x
בניית אתרים בחינם

השקעות נדל"ן בארה"ב – היבטי מיסוי

בשנת 2008 פקד את ארצות הברית משבר ה"סאב פריים". אחת ההשפעות של המשבר הכלכלי היה על שוק הנדל"ן, שפתח בפני ישראלים הזדמנויות להשקעות נדל"ן בארה"ב. בעקבות המשבר עוקלו דירות על ידי בנקים אמריקאים וזאת נוכח אי עמידה בתשלומי המשכנתה ולכן הבנקים העדיפו לממש את הדירות במידי לכל המרבה במחיר. הפעולה יצרה היצע גדול של נדל"ן, אשר גרר ירידה דרסטית של מחירי הנדל"ן בארה"ב. שוק הדיור האמריקאי הגיע לנקודת קיפאון ומחירי הנדל"ן בארה"ב צנחו ובמקומות מסוימים נחתכו בשיעור של למעלה ממחצית מערכן. ירידת המחירים עוררה עניין בקרב משקיעים בישראל שראו פוטנציאל להפקת תשואות בשוק הדיור האמריקאי. האפשרות להניב תשואות בנדל"ן תמיד מוגבלת בזמן ולכן משקיעים שזיהו את התחזקות המהירה של הענף, יכלו לנצל את חלון ההזדמנויות להשקעות נדל"ן ולמצות את העליות הצפויות בשוק.

כדאיותה של ההשקעה תלויה במשתנים שיש לבחון טרם ביצוע ההשקעה. לשם בחינת כדאיות השקעות נדל"ן בארה"ב חייבים לקחת בחשבון שיקולי מס שנוטים להשתנות בין מדינה למדינה ואופן החזקת הנכס שעשויים להכריע את הכף. המלצתנו הראשונה היא לקבל ייעוץ בטרם התגבשה ההחלטה על ההשקעה בארה"ב. תכנון מוקדם הוא המפתח להצלחת התהליך וחיסכון במס. ככל שתקדימו את תהליך הייעוץ, כך יהיה ניתן לתכנן את המס ולהתוות עבורכם את דרך הפעולה המושכלת וזאת לאחר בחינת מכלול השיקולים והיבטי המיסוי.

הקמת חברה בארה"ב 

הקמת חברה בארה"ב, הנה למעשה פעולת רישום של חברה באחת ממדינות ארה"ב.
ארה"ב היא פדרציה ורפובליקה חוקתית המורכבת מ-50 מדינות, ממחוז פדרלי אחד ו-5 טריטוריות. המדינה שוכנת ברובה במרכז יבשת אמריקה הצפונית, שבה נמצאות 49 מהמדינות וכן מחוז קולומביה שבו נמצאת העיר וושינגטון, בירת ארה"ב. במקרים רבים פתיחת חברה בארה"ב תהיה כדאית עבור משקיעים ובעלי עסקים הפועלים בגבולות ארה"ב בין היתר גם בגלל חוק ה- GILTI שנחקק בעקבות הרפורמה ( הסבר בהמשך המאמר). 

הפופולרית מבין 50 המדינות הנה מדינת דלאוור, נוכח מערכת משפטית ידידותית ביותר לתאגידים, ועלויות התאגדות הזולות באופן ניכר מן מהעלויות בארץ.
מדינת דלאוור הנה בעלת מערכת דינים המקנה הגנה רבה לבעלי המניות של התאגידים המאוגדים בה. הליך הרמת מסך אל בעלי המניות הנו הליך נדיר ביותר, כל שכן בהשוואה לישראל. כמו גם, פרטי בעלי המניות ומנהלי התאגיד חסויים, וחשיפתם מצריכה על-פי רוב צו שיפוטי של בית המשפט בדלאוור

הצורך בהקמת חברה בארצות הברית יכול להתעורר מכמה סיבות.
הסיבה הרווחת בקרב ישראלים הנה הרצון לנתב כספים פנויים לטובת השקעות בשוק הנדל"ן האמריקאי שסובל מתנודות חדות בשנים האחרונות.
שיטת ההתאגדות הרצויה במקרה של השקעות נדל"ן בארה"ב היא באמצעות חברת LLC, שבה בעליה אינם נושאים באחריות אישית לחובות ה – LLC.
מדובר בנקודה חשובה למשקיעי נדל"ן בארה"ב המעוניינים בהגנה מתביעות שוכרים או תביעות צדדים שלישיים בעלי קשר לפעילות הנ"ל.

סיבה נוספת להקמת חברה הנה הרחבת הפעילות העסקית לשווקים נוספים בעלי קהל פוטנציאלי רחב.
היתרון של פתיחת חברה בארצות הברית הוא הגישה לקהל האמריקאי בעלי נטיית העדפה לנהל קשרים עסקיים עם חברה מקומית אמריקאית.
השוק האמריקאי הוא עצום ובעל הון רב, ולכן בעלות על עסק בארצות הברית מהווה פוטנציאל רווחים עצום לבעל העסק.

מיסוי בארה"ב והשלכותיו על תושבי ישראל בעלי אזרחות אמריקאית

מיסוי אזרחי ארה"ב ומיסוי אמריקאי, ארה"ב מטילה מס פדרלי על בסיס אזרחות ותושבות. כל אדם בעל אזרחות אמריקאית או מוגדר כ"תושב ארה"ב לצורכי מס" (כולל מי שמחזיק גרין קארד) כפוף למיסוי בארה"ב ולכן חלה עליו חובת הגשת דוח מס אמריקאי (Form 1040) והוא נדרש לשלם מס בארה”ב על כל הכנסותיו שהופקו בגבולות ארה"ב ובכל רחבי העולם. קביעת תושבות של אדם לצורך מס לרוב לא מתבססת על קריטריונים יבשים, בדרך כלל נכללים גם מבחנים סובייקטיביים בהתאם לנסיבות ספציפיות. יכולים להיות מבחנים שונים לקביעת תושבותו של אדם ברמה הפדרלית וברמת המדינה. לקריאה מורחבת בנושא תושבות ארה"ב לצורכי מס לחצו על הקישור.

דין המיסוי האמריקאי יכול לעורר מעט בעיות בקרב תושבי ישראל בעלי אזרחות אמריקאית שחלקם אינם מודעים לחובת הדיווח והשלכותיה שחלה עליהם כאזרחי ארה"ב. 

 

רילוקיישן לארה"ב – היבטי מיסוי

תכנית העבודה מול רשות המסים תלויה במידה רבה בכוונותיכם הסובייקטיביות.

במידה והתגבשה אצלכם החלטה להעתיק את מרכז החיים לארה"ב למספר שנים או להגר לארה"ב, נדרש להתחיל בהכנה לקראת ניתוק תושבות מישראל הן לצורכי מס והן לצורכי ביטוח לאומי. אחרת קיימת חשיפת מס הכנסה ותשלום כפול של דמי ביטוח לאומי.

שהות בחו"ל מעל 183 ימים מהווה חזקה בדין הפנימי בתהליך ניתוק התושבות, אך היא אינה מספיקה לצורך השלמת התהליך.

ע"פ פקודת מס הכנסה ופסיקות רבות של בתי המשפט בנושא, נקבע כי על מנת שתוכלו לקבל הכרה במעמד "תושב חוץ", יש לנקוט בפעולות משמעותיות בטרם היציאה מישראל וכן לאורך כל השהיה בארה"ב, שיוכיחו מעבר לכל ספק שהייתה כוונת ניתוק תושבות מישראל.

טופס 1040NR ו- 1040 

 טופס 1040 הנו טופס הצהרה לרשות המסים האמריקאית (IRS) על ההכנסות החייבות במס.

אזרחים אמריקאים ובעלי גרין קארד נדרשים כל שנה להגיש את הטופס, גם אם אינם גרים בארה"ב וכן אזרחים זרים שהיגרו לארה"ב בעלי מעמד "תושבות לצורכי מס". 
הטופס כולל את כל סוגי ההכנסות החייבות במס לפי חוקי המיסוי האמריקאי שאותו אדם הפיק בגבולות ארה"ב ומחוצה לה.
אי עמידה בחובת הגשת דוחות האמריקאים מהווה עבירה על החוק.

בנוסף, אזרחי ותושבי ארה"ב נדרשים לדווח בכל שנה גם על חשבונות פיננסיים זרים הנמצאים מחוץ לגבולות ארה"ב באמצעות טופס Foreign Bank Account Report) FBAR) ונכסים פיננסים המוחזקים מחוץ לארה"ב, בין היתר חשבונות בנק, תיקי ניירות ערך, מניות, פיקדונות, חסכונות, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה וביטוח מנהלים.

הדיווח נעשה באמצעות טופס FBAR וזאת במידה שבמהלך שנת המס הוחזקו חשבונות פיננסיים זרים, אשר ערכם המצטבר עולה על $10,000 (אפילו ליום אחד במהלך השנה).

דוח ה-FBAR הנו לצורך דיווח בלבד ולא כרוך בתשלום מס. להלן רשימת טפסים חלקית המצורפים לדוח המס  1040 האמריקאי. את תוכן הפיסקה. החלף את התמונה לרלוונטית ע"י לחיצה על אייקון החלפת התמונה המופיע על התמונה עצמה.

כאן הזן את תוכן הפיסקה. החלף את התמונה לרלוונטית ע"י לחיצה על אייקון החלפת התמונה המופיע על התמונה עצמה.

logo בניית אתרים בחינם