובת מטה המאבק לתשובתה של יולי תמיר לפניות ח"כ.

תשובת מטה המאבק :

 

קראנו בתשומת לב את מכתב התשובה של השרה יולי תמיר. לעניות דעתנו, מכתבה אמנם חוסה כביכול תחת איצטלה של דאגה למצבם של האולפנים, ואולם, נאמר במכתבה זה באופן ברור ושאינו משתמע לשתי פנים כי "קיומם של האולפנים" תלוי "במסגרת התקציב שיעמוד לרשותו". ואם כך הדבר, מצבם של האופנים תלוי על בלימה, ואין צורך להוסיף במילים.

 

עוד חשוב לציין כי המצב בשטח של מורי האולפנים הוא בכי רע ואף אינו חוקי. כתוצאה מסגירה מאסיבית של כיתות אולפנים ואי פתיחת אולפני המשך - מורי אולפנים רבים נאלצים לשבת בבית בחוסר מעש ונכפה עליהם, באופן חד-צדדי, לנצל ימי חופשה. המצב עד כדי כך אבסורדי שיש מורים ש"מנצלים" ימי חופשה שליליים, היינו - נוצר להם חוב כלפי משרד החינוך. יובהר כי הדבר נעשה כתוצאה מהנחיות ברורות של משרד החינוך מהעת האחרונה שלא לפתוח אולפני המשך ולא לקבל זכאי עלייה לאולפנים.

 

הפגיעה במורים ובעולים, אם כך , נמשכת ,כפי שהיה  טרם הוועדה (26.5.08).

 

לאור כל האמור לעיל ומתוך מטרה לשמר את האולפנים ולעמוד על זכותם הבסיסית של העולים ללמוד את השפה העברית, עם כל המשמעויות החשובות הנגזרות מכך,  אין ספק שהמאבק על קיום האולפנים צריך להימשך.

 

                                                                           בכבוד רב,

                                                                     מטה מאבק האולפנים

 

 

 

מצורף קובץ לידיעתכם :

 

 בחוברת "מורה דרך" חודש אפריל, פורסמה מודעה בדבר חברת יעוץ להגדלת אחוזי פרישה על רקע בריאותי בשם "זכותי". למי ששוקל לפרוש - כדאי להתקשר ולבדוק. עפ"י המודעה, שיחת ייעוץ ראשונה חינם.
 

 

מטה המאבק
 
 

מכתבו של יוסי וסרמן מיום 17.4.08, שנשלח לכל מורה בחינוך מבוגרים.

המכתב מצורף - למי שמשום מה לא קיבל אותו ישירות מהסתדרות המורים.

 

עפ"י מכתב זה הפרישה תתבצע על פי התאריך המקובל במערכת החינוך : 31 אוגוסט.

הסתדרות המורים התחייבה שלא יהיו פיטורים אלא רק פרישה מרצון, וזה לשיקולו של כל מורה. התנאים (שגם הם שופרו מהתנאים שהוצעו בהתחלה )כתובים במכתב הסתדרות המורים.
 
 
מטה המאבק

 
12.03.08
 
 
 
למורים שלום,

 

מה שלום כולם ? מטה המאבק ממשיך בפעילותו.

 

1. בנושא העו"ד והמו"מ  - כפי שדיווחנו, היתה פגישת מו"מ בשבוע שעבר בין הסתדרות המורים לאוצר, והיא נגמרה בפיצוץ מכיוון שההסתדרות דרשה תנאי פרישה שלא יפלו מאלה של עובדי המדינה, והאוצר כמובן אינו מעוניין. מאז אין התקדמות ממשית. עו"ד היה מעורב במו"מ.

2. למי שלא קרא את מכתבי מזכ"ל הסתדרות המורים ששלחנו במייל הקודם, אנו חוזרים ומדגישים שהוא ביקש שלא לנהל מו"מ אישי על תנאי פרישה. אין כרגע כל הסכם חתום בעניין פרט להצעה המקורית (40,000 ו-5 חודשי הסתגלות), שזה הסכם הפרישה החתום ע"י ההסתדרות משנה שעברה, לכן אנו מבקשים מכם להתייחס לכל הצעה שמועברת אליכם בע"פ בזהירות רבה ולפנות אלינו.

3. משרד התקשורת מגבש כעת מהלך פרלמנטרי ולוביסטי בעינייננו, שמכיון שאנו לא רוצים לעזור למתנכלים לנו לא נפרט אותו כאן, אבל נקווה שהוא יצליח, ואז גם מורים רבים יהיו שותפים לו. כרגע זה בהתהוות, כאשר זה יהיה מוכן נדווח לכם ונשתף אתכם.

4. בשבוע הבא יהיו פגישות עם כמה חכי"ם שאנו מבקשים את עזרתם.

5. מורות נכחו השבוע בכנס שהיה בבית דני בנושא החינוך, דברו עם מספר אנשים חשובים וחלקו דפי מידע בעינייננו.

6. אנא שתפו אותנו בכל מה שקורה אצלכם, מבחינת עבודה ובכלל. המידע חשוב.

 

                    

        אל תתייאשו - בהצלחה לכולנו - מטה המאבק


26.2.08

 

שלום לכולם

 

 

לאור השאלות שהועלו  בנוגע להצעת החוק של קולט אביטל, אנו מבקשים להסביר שכפי שאנו מבינים, הצעת חוק זו באה למנוע בדיוק את המצב המתרחש כעת - שתקציב האולפנים מקוצץ והכסף נלקח על ידי משרד החינוך למטרות אחרות של המשרד. אם הכסף יהיה כלול ישירות בסל הקליטה של העולה מכוח החוק , לא יוכל משרד החינוך להחליט בוקר בהיר אחד שהוא לוקח אותו למטרה כלשהי ! והמסר הברור הוא לשרה יולי תמיר, שגם אם היא תסגור את האולפנים כדי לקחת את תקציבם "לרפורמה", את הכסף של האולפנים היא לא תקבל כי הוא יהיה של העולים !

 לכן, להבנתנו, זאת הצעת חוק טובה וראוייה עד מאוד, וכל הכבוד לח"כ קולט אביטל על היוזמה והתחכום, ועל תמיכתה בנו.

 

                                                          בברכה-מטה המאבק

 

19.02.08

 

שלום לכולם,

 

מורים יקרים,

היום הייתה פגישה בהסתדרות המורים בתל-אביב שנמשכה כשעתיים.

בפגישה נכחו: גלי צדיק, חוה שחל, ויעל חסיס- מטעם מטה המאבק של מורי האולפנים.

מטעם הסתדרות המורים נכחו: יוסי ווסרמן, גד דיעי, פנינה ליכטנשטיין, לאה בן יוסף

ורינה אסא.

 

בפגישה דנו בכל הבעיות הנוכחיות והעתידיות של מורי האולפנים, ובסופה

מר ווסרמן התחייב:

1. שלא יפוטר אף מורה.

2. שפרישה תיעשה אך ורק מרצון ובתנאי פרישה מועדפים שעדיין לא סוכמו.

 

מחר יישלח לכם העתק מכתבו כפי שנמסר לנציגי המורים שלנו.

 

כמו כן הודיע  מר ווסרמן, שיעמוד בקשר מתמיד עם נציגי מורי האולפנים ושהבטחתו תקויים במלואה.

 

היו חזקים,

בהצלחה לכולנו

מטה המאבק.

 

 
 
 

12.2.2008

 

שלום לכולם

 

       מורים יקרים

 

צר לנו שכבר כמה ימים לא עדכנו, פשוט היינו מאוד מאוד עסוקים....

האם יש חדשות ? ובכן, מבחינת האולפנים בוודאי שמעתם שהגזרות עדיין בתוקף, ונושא הפיטורים כנ"ל. המספרים עדיין לא ברורים לחלוטין, אבל מדובר במאות מורים עד ספטמבר.

נציגי מטה המאבק בדרום "פשטו" אתמול על כנס חינוך באונ' בן גוריון. המורות הנפלאות האלה הפגינו נגד יולי תמיר, שאלו שאלות בכנס בו השתתפה. הגברת עומדת על דעתה שמשרד החינוך הוא לילדים. המורים קיבלו תמיכה מהקהל ומחברי כנסת, מנהלים וחשובים שונים שהיו שם, ויולי תמיר? היא כבר רגילה שאף אחד לא תמך בה כנראה.... היום הן ימשיכו בפעילות שם וידווחו לנו.  חיזקו ואימצו, מורות הדרום ! אתן עושות עבודה מצויינת !

אתמול פורסמה עלינו כתבה בעיתון "מעריב" מאת יובל לידור. תגובת המנכלי"ת שלומית עמיחי על הטענות האמיתיות המועלות בכתבה, היא רצף ההטעיות הרגיל של משרד החינוך , והנה היא כלשונה : "נושא ההתייעלות באולפנים נובע מהפחתה משמעותית במספר העולים ומהצורך להתמקד בשינויים וביעדים שהמשרד הציב, דוגמת הרפורמה בחינוך, עם זאת התחייבתי כי פעולות אולפן א לא ייפגעו בשנת הלימודים הנוכחית ", נו, מה אתם אומרים על החוצפה הזאת ?

גם מטעים ואומרים שיש הפחתה משמעותית במספר העולים, וגם החליטו שרק לאולפן א יש הצדקה. והמורים ? את מי הם מעניינים בכלל ? אכן, אנשי חינוך למופת יושבים בצמרת משרד החינוך, שגם לא יודעים לספור וגם לא מבינים מה זה חינוך ! נא תגובתכם, רבותי המורים, למנכלי"ת המכובדת ולשרת החינוך !

אנחנו מרחיבים את המאבק לכלל המערכת. השרה חושבת שהמורים פרייארים ? בואו נלמד את משרד החינוך שיעור באזרחות !

בנוסף, אתמול שודר ראיון של מורה מחיפה בתכניתו של מיכאל מירו ברשת ב' . כל הכבוד, נאוה !

היום ניפגש עם יחצ"ן לראות מה עוד אפשר לעשות בתחום .

הנושא המשפטי מתקדם ונקווה שהעניין יסתייע.

 

נמשיך לעדכן בקרוב. עדכנו אותנו גם אתם באמצעות המייל מה קורה אצלכם.

 

                                                                                                               חזקו ואמצו

                                                                                     מטה  המאבק

 

 

30.1.08

 

למורים שלום.

 

היום התקשר מזכ"ל הסתדרות המורים, מר ווסרמן, אל ראש מטה המאבק - גלי צדיק.

בשיחה נאמר על ידי גלי, שעל פי תנאי הפרישה שהוצעו למורים (5 חודשי הסתגלות +40,000 ש"ח), מסתמן כי מעטים המורים שיסכימו לפרוש מרצונם בתנאים אלו. בנוסף, הצעדים המתבצעים בשטח מוכיחים כי פני משרד החינוך הם לפיטורים המוניים ונגרמת "אבטלה מכוונת" למורים. עוד אמרה גלי, שבכל ההתבטאויות של נציגי משרד החינוך נאמר במפורש, כי הגורם לקיצוץ הוא הפניית משאבי המשרד לרפורמה.

מר ווסרמן אמר, שלא יאפשר בשום אופן פיטורי מורים, ופרישה-אם תהיה- תתבצע רק בהסכמה. כמו כן הבטיח שהסתדרות המורים תהיה מוכנה אף להשבית את המערכת לצורך עניין זה.

עם שובו מנסיעה, יתחדשו המגעים בין הגורמים הרלבנטיים בשיתוף המורים.

נמשיך ונעדכן אתכם בנושא.

אנו מקווים שהודיתם לחברי הכנסת , על פי המייל שנשלח אתמול, ואם לא-עשו זאת היום, למרות שהם עסוקים בוינוגרד...

 

                                                                                           בהצלחה לכולנו-מטה המאבק

 

 
28.1.08
 

למורים שלום.

 

היום היה מטה המאבק בישיבת סיעת מפלגת העבודה בכנסת.  בישיבה נכחו כמעט כל חברי הכנסת של המפלגה, וגם יו"ר המפלגה - מר אהוד ברק. הקדישו לנו מעל חצי שעה. גלי צדיק דיברה בשם מורי האולפנים. הוצגו כל הנושאים שאנו כבר מכירים - חשיבות האולפנים, ערכם הציוני , המקצועי והחינוכי, והעובדה שאנחנו נפלנו קורבן להסכם הרפורמה שבגינו לוקחים את תקציב האולפנים. השרה יולי תמיר אפילו לא הכחישה זאת. היום למדנו מושג חדש - "מעטפת". יש ליבה ויש מעטפת. אנחנו שייכים למעטפת. כלומר - כל המגזרים שבעיני כבוד השרה אינם חשובים יותר למשרד החינוך, ולפיכך יואילו המורים להתפנות הביתה, רצוי בשקט. והסתדרות המורים - הם עובדים איתה בתיאום. ...

חברי הכנסת דיברו בשבחנו ובעדנו - שלי יחימוביץ'- שציינה איזה מורות נפלאות יש באולפנים, אופיר פינס שהסביר לשרה שמה שהיא עושה זו דווקא כן הפרטה שתבוא כפועל יוצא מחוסר אפשרות של האולפנים לתפקד, אורית נוקד-שהיא זו שהזמינה את הדיון ודיברה בשבח האולפנים קולט אביטל שדיברה על חשיבות קליטת העלייה, אבישי ברוורמן שסיפר עד כמה המורים אינם מרוצים מהרפורמה -זו שבשמה עכשיו אנחנו מיותרים, וכמובן הרב מלכיאור - שחזר שוב על מה שכבר נאמר בוועדת החינוך - מכל העולם באים לראות וללמוד איך עובדים האולפנים בישראל, ואיך ברור היה שעל הרפורמה הזו ישלמו מורים רבים במשרתם. איתן כבל ניהל את הישיבה באופן הראוי ביותר ואיפשר גם לגלי צדיק וגם לנציג אולפני הקיבוצים - מאיר זרעיה לדבר ולהגיב לדברי השרה. לסיכום אמרה סיעת העבודה את דברה באופן הברור - יש להגיע לפתרון ראוי יותר, וביקשו מהשרה לשקול ולהשיב בעוד שבוע.

רבותי, המאבק שלנו ממשיך ! קיבלנו תמיכה מדהימה היום ממפלגת העבודה, אבל אנו חייבים להמשיך. אסור להפסיק את המומנטום ! כהרגלנו בקודש - הנחיות יגיעו אליכם במייל. מלאו אותן באדיקות ובאהבה.

 
 
בהצלחה לכולנו

מטה המאבק

 
 
 
 
 
 
 22.1.08
 
שלום לכולם

 

היום התקיימה פגישה בין הסתדרות המורים לבין נציגי המורים. בפגישה נמסר על ידי גד דיעי שהיו מגעים בין ההסתדרות למשרד החינוך. לפי הבנתנו, למרות הודעת ההסתדרות שלא יהיה קיצוץ, לא יהיו פיטורי מורים וינתנו מכסות פרישה - אין עדיין הסכם חתום או סגור בעניין זה כלל וכלל !!

תנאי הפרישה שהוצגו ע"י הסתדרות המורים הם : 6 חודשי הסתגלות ו40,000 ש"ח מענק פרישה.

אמרנו בפגישה שנביא מידע זה לידיעת המורים וכך אנו עושים.

בעוד שבועיים אמורה להתקיים פגישה נוספת בעניין עם נציגי החינוך והאוצר. דרשנו שיהיו נציגי המורים בפגישה זו. כמו כן , נאמר על ידי הנציגים שאין הדבר מקובל עלינו שהסתדרות המורים אינה משתפת את נציגי המורים במגעים שהיא מקיימת בעיניינם !

אנו חושבים, שישנו פער גדול בין מה שהוצהר על ידי ההסתדרות לבין מה שאנו רואים באולפנים עצמם.

יותר מכך - בפגישה שהיתה היום בין מנכלי"ית משרד החינוך לבין הרב מלכיאור יו"ר וועדת החינוך, הסתבר שהקיצוץ עדיין בתוקף וכנ"ל פיטורי המורים !

כמו כן , באולפנים עצמם אין שינוי לידיעתנו ב"גזרות" שנגזרו בעניין פתיחת הכיתות,אולפני המשך וקבלת תלמידים חדשים.

בקיצור רבותי - הבעייה שלנו ממש עדיין לא פתורה ! המלחמה חייבת להימשך !

 

                       אז המאבק ממשיך !

 

ובקרוב יגיעו הנחיות מפורטות....

 

 

                                                                                          בהצלחה לכולנו - מטה המאבק


 


17.1.08 
 
 

שלום לכולם.

 

אתמול היה מטה המאבק יחד עם מורי מחוז מרכז בכנס שנערך באור יהודה, ואנו מודים לכל מי שאיפשר זאת.

קודם כל שמחנו סוף סוף לפגוש את כולכם, למרות הנסיבות הלא משמחות....

כמובן שזהו מחוז משופע במורים בעלי דיעות ומרץ. אנו יודעים שרבים ממורי מחוז זה פועלים ועובדים לפי ההנחיות השונות, ועל כך תבורכו. הכוח של המאבק מגיע המהמורים כולם, וכך ראוי שיהיה.

בכנס לא היו בשורות גדולות. את הצפוי לאולפנים ולמורים אנו כבר יודעים שבועות. אנו נמשיך במאבק הצודק, ונקווה שבעזרת כולם נגיע לתוצאות אליהן אנו שואפים : ביטול סגירת האולפנים, פיטורי המורים, וכל מה שנובע מכך.

אנו מחזקים גם את ידי המנהלים והמפקחים הצריכים להתמודד עם הגזירות הניחתות עלינו.

הימים ימים לא פשוטים. אנו לא מתכוונים לוותר או להתייאש, נהפוך הוא. בימים הקרובים ישלח

לכולכם מייל הנחיות. אנא מלאו אחריהן.

בשבוע הקרוב מתוכננת פגישת נציגי המורים עם הסתדרות המורים. נדווח לכם אחריה.

יש עוד כמה פגישות שכרגע איננו יכולים להרחיב בעניינן, ונקווה שיועילו אף הן.

תהיו חזקים ותאמינו .

 

                                                                                             בהצלחה לכולנו - מטה

                                                                                                                   המאבק       

 
 
 
 

12.1.08

 

שלום לכולם

 

1. עלו מספר שאלות בפורום - מי הוא מטה המאבק ? רבותי, מטה המאבק זה אתם ! המורים !

נכון שיש קבוצה שהתחילה בתהליך, אבל מאז הצטרפו אליה עשרות ומאות מורים, מנהלים, מדריכים, ובעצם - כולם.  כל מי שמעוניין לקחת חלק ביוזמה כלשהי שלו או של מישהו אחר - שיפנה במייל והוא

שותף. גלי צדיק לא עובדת לבד. עוזרים לה רבים והם שותפים מלאים. השאיפה שלנו, המטה - שנעבוד כולנו כגוף אחד !

 

2. בעקבות הודעות שונות שעלו בימים האחרונים בפורום, אנו חוזרים ומודיעים : מטרת הפורום היא לא   לבוא חשבון על עוולות . כפי שאיננו רוצים שישמיצו מורים, כך איננו שואפים שישמיצו גורמים אחרים באגף. אנו חוזרים שוב : המלחמה שלנו אינה נגד האגף ! המאבק שלנו הוא נגד סגירת האולפנים, פיטורי מאות מורים ופגיעה אנושה באגף לחינוך מבוגרים על כל שלוחותיו ! אנו מבקשים מכל המורים : תתמקדו בעיקר ! תעבדו לפי ההנחיות שמוציא המטה ותילחמו ! אבל לא זה בזה !

 

3. אתמול קיבלתם מייל , וגם הערב או לכל המאוחר מחר, תקבלו מייל הנחיות נוסף. אנו מבקשים מכולכם - תנו יד והיו שותפים ! הדבר חשוב ביותר !  אם נאמין - נצליח !

 

4. אנו חוזרים ומבקשים ממורים שעדיין לא נמצאים ברשימות התפוצה, לשלוח אלינו ישירות מייל למייל המאבק (נמצא בצד ימין - צרו קשר), ומבקשים מכל מי שכותב\או מקבל תגובה להעלות אותה בפורום כדי שכולנו נקרא.

 

5. אז מה בעצם היה השבוע : דיון בוועדת החינוך שאת החלטותיה כבר קראתם ואם לא - תקראו בפורום, פגישות אישיות עם כמה חברי כנסת שמעורבים בעניין, התקדמות בעניין עו"ד - מחר לכל המאוחר תבוא הודעה מסודרת בעניין, הגדרת מטרות ועלות משוערת . איסוף הכסף יתחיל השבוע. אנו מאוד זהירים בעניין כי הוא קריטי וחשוב לכולנו, ולא משהים זאת בכוונה, חלילה.

 

השבוע אנו ממשיכים בפעילות ויצאו מיילים מה אנו רוצים לעשות ולהשיג. אנו מבקשים מכם לעקוב אחר המיילים שנשלחים ולתת את הנשמה בעניין. כל מי שיש לו הצעה או רעיון - יבורך ! פנו אלינו במייל או טלפונית דרך נציגים שאתם יודעים שבקשר איתנו.

 

                                                           בהצלחה לכולנו  -  מטה המאבק

 

 
 
5.1.08
 
מורים יקרים שלום.
 
אז מה היה לנו השבוע ?
 
קיבלנו הרבה תמיכה מהפרלמנט שלנו, כלומר : חברי הכנסת. אנו כמובן מודים להם, ונמשיך להיות עימם בקשר, כי מטרתנו-ביטול פיטורי המורים- עדיין לא הושגה (הנחיות מפורטות בעניין נשלחות אליכם הערב במייל).
ביום שני הקרוב יתקיימו 2 דיונים בנושא האולפנים בכנסת. אחד בוועדת הקליטה, ואחד בוועדת החינוך. אנו מקווים שתוצאות דיונים אלו יקדמו את המאבק שלנו.
פורסמו 2 כתבות אוהדות ביותר לאולפנים - האחת בעיתון "הארץ" מאת אור קשתי ואנו מודים לו על כך, והשנייה בעיתון "ערי המפרץ" וגם עליהם תבוא הברכה.
כמובן שאנו עובדים בעוד מישורים, ואתם חלק משמעותי ביותר בעניין !
 
אנא - כל מכתב או תשובה שקיבלתם או כתבתם, העלו אותם לפורום כדי שיראו כולם. כתבו והגיבו בפורום כדי שנדע מה כולם חושבים.
 
אנו חוזרים ומבהירים : תתכוננו למאבק ארוך ולא פשוט, אבל עם הרבה אמונה בצדקתנו !
המטרה הברורה שלנו היא להביא לביטול ההחלטה על סגירת האולפנים ופיטורי המורים !
זה המקצוע שלנו וזו הפרנסה שלנו, ולא נוותר עליהם !
 
הנחיות מפורטות מה צריך לעשות השבוע נשלחות אליכם הערב במייל. קחו אותן ברצינות.
 
                                                                                                  בהצלחה לכולנו
 
                                                                                                     מטה המאבק
 
 
הודעה מתאריך 01.01.08
 
שלום לכולכם מורים יקרים

ההחלטה על סגירת האולפנים התקבלה כבר. מהיום הראשון שפתחנו במאבק היה ברור לנו שאנו נאבקים בפיטורי מאות מורים וסגירת האולפנים. אנו מבקשים לחזור ולהבהיר לכם : שום דבר לא  נגמר עד שהוא לא נגמר  ! והוא עדיין לא נגמר ! המאבק הוא רק בתחילת הדרך. תמשיכו לעבוד על פי ההנחיות שאתם מקבלים מהאנשים המפעילים במחוזות השונים, ואל תורידו את הלחץ לרגע, מכל הגורמים אליהם ביקשנו מכם לפנות. פקסים, מיילים, טלפונים ומכתבים - אלה כלי הנשק שלכם כרגע. ויהיו לנו עוד כמה הפתעות בהמשך.

מטה המאבק מחזק את ידי כולכם העושים במלאכה, ואתם גם מחזקים אותנו.

שילחו לנו העתקים של מכתביכם , כפי שעשה אולפן גורדון עם מכתבו היפיפה, ואנו נעלה בקרוב את המכתבים באופן מסודר, ללא פרטים מזהים של כותביהם אלא אם יצויין אחרת.

 

                                         תהיו חזקים ובהצלחה לכולנו

                                                                  מטה המאבק
 
 
 
הודעה מתאריך 31.12.07
 
מורים יקרים שלום.
 
היום הייתי בוועדת הקליטה של הכנסת.
 
הדיון אמנם היה בנושא סגירת מרכזי קליטה, אבל עדיין התאפשר לי לדבר ולהעביר את המסר שלנו, המורים . והמסר הוא : אנחנו מורים מקצועיים ומיומנים, ולכן מי שיפסיד מפיטורינו ומסגירת האולפנים והעברתם לידיים פרטיות עלומות הם לא רק המורים שפרנסתם נגזלה, אלא בראש ובראשונה העולים החדשים.
 
קיבלתי עידוד ותמיכה מנציגים שונים של העולים שנכחו שם, וכן מחברי כנסת איתם שוחחתי.
 
רבותי המורים, תמשיכו לעבוד על פי ההנחיות שהפצנו (לא לנוח !) - ובעזרת כולכם נצליח !
 
                                                                                                                
גלי צדיק
מטה המאבק
 
 
 
 
 
 
 
הודעה מתאריך 30.12.07
 
מורים יקרים שימו לב !
כל המורים ברחבי הארץ מתבקשים לפנות אל כל הגורמים : חברי הכנסת, עיתונות, סניפי הסתדרות המורים באמצעות
 מיילים, פקסים, טלפונים ומכתבים על מנת שיפעילו את השפעתם למניעת סגירת האולפנים ! כתבו להם וספרו להם על
עבודתנו ועל כך שרוצים לפטר מאות מורים קבועים ומיומנים !
תגובות שתקבלו שלחו אלינו למייל המטה     matemavak08@gmail.com  והם יפורסמו ללא פרטיכם המזהים !
 
אין לכם מושג כמה השפעה יש למערכה שכזו ! הכוח בידיכם ! תפעילו אותו !
 
מטה המאבק
 
 
 
 
 
 
 
הודעה מתאריך 27.12.07
 
מורים יקרים שלום !
 
כידוע לכולנו , הונפה חרב הקיצוצים מעל ראשנו, והוחלט לקצץ ,לסגור אולפנים ולפטר מאות מורים, וכך - במחי יד :
 לבטל מפעל ציוני הקיים מאז קום  המדינה,
 לגזול את פרנסתם של מאות מורים
 ולהשאיר אלפי עולים ללא הכתובת המקצועית והמיומנת הקיימת כיום לרכישת השפה העברית, שהיא אנחנו - מורי האולפנים.
 
כולנו התגייסנו למאבק המתנהל בכל האמצעים החוקיים והציבוריים האפשריים.
 
אנו מקבלים תמיכה ציבורית גורפת מחברי כנסת (קראו בנושא:"תגובות חברי הכנסת" בצד ימין), אנשי ציבור, ארגונים ועוד - והכל בזכות עבודתכם המדהימה והמסורה !
 
פנינו אל האיגוד המקצועי שלנו - הסתדרות המורים וביקשנו את התערבותו ועזרתו המיידית - ראו את תגובתו בצד ימין "תגובות הסתדרות המורים".
 
אנו מודים לכם על עבודתכם המעולה.
 
המאבק הוא רק בתחילתו, ודרך ארוכה עוד לפנינו, אבל כפי שכבר נוכחתם לדעת - הוא אפשרי ומוכיח את עצמו !
 
בהצלחה לכולנו  !
 
                                          מטה המאבק
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                    
 

 

web counter

מספר מבקרים