x
בניית אתרים בחינם

שירותי החברה

מיסוי בינלאומי ומיסוי רילוקיישן-  ליווי עובדים שכירים בחו"ל

תחום מיסוי בינלאומי מהווה שילוב עדין בין דיני המסים בישראל, הדין הזר ואמנות מס בינלאומיות.
כמו כן, הוא מושפע באופן ספציפי מאופייה של הפעילות העסקית ומטרותיו של העומד מאחוריה.
התמורות במגזר העסקי וצמיחת המשק הגלובלי המתרחשים בעולם משנים את מבנה העסקים וההשקעות ובעידן שבו
סכומי כסף רבים עוברים בין מדינות העולם בעקבות עסקאות חוצות גבולות נדרש ליצור כללים כדי

להתמודד עם זרימת כספים לתוך מדינת ישראל ומחוצה לה.

מומחים במיסוי ישראלי ובינלאומי

משרד רואה חשבון בתל אביב. המשרד מוביל בתחום החשבונאות, ביקורת חברותהנהלת חשבונות ומיסוי על גווניו השונים, לרבות מס הכנסה, מיסוי בינלאומימס ערך מוסףמיסוי מקרקעין, חוק עידוד השקעות הון וכן בתחום הביטוח הלאומי. המשרד מלווה עצמאיים וחברות החל משלב עריכת התכנית העסקית וההקמה של עסקים עצמאים וחברות ברשויות המס וכן לאורך כל הפעילות העסקית, במעטפת שירותים עסקיים במגוון נושאים בתחום המיסוי הישראלי ומיסוי בינלאומי. משרדינו מנוסה בליווי ישראלים בחו"ל (רילוקיישן), הגשת בקשות להחלטות מיסוי וגילוי מרצון עבור יחידים תושבים חוזרים, תושבים חוזרים ותיקים ועולים חדשים ומחויב לסטנדרטים גבוהים של שירות, ידע מקצועי, כתיבה, ואינטגרציה בין תחומי המס השונים, לרבות היכרות עם התקינה החשבונאית. אתר המשרד מהווה פלטפורמה עשירה של מאמרים ומידע מקצועי לרווחת הלקוחות וגולשים מזדמנים בסוגיות מס שונות ורלוונטיות לרוח התקופה. גלשו מטה באתר וקראו מה לקוחות מספרים עלינו. 

תושב חוזר רגיל

משרדינו מסייע ומלווה עולים חדשים ותושבים חוזרים בהיבטי המיסוי.
משרדינו מנוסה בהגשת בקשות לקבלת מעמד תושבים חוזרים ומעניק שירותי ייעוץ מס מקצועי מול רשויות המס גם לאחר החזרה לישראל
ועומד לרשות לקוחותיו לכל אורך הדרך, החל מתכנון העלייה לישראל וכלה במעבר ובהתנהלות מול רשויות המס בשנים שלאחר מכן.

המשרד מנוסה בתחום המיסוי הבינלאומי ומקנה ללקוחותיו סל פתרונות בפעילות מחוץ לישראל.
משרדינו מעניק שירותי תכנון מס מיטבי להשקעות של תושבי ישראל מחוץ לישראל, הכנסות ישראלים מחו"ל וחובת דיווח ייצוג וליווי של תושבי חוץ בישראל, כתיבת חוות דעת בסוגיות של תושבות יחידים וחברות לצורכי מס.  השירותים בתחום מיסוי הבינלאומי כוללים: בחינת מבנה החזקות בחו”ל, היכרות עם אמנות מס לצמצום נטל מס בינלאומי, ייעוץ מס בנושא ניוד עובדים (re-location), ניהול חלוקת רווחים, הגשת דו”חות מס בחו”ל, סיוע בהקמת ישויות במדינות זרות, בקשות פרה-רולינג, חוות דעת משפטיות, סיוע לתושבים חוזרים, סיוע לעולים חדשים, הסדרי מס מול רשויות המס וייצוג בדיונים, גילוי מרצון.  
יעוץ מס מקצועי ותכנון מס מטעם משרד רואה חשבון בעלי משמעות בעיקר ברמה הכלכלית אך גם מבחינת ביצוע המהלך בצורה החלקה, היעילה והטובה ביותר. ניסיונו של רואה החשבון בא לידי ביטוי בהיכרות מעמיקה עם הנהלים הרלוונטיים וכן בידע רב בפסיקות התקדימיות והוראות התקינה העדכניות ביותר.

תושב חוזר ותיק

משרדינו מנוסה בהגשת בקשות לקבלת מעמד תושבים חוזרים ומעניק שירותי ייעוץ מס מקצועי מול רשויות המס גם לאחר החזרה לישראל.
אנחנו מתחייבים לשירות מקצועי ומיצוי כל הטבות המס והזכויות המגיעות לך.
משרדינו מנוסה בתחום המיסוי הבינלאומי ומקנה ללקוחותיו סל פתרונות בפעילות מחוץ לישראל.
משרדינו מעניק שירותי תכנון מס מיטבי להשקעות של תושבי ישראל מחוץ לישראל, הכנסות ישראלים מחו"ל וחובת דיווח ייצוג וליווי של תושבי חוץ בישראל, כתיבת חוות דעת בסוגיות של תושבות יחידים וחברות לצורכי מס.  השירותים בתחום מיסוי הבינלאומי כוללים: בחינת מבנה החזקות בחו”ל, היכרות עם אמנות מס לצמצום נטל מס בינלאומי, ייעוץ מס בנושא ניוד עובדים (re-location), ניהול חלוקת רווחים, הגשת דו”חות מס בחו”ל, סיוע בהקמת ישויות במדינות זרות, בקשות פרה-רולינג, חוות דעת משפטיות, סיוע לתושבים חוזרים, סיוע לעולים חדשים, הסדרי מס מול רשויות המס וייצוג בדיונים, גילוי מרצון.

ייעוץ מס רילוקיישן

הצורך בבחינת תושבות בעת תהליך רילוקיישן, הנו משמעותי מאוד עבור תושבי ישראל השוהים בחו"ל וזאת מפאת השלכות המיסוי הנלוות לכך.
פנייה לקבלת ייעוץ מס מרואה חשבון מומחה בתחום המסים לצורך הסדרת חובת הדיווח ותשלום המס- היא בגדר חובה. אחד ההיבטים המרכזיים שיש לבחון כאשר שוקלים ביצוע רילוקיישן או חזרה ממנו הנו היבטי המס ובפרט- אופן הדיווח לרשויות המס, הטיפול במיסוי אופציות, מניעת תאונות מס, לרבות תשלום כפל מס, ותשלומי ביטוח לאומי. רואה החשבון יבחן את כל היבטי המס ובמידת הצורך – גם ינהל עבורכם את תהליך ניתוק התושבות מישראל והדיווח לרשויות המס. 

רילוקיישן

ישראלים שיוצאים לרילוקיישן נדרשים לבחון את שיקולי המס בניתוק תושבות מישראל מול כדאיות שמירה על מעמד תושב ישראלי.
משרד רואה חשבון מנוסה בתחום מיסוי בינלאומי מקנה סל פתרונות מיסוי לתושבי ישראל החל מההחלטה על ניתוק תושבות וכן לאורך כל תקופת השהייה בחו"ל. שירות המשרד בתחום המיסוי וביטוח לאומי כוללים בין היתר, ייעוץ מס בטרם ההחלטה על עיתוק, ליווי תהליך ניתוק תושבות מישראל והעברת מרכז חיים לחו"ל, מיסוי הכנסות בחו"ל, הגשת דוחות מסבקשות פרה-רולינג, כתיבת חוות דעת, הסדרי מס מול רשויות המס וביטוח לאומי וייצוג בדיונים.

משרדינו מנוסה במיסוי רילוקיישן של ישראלים לאירופה (פורטוגל, אנגליה, אירלנד, שווייץ, גרמניה, הולנד, קפריסין, איטליה, רומניה, בולגריה, צרפת, ספרד, יוון, אוקראינה, צ'כיה)
רילוקיישן למדינות ביבשת אמריקה (ארה"ב, מקסיקו, ארגנטינה, קנדה),  אוסטרליה, ניו זילנד, מדינות המזרח (תאילנד, סין, סינגפור, יפן, הודו) ומדינות אפריקה. למשרדנו שורה ארוכה של הצלחות בתחום שהניבו בין היתר, ללקוחות החזרי מס מהותיים ביותר.
המשרד נבחר למוביל בליווי ישראלים שיצאו לחו"ל למטרת הגירה ו/או רילוקיישן ומתן פתרונות בתחום מס הכנסה וביטוח לאומי.

מיסוי רילוקיישן

מהו ניתוק תושבות ואיך זה קשור למס הכנסה?

הדבר הראשון שחשוב להבין מבחינת מיסוי רילוקיישן הוא תהליך הנקרא ניתוק תושבות – ניתוק הקשרים הקיימים עם ישראל. החל משנת 2016 דורש מס הכנסה בישראל מכל שכיר שיוצא לרילוקיישן במדינה אחרת, להגיש דוח הצהרת תושבות, על מנת לבסס את טענתו כי הוא אינו תושב ישראל ולכן לא חייב לשלם מיסים בישראל על הכנסותיו מרילוקיישן בחו"ל. תיקון זה שינה את המצב שהיה קיים עד לאותה שנה, בו ישראלים רבים אשר היו יוצאים לרילוקיישן לא היו מגישים דוח ולכן היו נשארים מתחת לרדאר של רשויות המס.

כיום, הגשת הדוח מעלה את היוצאים לרילוקיישן על הרדאר של רשויות המס ומספקת מידע חשוב לצורך בחינת שאלת ניתוק התושבות של אותם ישראלים. חשוב להבין כי בישראל, חבות המס היא על בסיס פרסונלי ולכן תושב ישראלי חייב במס בישראל גם על הכנסה שהפיק מחוץ לישראל, אלא אם ניתק תושבות.

כיצד קובעים תושבות?

לעניין התושבות ישנה חשיבות מכרעת בהיבטים של מיסוי רילוקיישן. המבחן המרכזי לבחינת התושבות הינו  "מבחן מרכז החיים". מי שנקבע כי מרכז חייו בישראל, יחשב תושב ישראל ויחויב במס בישראל גם לגבי הכנסותיו מחו"ל. הפרמטרים מרכזיים לצורך בחינת מבחן מרכז החיים: מקום ביתו הקבוע, מקום המגורים שלו ושל בני משפחתו. מקום העבודה המרכזי מקום פעילות השקעות, נכסים, חשבונות בנק, חברות בארגונים ומוסדות שונים ומספר הימים בהם שוהה הנישום בישראל.

בשנת 2016 התבצע שינוי החקיקה המחייב שכירים שיוצאים לרילוקיישן להגיש דוח הצהרת  תושבות. עד אותה שנה, רוב השכירים בישראל לא הגישו מעולם דו"ח למס הכנסה ואינם בקיאים בנושא. קיומו של החוק החדש מחייב את אותם עובדים להגיש את הדוח שמסביר את כל מאפייני ניתוק התושבות שלהם בכדי לבדוק אם מס הכנסה בכלל מסכים עם עמדתם. 

logo בניית אתרים בחינם